Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 16.07.2005, 16:43
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Miki
zdravo Jackdetekt e a mene zanima dali ti posedujes te georadare i dali ih iznajmljujes na par dana ?
Miki jel georadarom planiras da trazis novcice..........
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 16.07.2005, 18:44
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Pored smetnji koje je naveo jackdetekt ja bih naveo i elektronske smetnje (smog)
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 16.07.2005, 21:52
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Rami - ja sam vec shvatio zasta sluze Georadari ! Samo ime ti kaze Geoloski-Radari : mere vece promene u zemljistu , e zato me to i interesuje , zelim da nadjem nesto sto znam da je tu negde ali neznam tacno gde je !
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 16.07.2005, 22:08
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Pa kako ne znas gdje je kad sam kazes da je tu negdje ?
Ok, salim se malo.....a smijem li pitati o cemu se radi
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 16.07.2005, 22:23
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Taj izraz: Geo radari, je pomalo nesretan, jer se odnosi na samo jednu grupaciju Geo lokatora, i to GPR (mikrotalasni radar koji prodire kroz zemlju). GPR nikada nije postao glavni uredjaj arheologa, jer ima vise ogranicenja, nego dobrih osobina, i to je duga prica.
Trenutno verovatno najmocnija tehnika za podzemna istrazivanja predstavlja resistivity tomografija, koja moze dati veoma precizne podzemne snimke u 1D, 2D, pa cak i 3D, do dubina i do nekoliko kilometara. Naravno, sto je dubina veca, preciznost snimaka je manja, ali na dubinama do 10tak metara i vecom gustinom elektroda, stvarno cini cuda. Ovu tehniku ja jos uvek osvajam, uz saradnju sa nekim kolegama u svetu, koji su dobro opremljeni vaznim informacijama. Radio sam testove u svom dvoristu i dobio odlicne rezultate. Nazalost, eksperimentalni uredjaj jos uvek nije u fazi za poneti na teren, i ima tu jos puno da se radi. Ovakvih uredjaja nema na trzistu ispod 10000 US $ (i to najslabiji). Iznajmljivanje i prodaja su moguci tek iduce godine.
Od Geo lokatora treba jos pomenuti Magnetometre i Gradiometre, kao veoma efikasne u arheoloskim istrazivanjima, kao i Elektromagnetne skenere, koje recimo americka vlada stavlja na prvo mesto kod lociranja UXO (neeksplodiranih projektila pod zemljom).
Znaci, Geo radare nemam, i ne ceznem za njima kao tragac. Ali cu narednih godina trzistu ponuditi neke druge geo lokatore - skenere. A skener bi tu znacio lokator sposoban da uskladisti u racunar veci broj merenja, te od njih formira sliku (viziju) podzemnih sadrzaja.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!