Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #71  
Staro 20.03.2008, 15:03
Korisnička slika od vedran
vedran vedran je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 05.01.2008
mjesto: Tokyo, Japan
prilozi: 238
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 9 zahvalnice(a/u) za 5 priloga
Evo sad kad se tema nastavlja mene zaima malo pošto sam još uvijel laik, kako se može otrovati od te oksidacije??Štaje to ustvari??? De mi malo objasnite!!!!
odgoovorite sa citatom
  #72  
Staro 20.03.2008, 16:50
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
kao prvo licno sam pitao popove i koje kakve kaludjere da li zlato moe biti prokleto.....odgovor je NE!
cak sam pitao da li je prokleto ako nadjem zlato a pored njega kostur da li je to prokleto,odgovor je opet bio ne!nisim ja krao i nisam ja ubio ja sam samo nasao.....

a lepo bi bilo kaze on da stavis bar jedan zlatnik u crkvu bilo koju samo da se bogu zahvalis za dar......nista vise...

ZLATO NIJE PROKLETO VEC SE KUNE COVEK ILI LJUDI KOJI SU TO UKRALI.

ZAPAMTITE VI NISTA NIKOM NISTE UKRALI,VI STE SAMO PRONASLI....

i sva ta glupa mastanja o prokletom je samo umisljeno i nista vise.

kao drugo kada ste ceo dan na pecanju uvece kad legnete i sklopite oci,celu noc vam plovak igra pred ocina a desava se da i sanjate pecanje.....zato sto vam je mozak time opterecen,tako da i taj sto je sanjao lose kad je uzeo taj nakit to je uticaj toga sta je radio.(ovo je odgovor za prethodni post)
uradite nesto strasno lose i budite ceo dan optereceni time ili jednostavno ceo dan budite pod mastom neke ribe uvece cete to i sanjati......

drzao sam pe****,ujutru se milion puta budio i razmisljao ko mi je i sta narucio za pekru.....glavu sam razbijajo da bih se setio ko mi je narucio i sta.....a na kraju....sve je to samo bio san....to je prosta psiha...

opet kazem da je sve to prokleto....arheoloz i ne bi postojali.....

treca stvar......ljudi umiru od tih oksidacija na licu mesta,umiru mesecima kasnije,ni neznajuci da su otrovani,jednostavno svakog dana su sve slabiji i slabiji,i u 90 % slucajeva ubije ih sama panika i stane srece....pa cak se desi da umire i pola porodice jer neznaju kako se zlato cisti od oksidacije....a najvise umiru deca jer im je organizam slabiji....

od oksidacija nastaju i halucinacije u kojima ljudi vide koje kakve azdaje i karakondzule....

razlog svega toga je sto covek nezna da cisti to zlato (opet kazem) a to je prvo i najvaznije,covek cim nadje nesto prvo nabija glavu u cup ili lonac da vide sta su nasli i to je ta fatalna greska,a zatim kad vide da je zlato odmah poklope cup i nose kuci da se pohvali pred porodicom i decom koji su ga pola zivota podjebavali i svadjali sa njim da se mane corava posla i da pocne neki posao da radi ozbiljan.....

a taj deda kako li se vec zove sto poznaje zemlju u kojo se zlato nalazi,samo skuplja pluseve za potencijalne njegove musterije....

ali ima istine svakako da se zemlja prepozna.....to znam iz licnog iskustva.....ako nekog interesuje mogu i to ispricati....

zato,nadjite to zlato i mante se budalastina .........
Bravo, opet čista logika, a bogami i širina.
odgoovorite sa citatom
  #73  
Staro 20.03.2008, 16:56
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od vedran Prikažite prilog
Evo sad kad se tema nastavlja mene zaima malo pošto sam još uvijel laik, kako se može otrovati od te oksidacije??Štaje to ustvari??? De mi malo objasnite!!!!
Ne boj se Vedrane, jer su male šanse da nabasaš na radioaktivne elemente, a na hrpetinu plemenitih metala još i manje.
odgoovorite sa citatom
  #74  
Staro 20.03.2008, 17:11
Korisnička slika od dropsyblood
dropsyblood dropsyblood je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 10.03.2005
mjesto: U bekstvu
prilozi: 106
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
BARBATOS Vas samo gleda!
BUUUUUU!!!
odgoovorite sa citatom
  #75  
Staro 27.07.2010, 10:00
Atila Hunt
Gost
 
prilozi: n/a
Nije zgoreg imati gajgerov brojac.
Pa prekontrolisati ipak pronadjene predmete.Imam prijatelja koji je vlasnik velikog otpada u regiji u kojoj zivim.Skoro svakodnevno imaju jako velikih problema sa vise ili manje ozracenim metalnim predmetima,od kojih su neki zracili toliko da je i najmanji kontakt sa istim bio opasan po zivot.

Sto se tice prokletstva i bede koja nailazi posle pronadjenog blaga,moje misljenje je sledece.
Nije nikakvo prokletstvo u pitanju vec jednostavno ljudski karakter,odnosno karakter osbe koja je blago pronasla.Ako je srecnik(nesrecnik),p ronasao nesto vrednog nakita i novca a bio siromah do tada on nece znati sa to malo novca da raspolaze a sebi ce stvoriti iluziju da se obezbedio do kraja zivota.zbog tog svog umisljaja pocne da trosi,pronadjeno potrosi za par meseci,navikne se na zivot sa novcem zatim ostane bez njega i tu pocinje tragedija i ludilo kako stara jevrejska poslovica kaze "Dabogda imao pa nemao".Mislim da je u ovome ukratko kljuc u narodnim pricama o prokletstvu pronadjenog novca ili blaga..
odgoovorite sa citatom
  #76  
Staro 27.07.2010, 16:19
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Ne idite na mesta koja su pogodjena osiromasenim uranijumom i ne treba vam nikakav gajgerov brojac.Licno sam vadio gelere od pametne bombe pre 3 god. u Z. Srbiji.Takva mesta nisu preporucljiva jer iz metala radijacija ne moze nestati.
odgoovorite sa citatom
  #77  
Staro 27.07.2010, 21:37
ArchNosferatu
Gost
 
prilozi: n/a
Evo ovako... Podrucje timocke i negotinske krajine je poznato po pronalazenju zlata i po takozvanom ukletom zlatu za koje svi znaju gde se nalazi ali ga ne diraju. To Je mesto gde se susrecu nauka i okultno.
Ova oblast Istocne Srbije je bila naseljena i osvajana od mnogih naroda. Zato se mogu naci predmeti od kamenog doba do krajcera i predmeta iz drugog svetskog rata. Mada, zlato koje se nalazi po njivama i drvecu, zlato koje je nagomilano u ogromnim kolicinama potice od Turaka. Turci su klali i ubijali, pljackali, silovali. Gomilali su zlato i kada je dosao trenutak povlacenja,kada su trebali da se vrate nazad u svoju otadzbinu nisu mogli da ponesu sva blaga koja su oteli. Cesto su ih ljudi kunuli, kleli za ono sto su im uzeli. Citao sam da su vlaske i ciganske vradzbine medju najmocnijim koje postoje. Cesto su su bacane vradzbine i kletve na zlato kada su znali da ce ga Turci oteti. Po mojim saznanjima zlato ce moci uzeti samo onaj kome je sudjeno i iznad zemlje ce se na praznik Bogojavljenje iznad zemlje pojaviti vatra na mestu gde je zlato. Samo onaj koji vidi tu vatru on moze da ga iskopa. Svako drugi ce umreti. Ja sam licno video to jednom kada sam bio mali ali nisam znao sta to znaci. Da nisam video nebih verovao.
Sa naucne strane postoji mogucnost da je zlato bilo izlozeno radijaciji ili da na tom mestu postoji neko radioaktivno polje. Postoji i mogucnost da su postavljene zamke tipa iglica sa halucinogenim dejstvom od koga se prividjaju svakakva stvorenja. Moguca su i otrovna halucinogena ili smrtonosna isparenja. To sve moze ispitati tim strucnjaka. Proveriti vazduh, zemljiste oko tog mesta, proveriti gajgerovim brojacem... Mozda je nekog od njih ujeo insekt na kog su bili alergicni, ili zmija. Mozda je neko jednostavno doziveo infarkt od uzbudjenja. I to ne treba zanemariti.
odgoovorite sa citatom
  #78  
Staro 27.07.2010, 22:13
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Na celom podrucju Balkana pa i sire prema jugu i jugoistoku kolaju iste i slicne legende o prokletstvu blaga(zlata ,drugih vrednih predmeta itd).To su samo price i nista vise od toga.Prokleto zlato ne postoji,postoje samo prokleti ljudi, tj pohlepni kada dodje do deobe plena i tada nastaju ne povratne posledice i ispada da je zlato prokleto.Da ljudi nisu pohlepni sve bi bilo onako kako treba da bude i navodno blago nebi bilo prokleto.Vidjanje vatre u delicu sekunde je naucno dokazano da su gasovi u pitanju koji probiju sloj gline i u dodiru sa kisenikom izgore,to je ta vatra iznad zemlje.Sto se tice Turaka i njihovog ubijanja i pljackanja,svi koji ubijaju i pljackaju radi te pohlepe snose teret za sebe i njihova pokolenja.Onaj koji nadje takav plen,nasao je jer je bio uporan i imao malo srece ili pravih informacija.Pronalaz ac ne snosi nikakvo prokletstvo.Sto se tice pojave smrti posle pronalaska vece kolicine novcica od bilo kojeg metala e tu se mora voditi racuna.Poznato je da se tokom godina stvaraju gljivice na takvim metalima koji stoje dugo u zemlji,zato rukavice na ruke i sto dalje od lica potopi se uvodu 24 h i posle se moze razmisljati o Kribima,Spaniji,Mona ku itd.
odgoovorite sa citatom
  #79  
Staro 27.07.2010, 22:37
ArchNosferatu
Gost
 
prilozi: n/a
Zanimljivo, ovo za gljivice nisam znao. Ali sto sam rekao o Turcima to je cista istorija. Za druge delove balkana nisam siguran ali sam kraj u kojem zivim dobro proucio kao i njegovu istoriju i sve ostalo.
odgoovorite sa citatom
  #80  
Staro 27.07.2010, 23:19
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
mislim da vam Bane opet mora dati odgovor i strucno misljenje iako je to radio u vise navrata.....
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Pop Martinovo blago pdragan Priče...legende...itd 346 13.12.2014 22:11
Cetnicko blago vredno 8 miliona dolara prepelica Priče...legende...itd 9 26.04.2008 00:28
Zidovarsko blago rammstein Zanimljivosti 2 16.06.2007 14:50
Blago Cara Lazara lovac Priče...legende...itd 13 19.05.2006 19:18
Tracansko blago rammstein Zanimljivosti 5 07.02.2006 21:40


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!