Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Antika
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Antika Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 10.12.2008, 21:51
maximus
Gost
 
prilozi: n/a
Molba-pitanje

Pozdrav svima na forumu. Nešto nisam bio aktivan u zadnje vreme, ali se uvek prijatno iznenadim kada navratim na forum i vidim da je još uvek kvalitetan i dobar. Imam jedno pitanje. Ne znam da li je ovde mesto pitanju, ako nije neka ga moderator prebaci tamo gde smatra da mu je mesto.
Radim naučni rad na temu: hemijska analiza antičkih građevinskih materijala. Razmišljao sam da uradim uporedne hemijske analize rimske cigle i vezivnog matrijala.
Vrlo malo znanja imam o ovoj tematici. Voleo bih da mi članovi ovog foruma malo pomognum. Ko nešto zna o ovoj tematici? Postoji li neka literatura? Za sada imam uzorke cigala iz: Felix Romuliane, Diane i Šarkamena. Ako je neko voljan da mi pošalje uzorak cigle bio bih mu vrlo zahvalan (uzorak može biti veličine pakle cigareta, ja plaćam poštarinu).

Unapred hvala...
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 10.12.2008, 22:14
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ja kuci imam pola rimske cigle sa otiscima neke zivotinje. Pola te cigle je tesko dobrih 5kg, pa ako hoces mogu ti poslati jedno kilo ili dva ...inace postarina na tu tezinu iz austrije do srbije nije nesto previsoka... i iznosi tacno 16,21€ , 200g iznosi 3,70€.....ajde, ovu sumu bih mogao i ja nekako platiti
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 10.12.2008, 22:35
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Dragi prijatelju, žena ti je izabrala magisterij ili doktorsku dizertaciju za popi_zdit, nikada nisam naišao na literaturu koja obrađuje ovo područje na taj način, vezano za rimsku metalurgiju nađe se ponešto. Koliko znam rimljani su radili ciglu i vezivo po propisanoj recepturi i tu su mala odstupanja, a da bi se ta odstupanja spoznala i pretočila u znanstveni rad potrebn je vrhunski opremljen laboratorij sa zadnjom generacijom aparature koja na Balkanu ne postoji, ako boraviš u Americi uz dobre veze i preporuke možeš se poslužiti s tom vrstom tehnologija.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 11.12.2008, 17:17
maximus
Gost
 
prilozi: n/a
Ah, te žene. Doktorat je u pitanju. Što se tiče teme, ja sam je predložio, jer mi je dosta suvoparnih tema tipa, uticaj ovoga na ono gledano kroz prizmu toga... Analize se rade na masenom spektrofotometru u mađarskoj. Draž je u tome što je ta tema tako malo obrađivana, a materijal je relativno lako dostupan. Ima tu mnogo interesantnih pitanja, da li su cigle pravljene na licu mesta ili su dopremane, kako to da rimske cigle tako uspešno odolevaju vremenu...

Unapred hvala na svakoj pomoći...

PS. Što se tiče bilo kakvih poštarina to je isključivo moja obaveza...
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Molba za sve Vumi Kako? 33 10.04.2013 19:26
Molba za Lakija kratki Testiranje detektora 9 24.02.2008 22:24


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!