Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 30.08.2008, 03:18
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
ostaci od exit-ovaca

Sinoc sam se dao u trazenje po plazi gde su se exit-ovci kupali ,suncali,spavali,i odavali ovozemaljskim posastima.Na zalost posto smo mi siromasna zemlja siromasne su nam i plaze odnosno nalazi sa njih tako je najveca i "najvrednija"kovanic a od 20 dinara sadasnjih naravno,za njom slede sve ostale kovanice tj.kusuri od kupljenog piva jer cepovi su prednjacili.Ima i jedna iz inostranstva, 10 lipa.
Sve ovo bi bilo jedno lepo vecernje setanje po plazi da na jednom mestu moj XP nije odao jedan prilicno visoki ton,Poceo sam sa kopanjem kada sam stigao do dubine od oko 30 cm pojavila mi se voda jer sam bio blizu obale.Tu su nastale muke.Ton se i dalje oglasavao kada prelazim preko rupe a u rupi nista.Zasukao sam rukave i bogami stigao do 60-tak cm ali iz rupe sa vodom nista se nije pojavljivalo.Kontrol a je ponovo davala isti ton.
Molio bih iskusnije korisnike odnosno nekoga ko koristi XP Goldmax power da mi kaze sta bi moglo da da izrazito visok ton koji nisam uspeo da dobijem provlacenjem ni jednog meni poznatog metala ispred sonde?
Sutra cu uraditi fotke pa cu postaviti ono malo sirotinje sto sam pronasao...
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 30.08.2008, 15:55
kele 78
Gost
 
prilozi: n/a
pozdrav

moj predlog ,vrati se i kopaj dalje ako ti detektor i dalje u centru rupe daje dobar signal,ili pogledaj da nema neke alu folije pored rupe sto je vrlo moguce.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 30.08.2008, 17:28
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
pazi da nij neka zaostala bomba od natobombardovanja
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 30.08.2008, 22:40
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Smanji osjetljivost detektora, možda si naišao na jače mineralizirano tlo.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 30.08.2008, 22:50
baki022
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od kele 78 Prikažite prilog
moj predlog ,vrati se i kopaj dalje ako ti detektor i dalje u centru rupe daje dobar signal,ili pogledaj da nema neke alu folije pored rupe sto je vrlo moguce.
i ja sam primatio na fisheru da hoce da lazira poziciju predmeta kad je nesto vece...konzerva,foli ja....kopam ko blesav u dubinu a pored rupe gavrilovic
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 30.08.2008, 23:15
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ne lazira on nista, jedino sto ima veliku osjetljivost na stranama od sonde. Zbog toga iskoristi pin point i nadji centar signala...jednostavn o
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 30.08.2008, 23:25
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Ne lazira on nista, jedino sto ima veliku osjetljivost na stranama od sonde. Zbog toga iskoristi pin point i nadji centar signala...jednostavn o
kolega ima powera a on nema pint point
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 30.08.2008, 23:39
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Opet kažem, neka smanji sens., lakše će pozicionirati trubu.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 31.08.2008, 18:40
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
rupa

Dakle ovako rupa je bila oko 40 cm precnika i na dubini od oko 30 mi se pojavila voda jer sam bio uz samu obalu men nije toliko iritirao signal koliko me je iznenadila tonska visina koja se pojavila dakle za muzicare 3-4 oktave vislji ton od bilo kog tona koji detektor emituje u prisustvu na primer alu folije,novcica ili zlatnog lancica.Ton je blizi zujanju komarca oko uha nego metama od metala.Da li se tako nesto nekome od vlasnika XP-a desilo?Nocas cu da pokusam da odem sa vojnickim asovom do iste destinacijeako stignem do Japana onda cu...
Ne mogu sa pinpointerom da idem dublje od 15 cm svega je toliko vodootporan.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 31.08.2008, 19:05
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od tragac Prikažite prilog
Dakle ovako rupa je bila oko 40 cm precnika i na dubini od oko 30 mi se pojavila voda jer sam bio uz samu obalu men nije toliko iritirao signal koliko me je iznenadila tonska visina koja se pojavila dakle za muzicare 3-4 oktave vislji ton od bilo kog tona koji detektor emituje u prisustvu na primer alu folije,novcica ili zlatnog lancica.Ton je blizi zujanju komarca oko uha nego metama od metala.Da li se tako nesto nekome od vlasnika XP-a desilo?Nocas cu da pokusam da odem sa vojnickim asovom do iste destinacijeako stignem do Japana onda cu...
Ne mogu sa pinpointerom da idem dublje od 15 cm svega je toliko vodootporan.
Najverovatnije sljaka, ona proizvodi takav ton koji neces cuti kod drugih predmeta a i meteorit dobro oseca i isti ton daje cak i praistoriske kamene sekire od zelenkastog kamena koji je dosta tvrd.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Do sada najbolje ocuvani ostaci mamuta Vumi Zanimljivosti 0 12.06.2004 02:27


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!