Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 06.03.2011, 18:27
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
E-Trac nije losa opcija,moras vise vezbati da bi ukapirao,sporiji je za nijansu od pojedih modela a to znaci da moras laganije vuci sondu kako bi rezultati bili precizniji.Sto se tice OKM EXP 5000,zaboravi,kao sto su mnogi rekli,sarena laza da se uzmu pare.Previse je spor za terene koje pretrazuju hobitragaci,kompliko van.Nije uopste tacno kako se prica da se na ekranu ili naocarima istog momenta vidi predmet.Moraju se snimljeni podaci prebacivati na lap top pa skidati sloj po sloj zemljita itd.,uvelicavati odredjene mete.Mesa zabe i babe,promasuje i kao detektor i kao radar ,takozvani skener.Jednostavno nije za nas hobi,vise je za geoistrazivanja i pitanje je koliko i tu moze biti tacan.

Promijenjeno od Vumi (08.03.2011 u 21:00 sati)
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 06.03.2011, 18:50
Dejan
Gost
 
prilozi: n/a
vazno

Tako nesto otprilike sam i pretpostavljao iako nisam bas nesto kopao poforumima o tom uredjaju. Po svemu sudeci idealno bi bilo imati GPXa za plice sitnije stvari i DEEPMAXa za dublje a krupnije nalaze to sve naravno ako budzet nije ogranicen ili za manje para uzeti dobar aparat kao sto je E-TRAC. Sve u svemu koliko para toliko muzike.
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 06.03.2011, 18:57
Dejan
Gost
 
prilozi: n/a
Posto vidim Dzone da si dobro upoznat sa GPX aparatima. Da li si mozda negde naisao na neki uverljivi test do koje dubine moze da uhvati vece predmet uz naravno solidnu diskriminaciju i najvecu sondu?
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 06.03.2011, 19:43
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Posto ga nema Indijana Dzons ja nudim svoj odgovor-moze da uhvati lokomotivu na 2-2,2metara a ako mu odgovara zemljiste mozda je uhvati i na 2,5metara
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 06.03.2011, 20:06
Jevus
Gost
 
prilozi: n/a
fisher 1270x kakve su mu karakteristike
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 06.03.2011, 20:15
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Extra za svoje vreme s obzirom na novije generacije aparata krasi ga samo ime 1266 je daleko upotrebljiviji
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 06.03.2011, 22:20
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
jevus otvor novu temu ako te zanima taj detektor....da ne mutimo sad coveku temu.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 07.03.2011, 00:24
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Dejan Prikažite prilog
Razmisljao sam i o toj varijanti da uzmem recimo E-TRACa za 1500e i nekog dubinca za 2-3 hiljade kao sto Crni rece. Medjutim ako je verovati ljudima po forumima sto pisu onda se isplati kupiti GPX-5000 jer je najpriblizniji nekoj "allround" masini a pri tom ima odlicnu diskriminaciju za sitne stvari na dubinama do 30-35 cm, sto mi je za sad i najbitnije e sad kasnije ako bude bilo nalaza ne bi bilo lose uzeti i nekog kvalitetnog dubinca kao sto je DEEPMAX X6 ili pak neki jos bolji.
Ne znam da li je neko upoznat sa ovim cudom OKM EXP 5000? Kad sam video cenu prenerazio sam se pa me bas interesuje sta taj radi?? )
Samo to nemoj da spominjes OKM to je najveca glupost na celom svetu, poznajem coveka koji je to kupiu, to neradi druze to je NISTA, taj novac sto bi dao za taj aparat bolje potrosi na odmoru, kafani ili daj sirotinji. Ako hoces dubinski aparat idi kod renomiranih firmi koji prave aparate za Arhiologiju (geoistrazivanja)
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 07.03.2011, 00:34
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
deki jel se secas kad si doso na forum....bese bio si zagrejan za tako nesto ili gresim.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 07.03.2011, 13:59
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
U pravu si Eclipse, isto ko moj imenjak gledao spotove i reklame, na svu srecu svi ste mi pricali da to nije nista, a jos srecnija oklnost je bila da sam upoznao coveka koji je to kupio, bio 10x na poligonu u Nemackoj, davao veliki novac samo za put i hotel, tamo je sve radilo a kad se vrati na teren nista neradi i nista nije tako. Od onda do sad sam naucio bar ono osnovno drzi se Detektora i ovo neka bude samo hobi nikako nesto drugo.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Neki novcic ArchNosferatu Novac 1 18.10.2010 00:02
Testiranje LORENZ DEEP MAX 3 kratki Testiranje detektora 0 20.09.2006 10:41
Lorenz Deepmax X3 kratki Vrste i namjena 2 05.08.2006 10:31


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!