Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 20.09.2006, 10:41
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Testiranje LORENZ DEEP MAX 3

Juce sam napravio test Nemackog PI Detektora LORENZ DEEP MAX 3, za testiranje sam koristio rimski denar, veliki folis, mali folis, as, alu folija i zlatnu narukvicu.
Napravio sam prvo test u vazduhu sa sondom od 35cm, koja je u stanju da pokaze vrednost metala po skali od 0 - 99 i dali se radi o plemenitom ili ne plemenitom metalu ( FEROUS / NON-FEROUS). Sto se samog aparata tice, veoma je dobro izradjen. Tehnicari su se potrudili da ga naprave jednostavnim za rukovanje i od dobrog materjala. Ima voma veliku paletu dodatne opreme, razlicitih sondi, mogucnost kombinovanja sa GPS sistemima drugih firmi. Uz upustvo se dobija i DVD snimak gde je pokazano kako se rukuje i steluje aparat. Inace aparat je predvidjen za trazenje na terenima gde ima puno minerala i magneticnog tla.
Nema diskriminaciju, daje akusticne kao signale i ujedno pokazuje skalu na digitalnom displeju vrednost otkrivenog metala.
Vrednost je ovako podeljena:
0 - 10 Alufolija/Zlatni predmeti manje velicine i zatvaraci
10 - 20 Bronzani novcici/srebrni novcici/nikal novcici
20 - 30 Plekani delovi/ tanki plek od gvozdja
30 - 50 Objekti od gvozdja napr. ekseri i parcici od gvozdja
50 - 60 Metalne kiste/oruzje od gvozdja
60 - 80 Bronza srednje velicine/bakar/srebrni obkekti
80 - 99 Velika bronza / bakar /zlato / srebrni objekti
Skala otkrivenog metala funkcionise i biva prikazana do odredjene dubine, preko te dubine apart vise nije u stanju da pokazuje vrednost ali jos uvek daje akusticne signle.

Rezultat testa:

Denar u vazduhu 30cm u zemlji 25cm
Veliki folis 18mm u vazduhu 36cm, u zemlji 30cm
Mali folis 13mm u vazduhu 30cm, u zemli 24cm
As od Claudiusa 24mm u vazduhu 40cm, u zemli 36cm
Alu foliju i zlato sam isprobao samo koju vrednost daju na skali,. Alu folija daje vrednost od 0 - 2 a zlato daje 8 - 10.
Moj zakljucak je da aparat gubi veoma malo na dubini izmedju objekta u vazduhu i u zemlji sto nije sliucaj kod drugih aparata.
Jedini minus mu je sto nema diskriminaciju oadaje signale na svaki metal koji se nadje u dometu sonde, tako nda nije bas pogodan za teren gde je mnogo gvozdja pored plemenitog metala. Ali je idealan za pretrazivanje vec pretrazenih terena zbog svoje jacine i mogucnosti konbonovanja razlicitih sondi.
Sledecom prilikom cu testirati sondu 1 x 1 m i sondu 45cm.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg deepmax1.jpg (26,0 KB, 24x prikazano)
Tip dokumenta: jpg deepmax2.jpg (10,4 KB, 17x prikazano)
Tip dokumenta: jpg deepmax8.jpg (29,8 KB, 28x prikazano)
Tip dokumenta: jpg deepmax7.jpg (27,1 KB, 12x prikazano)
Tip dokumenta: jpg deepmax9.jpg (19,0 KB, 36x prikazano)
Tip dokumenta: jpg deepmax14.jpg (28,2 KB, 24x prikazano)
Tip dokumenta: jpg deepmax11.jpg (31,6 KB, 30x prikazano)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
poligon za testiranje banebeograd Testiranje detektora 13 30.12.2007 21:59
testiranje detektora kratki Testiranje detektora 18 10.08.2006 19:58
Lorenz Deepmax X3 kratki Vrste i namjena 2 05.08.2006 10:31


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!