Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #51  
Staro 06.02.2011, 21:06
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Nigdje nije navedeno sa tvoje strane ali se stalno zalis na detektor koji sam ti ja prodao i koji sam ti takodje hvalio da je dobar. Sada ti razmisli, kako bi se ti osjecao da si na mome mjestu...ja ne lijepo, iskreno da ti kazem.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #52  
Staro 06.02.2011, 21:12
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Aparat stelujem po mogucnosti, to jest: Sens se okrece na desno dok aparat ne pocne da cvrcka i onda se malo vrati nazad, to nekada moze biti do kraja a nekada oko crvene strelice. Jos nikada nisam morao spustiti Sens na 12h da bi mogao traziti. Mora da su kod tebe svi uslovi takvi da bas sve to smeta Goldmaxu a ostalim aparatima ne.
Radio sam sa mojim aparatom na 30-40m od zeleznicke pruge i jedino sam tu morao sici sa Sensom na oko13h, inace nigde vise.
A sta sam sve iskopao i koliko duboko sa njim to vise ne mogu pisati jer ispada da lazem posle svega ovoga sto sam procitao, mislim da moji nalazi koji su ovde pokazani mogu da potvrde malo moje reci.
Ne nalaze se svi nalazi na povrsini i ovde nema tog terena koji nije pretrazen, ovde se trazi preko 20 godina i ljudi ovde imaju Fisher, White, Minelabove i Tesorove aparate, i sad ja dosao posle njih sa Xpeom i nalazim ono sto su oni propustili.
Po meni su ova tri faktora vazna: sreca, znanje i vestina rukovanja aparatom i kvalitet aparata, ostalo samo dolazi.........
evo ovak kratki ukratko :

aparat se steluje bas kao sto ti kazes....ali ima njiva gde sam ti napisao mora sens da ti bude na 9h da bi mogao da radi,dok recimo ****** ore pored njega,to je tako i ostaje tako,a ti ako ne verujes dodji pa se uveri ili bilo ko drugi.
na skoro svakoj njivi ovde sens moze da se odvrne do kraja i da aparat bude miran u radu al nemiran kad se sonda spusti na zemlju.takodje na granici crvenog aparat moze da radi mirno a kad se spusti sonda na zemlju da peva (sve to vazi i za trave i ostalo).kao i jos manje.....al aj da sve to pripisemo kako ssi rekao,nacinu stelovanja.

sto se 12h tice ja nisam napisao da tako radim sa njim,vec da je neko napisao da ENGLEZI rade sa njim na 12h,tu si se prebacio,alk nema veze,poenta nije 12h poenta je u tome da su napisali da se na dubini ne gubi,odnosno gubi malo.sad kao jedan veliki poznavcalac xp-a i vumi takodje,zasto to nisi demantovao,jer i sam znas da se gubi dosta dubine.

i ja sam iskopao mnogo toga i mnogo duboko kao i ti ali i sa drugim aparatima....duboko sa xp-om,mogu na prste da nabrojim (STO NE ZNACI DA NECU ISKOPATI,da se ogranicim odmah),ispalo bi da i ja lazem.e sad kao sto sam na forumu napiso unazad,najdraze bi mi bilo da me neko razuveri u sve ovo i daj boze da ispadne da mi je detektor neispravan ili da sam jos glup da naucim kako se podesavaju dva dugmeta,pa da me neko nauci.

a takodje bih voleo da mi neko pokaze,nauci ili sta vec da detektor prkce na fibulu koja je 5 cm u zemlji,odnosno,da je odaje tonom gvozdja i plemenitog (i jedno i drugo se desava da ne dodje do zabune).....par njih koje sam izvukao,izvukao sam samo na moju tvrdoglavost inace drugi takve signale ne bi kopao.nakon izvadjene fibule,i pretragom zemlje,nije nadjeno ni jedno parce gvozdja....detektor potpuno cuti a fibula daje jasno lep signal van zemlje.

takodje,desava se da mi lepo javlja e_kser a tek nakon sto ga izvucem iz zemlje on pocne da prkce ili da ga ne vidi.imam utisak da ima oci,pa kad i on ugleda da je gvozdje zacuti.

zanemari sve gore pisano i odgovori mi samo na zadnja dva pitanja.

a drugo sta zelim reci je....zasto kada se o necemu raspravlja na forumu,dolazi do nekog razora,mrznje...netr eperljivosti,cemu to?
ako vam ne odgovara moj opis xp-a,javi te mi na pp ne mora javno i istog momenta cu i prestati da pisem.
eto ga vumi cist primer,doso do zakljucka da ja hocu da kazem da me zbog necega prevario.....mislim. ...iskreno....sta reci,katastrofa.
cemu to ljudi?
necu uci u dublje rasprave,jer se lepo osecam ovde na forumu i tako zelim da ostane.

i jos nesto,ostajem pri svakom slovu koje sam ovde iskucao,dok me neko ne ubedi u suprotno.tad kad me ubedi ja cu ovde napisati na forumu,ljudi bio sam glup sad sam ucen.sta drugo da kazem.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #53  
Staro 06.02.2011, 21:26
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Nigdje nije navedeno sa tvoje strane ali se stalno zalis na detektor koji sam ti ja prodao i koji sam ti takodje hvalio da je dobar. Sada ti razmisli, kako bi se ti osjecao da si na mome mjestu...ja ne lijepo, iskreno da ti kazem.
kakve veze ima da li sam ja detektor kupio od tebe ili od milivoja iz zagubice (neznam ko je taj)........ovde pricamo o sposobnostima detektora.
nebitno,ako se osecas uvredjenim,ja cu prestati da pisem na ovu temu i to je to.
al eto za sve da napisem:

VUMI ME NIJE UBEDJIVAO I NE SMATRAM SE UBEDJENIM S NJEGOVE STRANE DA KUPIM OVAJ DETEKTOR,CAK STA VISE PONUDIO MI JE VISE VRSTA.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #54  
Staro 06.02.2011, 22:04
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
-postoji verovatnoca da ti aparati jednostavno nisu za nase podneblje.
mislim da je istocna srbija uglavnom prekrivena zemljom ili stenama vulkanskog porekla,koje doticni aparati nisu u mogucnosti da podese kako treba,a da u recimo austriji radi odlicno,
-ili ti je detektor neispravan
-ili su xp detektori plitki,pa pokusavajuci da dobijes koliko toliko neku dubinu,on jednostavo bude nestabilan.
odgoovorite sa citatom
  #55  
Staro 06.02.2011, 22:13
Lotr Lotr je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 05.10.2010
prilozi: 217
Zahvaljivao se: 48
Dobio je 92 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
http://www.youtube.com/watch?v=8NqoTDc6Qa4

blisstool vs XP deus
odgoovorite sa citatom
  #56  
Staro 06.02.2011, 22:33
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od pdragan Prikažite prilog
-postoji verovatnoca da ti aparati jednostavno nisu za nase podneblje.
mislim da je istocna srbija uglavnom prekrivena zemljom ili stenama vulkanskog porekla,koje doticni aparati nisu u mogucnosti da podese kako treba,a da u recimo austriji radi odlicno,
.....
ne komsija tu se ne slazem sa tobom,ovaj detektor ih veoma uspesno otklanja,mada kod mene retko i gde naidjem na to,a i zvuk na ta kamenja je veoma prepoznatljiv,tako da nema sigurno greske.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #57  
Staro 06.02.2011, 22:58
Lotr Lotr je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 05.10.2010
prilozi: 217
Zahvaljivao se: 48
Dobio je 92 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
ovako, da se i ja malo ukljucim u ovu temu iako je vec otisla "off topic".
koristim xp goldmaxx power sa standardnom 22cm sondom vec preko 4 meseci i nemam apsolutno nikakvih zamerki sto se tice dubine i stabilnosti a ni ostalih stavki. naime, dublji je od dfx-a koji je jos uvek tu kao rezervni aparat(koji koristim malo duze od godinu dana), dublji je i od garrett-a ace 250( ako je uopste fer porediti ova dva aparata iz dve razlicite cenovne klase).takodje je bolji je za gvozdjem i otpadom zaprljane terene(recovery speed je neverovatan), stabilniji na jako mineralizovanim terenima koji sadrze visoki procenat rude(ferit). izuzetno dobro izbalansiran, malu potrosnju baterija.
dfx-om sam nasao puno lepih nalaza na dva, tri bogata terena. dfx je takodje kvalitetno izradjen aparat, jake konstrukcije, par puta je padao sa velikih visina sa solidnom dubinom, naprednim opcijama koje su itekako korisne za tragace koji shvataju podesavanja i za tragace na plazama( tu je bolji od xp-a na mokrom pesku).
oni koji znaju materiju, shvataju da je radna frekvencija presudna za detektovanje odredjenog metala u zemlji kao i samo zemljiste, procenat minerala u istom itd. ne favorizujem nijedan aparat, samo iznosim licna iskustva/poredjenja o aparatima koje sam koristio.
npr, veoma jeftin aparat " black knight pro " se pokazao veoma dobar u odnosu na njegovu cenu(preporuka za pocetnike sa malim budzetom).
za aparat imenovam u naslovu, blisstool ,procitao sam samo reci hvale na nekim britanskim forumima, a neki testovi na youtube sajtu, kao npr na gore prikazanom linku ,pokazuju koliko jak signal ima u poredjenju sa deus-om koji kosta prilicno.
svako misljenje i kritika na ovom forumu je od koristi, bar meni, nadam se da ce i moje misljenje imati isti efekat na ostale clanove.pozdrav svima
odgoovorite sa citatom
  #58  
Staro 07.02.2011, 17:53
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Lotr Prikažite prilog
Neznam jel u redu ovaj test kao prvo zbog velicine sondi oba aparata, a drugo mnogo zavisi kako su nastelovani parametri........... .
odgoovorite sa citatom
  #59  
Staro 07.02.2011, 18:55
maximus379
Gost
 
prilozi: n/a
Ovaj test ni u kom slucaju ne moze da bude merodavan.
Vec se toliko puta pisalo o vazdusnom testu da vise nema smisla pisati.
Vidjao sa te home-made detektore stotinu puta kako u vazduhu hvataju sester kroz rimsku krovnu ciglu na 60 cm -70 cm,a kad ih odnesemo na teren ne vidi taj isti sester ni na 20.
odgoovorite sa citatom
  #60  
Staro 07.02.2011, 21:39
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Videli smo da Deus nije ni pisnuo na one cigle, ovaj drugi pisti i na cigle i tepih, da je bila zaba tu verovatno bi i na nju pistao, pojacao mu je sens do kraja, na terenu bi pisto na svaku travcicu tako da nebi mogo sa njim da mrdnes. Strva detektor hahaha
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!