Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #681  
Staro 25.06.2015, 10:19
Daorson
Gost
 
prilozi: n/a
odlicno Teski i kukavicki poraz Grge od Ilijade

Poštovani gospodine Grga, koji ste se ih ih ih raspisali na ovome forumu s vidim jako mastovitim tekstovima i teorijama, no - citajuci citav ovaj forum oko Troje - moram reci Vama i svima koji su ukljuceni bili u ovu raspravu -- gospodin 'Ilijada' Vas je rasturio i dobro Vas je porazio - porazio u smislu argumentirane rasprave. Da pojasnimo, i Vama i ovome Obelixu--Vi (kao i ja) ukoliko uopce zelite raspravljati o mogucoj lokaciji Troje -- JEDNOSTAVNO MORATE ZNATI HOMEROVU ILIJADU ODLICNO! Jer imam i ja mastu veliku, mogao bi i ja sad pricati, al necu ako ne poznajem odlicno stihove Ilijade, tako da je svakome tko je god citao ovaj forum o troji jasno ko dan da je 'Ilijada' maher i moze biti ucitelj Ilijade za sve nas - I jako ste nisko pali gospodine Grga u trenutcima kad niste imali odgovor na pitanja 'Ilijade' pa ste ga onda prozvali imenom i porijeklom i to u negativnom smislu. Dakle zakljucak je gospodin Kreso iz Ljubuskog je dobro porazio gospodina Mirka iz Okucana po pitanja poznavanja Homerovog dijela Ilijade. Pozdrav iz Hercegovine

Promijenjeno od Vumi (25.06.2015 u 21:20 sati)
odgoovorite sa citatom
  #682  
Staro 25.06.2015, 16:00
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
''Daorson'', teške su to riječi iz usta jednog ''početnika'' na ovom forumu. Ti o meni znaš skoro sve, a kukavički se kriješ iza izmišljenog imena i braniš svoga Hercegovca koji, usput, kao ni ti nema pojma o čemu piše. Pokušavao je izvući detalje od mene, mislio je privuć pažnju članova ovog foruma, ali kad je vidio da mu nitko ne vjeruje, da ga pomalo ismijavaju, pokupio se i napustio naše ''društvo''. Kažeš da Krešo zna Ilijadu na pamet. Jesi li to provjerio? Teško je naučiti par stranica ovih stihova, a kamo li nekoliko stotina. Samo budale mogu učit na pamet kad postoje zapisi u knjizi i na netu. Ja ju imam kopiranu i što mi treba nađem za minut. Ti i Krešo ne samo da pobijate moju teoriju već i teorije jednog Vučetića, Gundulića, Andesilića, Jaćimovića... Svi su fakultetski obrazovani i ne kriju se iza glupih nadimaka...

Ubuduće neću komunicirati s tamo nekim anonimnim Hercegovcem (opet) sve dok se ne predstavi pravim imenom, a ako osjetim da si sklon provokaciji i vređanju, znaš što te čeka, izbacivanje s foruma. U krajnjem slučaju, otvori svoju stranicu i piši što ti je volja. Ja sam ovdje pet godina, a ako nisi zadovoljan mojim tekstom čemu ga uopće čitaš i ubacuješ svoj ''zanimljiv'' komentar?

Živ ti meni i zdrav bio odakle god dasi i ma kako se zvao...
odgoovorite sa citatom
  #683  
Staro 25.06.2015, 19:12
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
Ooo stanovnice Daorsona gdje bas mene nadjedebelog ObelixA da prozivas? Meni je skroz svejedno gdje ti postavljas Troju a gdje nas kolega Grga.ja bih bio najsretniji da je u mojoj Posavini ali nije...mene je jos kao djecaka Ilijada odusevila a onda Odiseja gurnula u svijet istorije a sad Boga mi I arheologije I ja sam prezadovoljan. Nista ja ne pokusavam da dokazem I pobijem pa me bas zivo zanima zasto mene prozivas?
Moje je zadovoljstvo citanje Ilijade I mastanje o dogadjajima a ne razbijanje glave o njenoj lokaciji... to prepustam vama a mene Daorsone lagano zaobidji jer "cuvaj se Breuckog koplja I zuba majevickog poskoka"
odgoovorite sa citatom
  #684  
Staro 27.08.2015, 18:58
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Moooore,moooore o moooreee...

Ne samo da ''gradim'' vikendicu na planini Psunj, već i proširujem građevinu na apartmansko naselje. Jedino mi preostaje dobra reklama o iznajmljivanju. Evo šanse Đoki Balaševiću da zaozbiljno postane panonski mornar. Ja znam da je većina članova ovog foruma bila skeptična na moje uvjeravanje kako će biti velikih pi(z)dajija kad se Mjesec odlijepi iz Zemljine orbite i ode. Šta kažete sada? Vjerujete li u ovakve vijesti, ili u nekakvu blesavu teoriju zavjeresa HARPOM? Ili možda u teoriju o globalnom zatopljenju uzrokovanom ljudskom nebrigom za prirodni okoliš?

http://www.telegram.hr/politika-krim...ezan-scenarij/
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku Grga na prilogu
  #685  
Staro 28.08.2015, 18:50
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Vrtimo se u krug i približavamo se polaznoj točki, kraju ciklusa koji će još potrajati. Tek smo na početku seobe naroda, polako ali sigurno se približavamo iskonu. Čim više ložimo prirodu i ljude brže se vrtimo, samim tim se brže približavamo novoj startnoj liniji, ako je uopće bude za nas.
odgoovorite sa citatom
  #686  
Staro 28.08.2015, 22:57
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Meni se stalno nesto vrti u krug a ne pijem niti se drogiram, mozda je zbog malog krvnog pritiska a najverovatnije je sto nam se planeta stalno vrti u istom smeru i stalno nam se mesec isto tako okrece. Ma ceo suncev sistem se nesto okrece pa galaksija i tako stalno u krug u krug.
Pitao sam se dali nesto uopste miruje u poznatom svetu?
Te seobe naroda nista nisu donosile dobro. Ja se bojim novih Huna. Kazu da se Huni nisu bavili ni zemljoradnom ni stocarstvom. Njihovo osnovno zanimanje je bila pljacka i od toga su ziveli. Mada kad se bolje razmisli uopste u ljudskoj civilizaciji niko nije lepo ziveo od proizvodnje i poljoprivrede uvek je pljacka i lopovljuk bio najprofitabilniji posao.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #687  
Staro 05.09.2015, 13:48
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Jeste Pike. Slažem i sa Enigmom da se seoba naroda još nije završila već je tek počela. A kada se završi, teško li se nama!
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #688  
Staro 26.10.2015, 00:34
Krešo
Gost
 
prilozi: n/a
Poštovanje i lijep pozdrav svima!
Moje pravo ime je Krešo, ja sam onaj Ilijada, - ne mogu se prijavit pod tim imenom valjda sam izbrisan.
Kad je tema krenula u krivom pravcu ja sam od svega digao ruke, mada sam često navraćao i pomalo pratio ovu temu.
Da ne gubim vrijeme;
Troju je moguće locirati samo na temelju Ilijade, pa krenimo od početka.
Potrebno je odrediti mjesto iskrcavanja ahejske vojske na nekoj morskoj obali.
Homer kaže da se u blizini iskrcavanja nalazi Helespont, tamo će u Ilijadi reći da se trojanske rijeke ulijevaju u taj Helespont.
Dakle, svaka lokacija Troje mora poštovati ove početne geografske elemente.
Gospodo izvolite, odredite po Ilijadi gdje se može pronaći takva morska obala!
Hvala!
odgoovorite sa citatom
  #689  
Staro 13.12.2015, 13:41
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Još malo o Marsu

Već sam više puta pisao o ovom problemu i samo da još jednom ponovim svoje uvjerenje koje ''znam'' jedno tridesetak godina. Samo čekam da znanost počme izlaziti iz začaranog kruga u koji nas je uvela škola i darwinizam...

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/sto...---419642.html
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg mars01.jpg (51,6 KB, 9x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #690  
Staro 01.02.2016, 14:05
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Od ukupno oko 7 milijardi stanovnika Zemlje najmanje 6 milijardi vjeruje u Boga, ili već kako tko zove svoga ''tvorca'' (stvoritelja), a nađu se pojedini ''stručnjaci'' koji uvjeravaju kako su ''vanzemaljci'' tu među nama, već dugo vremena, nevidljivi, špijuniraju, istražuju i samo što nas ne okupiraju, koloniziraju, te pretvore u roblje...

Moram malo prekopat arhivu ovog foruma da se malo prisjetimo pisanja drevnih zapisničara...

Idemo pogledati ljudski rod od početka svijeta, onako kako ga opisuju priče iz klasične starine. Homer pominje nekolicinu bogova, ali ipak vrhovni i glavni bio je – Zeus, sin Krona. Kron je bio vrhovni bog sve dok ga nije ubio rođeni sin Zeus i zauzeo prijestolje. Neka mi ne zamjere pojedine religije ako neki detalji Ilijade budu slični s njihovim uvjerenjima, jer ja samo prepisujem već odavno napisano, dodajem svoja zapažanja, istraživanja, komentare i usput poneku fotografiju.

''Prvi ljudi, koje su stvorili bogovi, zvali su se - zlatnim naraštajem. Živjeli su bezbrižno, daleko od teškog posla, briga, starosti, bolesti... Nebom je vladao bog Kron koji im je omogućio lijepe blagodeti. Ovaj naraštaj ljudi, po odluci Sudbine, nestao je sa Zemlje, da bi naprosto postali dobri bogovi - zaštitnici. Bili su obavijeni u gustu maglu, oblijetali oko zemlje, čuvali pravdu i svetili se svima nasilnicima''...

Po Bibliji...
''Postoje tri hijerarhije anđela, tri staleža nebeskih bića koji okružuju Boga u Raju. U prvoj hijerarhiji stoje Serafini, Kerubini i Arhanđeli, u drugoj Gospodstva, Vrline, Principi, Vlasti, Vođe, Sile i Tronovi, odnosno, Prijestolja, a u trećoj su obični anđeli''.

''Arhanđeli su nekad bili u trećem staležu anđela zajedno s običnim anđelima, ali zbog njihovih raznovrsnih sposobnosti u kojima prednjače pred ostalim anđelima smješteni su na vrh hijerarhije i upravo je njima povjerena zadaća održavanja reda i mira u Raju i na zemlji''.

''Obični anđeli čine treći stupanj anđela i njihove su službe različite. Najveći broj anđela su anđeli čuvari, duhovi koji štite određenu osobu i nose njegove molitve k Bogu. U anđele se ubrajaju sva nebeska bića osim ljudi koji jednostavno uživaju blagodati''.

Justin kaže:
''Svjedočanstva o anđelima su raznolika. Najčešće imaju ljudska obličja i hrane se u nebesima. Njihov grijeh je seksualno općenje sa ženama ljudskog roda. Iz tih veza navodno se rađaju demoni''.

Biblija:
''A kad se ljudi počeše množiti na Zemlji i kćeri im se rodiše, vidješe sinovi Božji, da su bile lijepe kćeri čovječje, i uzimali ih sebi za žene, koliko ih htjedoše''.

Tada reče Gospod:
"Duh moj neće više dugo ostati u ljudima; jer nisu više ništa drugo nego meso, a trajanje života njihova neka bude još samo sto i dvadeset godina."

Biblija:
''Onda, kada su se sinovi Božji ženili kćerima čovječjim, pa i kasnije još, i ove im rađale djecu, živjeli su divovi na Zemlji, gorostasi davnine, preslavni junaci. Gospod vidje da je pokvarenost ljudi na Zemlji bila velika i da je sve mišljenje i htijenje srca njihova svejednako išlo samo na zlo. Pokaja se Gospod, da je bio načinio ljude na Zemlji, i bio je dubok ožalošćen''.

I reče Gospod:
"Zbrisat ću s lica Zemlje, čovjeka i zvijeri, gmizavce i ptice u zraku, jer se kajem, što sam ih načinio''.

(Za čitanje ovog linka uzmi te google prevoditelja. Prilično je dobro prevedeno.)

http://www.ashtarcommandcrew.net/pro...es-are-here-on

http://webtribune.rs/neko-nas-posmat...-zemlji-video/
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Koga postaviti z amoderatora u forumu "Mjesto za razmjenu"? Vumi Kako? 10 14.12.2007 19:17
"Tamo preko Vrbasa"-Tomo Maric x_lav Zanimljivosti 1 13.11.2005 20:40
"Garrett GTI-2500 "Supreme Pro 4" DINIC Vrste i namjena 12 06.02.2005 03:30
Ako moze jos jedna mala pomoc"Quattro MP" DINIC Vrste i namjena 1 03.12.2004 20:54


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!