Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 16.01.2007, 21:47
Ivan-Bor
Gost
 
prilozi: n/a
Minelab Advantage Pro

Pozdrav svima,

Moze li mi neko ukratko objasniti postupak rada sa detektorom Minelab Advantage Pro.

Veliko hvala
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 16.01.2007, 23:54
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Evo da ti po sjecanju kazem kako se sa njim radi...Pri samome ukljucivanju obavezno moras drzati sondu u vazduhu i potegnuti prekidac TRESHOLD RESET- PINPOINT- GROUND ADjUST ENABLE na gore i to najmanje 3 sec. Nakon toga vracas ga u polozaj Ground adjust enable i u tome polozaju radis. Ako ne zelis da se igras sa manuelnim stelovanjem GROUND-a onda taj potenciometar ostavljas iskljucenim jer tada radi u AUTOMODUSU. Ako zelis da trazis sa diskriminatorom onda prekidac ALL METALS- DISCRIMINATE prebacujes u polozaj Discriminate. Senzibilnost pojacavas do kraja i onda vracas nazad dok ne nestane ton koji se cuje pri najjacoj senzitivnosti. Jacinu diskriminacije odredjujes sa potenciometrom LEVEL ADJUST, a to ti je najbolje uraditi pomocu, recimo nekoga predmeta koji ne zelis iskopati- recimo nekakav ekser ili sl. Ne smijes zaboraviti da ce dublje ek**** te velicine opet pokazivati dobrim signalom ali kada budes kopao i provjeravao da li si iskopao on ce vec prepoznati da se radi o zeljezu, tako da te ne cudi kada izgubis signal .
Ako zelis manuelno odrediti GROUND onda se ukljucuje u modus PINPOINT potenciometar za grond se okrece a u medjuvremenu moras sondu podizati i spustati prema zemlji. Sve dok postoji ton, ili prilikom podizanja ili prilikom spustanja sonde prema zemljistu, ground ti nije dobro namjesten. Ostavljas ga u polozaju gdje se ton prilikom pomjeranja sonde najmanje cuje.
Sada moram na posao ali ako imas jos kakvih pitanja slobodno ih napisi- inace radi se o super detektoru i neces se pokajati sto si ga uzeo ili ces ga uzeti
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 17.01.2007, 00:22
Ivan-Bor
Gost
 
prilozi: n/a
Hvala Vumi.Reci mi samo, do koje dubine moze detektovati metal.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 17.01.2007, 17:26
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Do koje dubine to je tesko reci jer ga nikada nisam testirao kako treba ali ces sigurno imati dovoljno za kopanje .
Jedan jedini test sam uradio sa njim a to je bilo 50 euro centi na 20cm dubine- u oba modusa ga je uhvatio a u disc je takodje dao signal za kopanje. Pored toga sam probao jedan test sa velikom 15' sondom i jednim denarom. Uhvatio je denar na 28cm. Inace, koliko sam primjetio obozava olovo, tako da ces na sacmu od lovaca potrositi dosta vremena na kopanju .
Mozda jedna manja mana postoji a to je da zna da sakrije obojeni metal ako se isti nalazi pored vecega zeljeznoga predmeta
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 19.05.2011, 23:55
petko77 petko77 je offline
Korisnik
 
Registriran : 05.01.2007
Starost: 47
prilozi: 33
Zahvaljivao se: 3
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Pokusavam da razumem manuelno odredjivanje GROUNDA na Advantageu ali mi nesto ne ide. Istina da sam par puta radio sa njim ali posto pokusavam da pomognem drugu ciji je aparat molio bih za pomoc. Svaki savet je dobrodosao.
Hvala!
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 20.05.2011, 02:42
maximus379
Gost
 
prilozi: n/a
Da ti samo malo uprostim ovo isto sto ti je i Vumi rekao:
Oba metalna prekidaca na dole,
"level adjust " na pola tj. na 12 sati tako neces kopati ek**** a neces ni promasivati nista lepo
Senzitivitet odvrnes do kraja,kod mene ni na jednom terenu nije morao da se vraca jer je bio izuzetno stabilan.
A sto se tice "ground-a" za pocetak radi u automatskom modu tj. na polozaju fix. dok ne naucis tonove ,razlika u dubini je neznatna i tad je najstabilniji,tj. nema fals signala.
Veruj mi nakopaces se ti puno lepih stvari sa njim ,izuzetna masina.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 20.05.2011, 07:18
petko77 petko77 je offline
Korisnik
 
Registriran : 05.01.2007
Starost: 47
prilozi: 33
Zahvaljivao se: 3
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Tako smo i radili ali mi je cudno da nista ispod 10cm nismo nasli. Pa sam citajuci strane forume nasao da je dublji sa manualnim groundom. I koliko sam razumeo a nasao sam na par mesta da se ground nikad ne radi u pinpoint modu! Da napomenem da je teren sumski i brdovit.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 20.05.2011, 11:37
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Prebaci prekidac u PinPoint i "pumpaj" sondom dok istovremeno okreces ground regulator. Namjesten je najbolje kada ne daje nikakve tonove ni pri podizanju ni pri spustanju sonde. Ako ipak daje nekakve tonove, onda namjesti ground tako da ti daje iste tonove pri podizanju i pri spustanju sonde. Ovako se grund izvodi kod dosta detektora ne samo kod advantage-a.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 20.05.2011, 15:00
Rosuljac
Gost
 
prilozi: n/a
Mislim da prilikom ručnog podešavanja ground balansa ipak ne treba stavljati prekidač na PinPoint poziciju već ostaje na dole, na poziciju Ground Adjust Enable.
Ostalo je isto kao što su već rekli Vumi i Maximus, dugme Ground Adjust okreneš maksimalno udesno i polako vraćaš nazad dok podižeš i spuštaš sondu sve dok se tonovi ne izgube ili ne dobiješ iste tonove. Ako aparat nakon podešavanja ground-a prilikom rada opet "fercera" slobodno mu malo smanji osteljivost.
To je bar neko moje iskustvo.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 20.05.2011, 15:31
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
U pravu si Rosuljac, prekidac se stavlja na Ground Adjust Enable. Drugi prekidac mozes staviti na ALL Metalls, senzitivnost na MAX i onda podizes i spustas sondu dok istovremeno okreces regulator GROUND ADJUST
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Minelab Musketeer Advantage Vumi Testiranje detektora 20 11.03.2005 21:01
Minelab Musketeer Advantage Vumi Vrste i namjena 0 22.05.2004 22:52


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!