Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 19.11.2004, 20:27
DINIC
Gost
 
prilozi: n/a
Minelab xs II Ako moze mala pomoc

Dobro vece
Hteo sam postaviti nekoliko pitanja posto sam sada stvarno zbunjen slusajuci svakakve price.
Hocu da kupim aparat ali neznam koj a vec sam imao 2 kom pa sam ih prodao,pa sam mislio da uzmem Troy Shadow X5 ili Minelab Eksplorer XS II ali ja sam vise za minelab , ali neznam u cemu je razlika izmedju"Eksplorer XS" i "Eksplorer II" i dali je to u opste dobar aparat? Do koje dubine ide? Da li cu moci da trazim vece predmete sa njime ili samo novcice posto sam cuo da ima neku losu sondu koja se vodi pod D,I dali on moze da odvaja na primer da iskjlucim reagovanje na gvozdje, Dali mi vi mozete preporuciti jedan dobar aparat tereni su sume i livade Hvala

Promijenjeno od DINIC (19.11.2004 u 20:38 sati)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 19.11.2004, 20:56
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Kao prvo dobro dosli u forum i zelim vam ugodno provedeno vrijeme u njemu . Sto se tice explorera xs i explorera II, mislim da su u pitanju samo manje modifikacije u igri. Ono sto mogu reci za taj aparat je da ide dosta duboko i da ce sigurno pronalaziti i na vecim dubinama, ne samo novcice nego i druge stvari. Naravno sve zavisi od velicine predmeta tj. sto je predmet veci mogucnost je veca da se pronadje na vecim dubinama. Moje neko iskustvo govori da price o detektorima cija je mogucnost pronalazenja do nekih 2m cu "male lazi", jedino ako se na toj dubini nalazi zatrpan auto. A uostalom, ko ima namjeru da kopa tako duboko . U svakom slucaju explore II ima mogucnost diskriminiranja zeljeza tj da se zeljezo iskljuci a ostali predmeti da se ne "izgube". I ovdje bih napomenuo da vecina detektora pokazuje veci komad zeljeza na vecim dubinama kao plemeniti metal. Ovo se moze samo iskustvom razlikovati. Posto vidim da niste pocetnik (imali ste vec dva detektora), onda je mozda kupovina Explorera II dobar potez, jer ovaj detektor i nije bas za pocetnike posto je prilicno komplikovan za upotrebu. Jos jedan clan ovoga foruma je u posjedu istoga detektora pa ako uspije i ako bude imao vremena mozda ce on napisati nesto vise o ovoj temi. Sto se tice "Duple D sonde" moje misljenje je da su to jako dobre sonde i jako osjetljive na male objekte. Ovo govorim iz iskustva sa Minelabovim Advantage-om. Jedina mana ovih sondi je malo teze tacno odredjivanje polozaja pronadjenoga predmeta pa je na osnovu ovoga moguce da ce vlasnik morati kopati malo vece i sire rupe da bi pronasao predmet. Kao i sve drugo i ovo se moze nadomjestiti iskustvom. Ne znam da li ste citali osobine na Minelabovoj web stranici o ovim detektorima. Tamo su objasnjenja koja mozda i mogu da zadovolje potencijalnoga kupca. Ako imate problema sa prevodom, obacao sam vam da cu unijeti osnovne podatke o ovim detektorima u forum pa ako vam to bude bilo od pomoci bice mi drago. Sto se tice Shadow detektora, cini mi se da sam citao da su to ustvari modifikovani Fisherovi detektori i da su takodje jako dobri. POsto ste vec imali dva detektora mozete slobodno da napisete koja su to dva bila i da u rubrici o iskustvima iznesete svoja zapazanja o njima.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 19.11.2004, 21:01
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Posto ste rekli da ste bili u posjedu dva detektora onda pretpostavljam da ste sa njima vec trazili i da ste nesto i pronasli. Mislim da ce biti svima drago ako unesete neke priloge u kojima stoje slike pronadjenih predmeta.... zahvaljujem se unaprijed u ime svih clanova
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 19.11.2004, 23:33
DINIC
Gost
 
prilozi: n/a
minelab xs II

Ja vam se puno zahvaljujem, ne bi bilo lose ako bi ste mogli nesto da stavite o Minelab Eksplorer XS II,posto ja vrlo lose stojim sa engleskim jezikom.A niste mi rekli vase misljenje koj aparat vi meni preporucujete,Ja jesam imao dva aparata ali je sve to bilo ne iskustvo stavicu nesto o njima nema problema,A sto se tice pronalazenja imam jedan prsten ali neznam o tacno iz kog vremena je prsten,samo mi recite u kojoj rubrici da ga stavim.
Hvala jos jednom.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 19.11.2004, 23:50
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ne znam sta bih vam mogao preporuciti, sve zavisi od toga koliko zelite da investirate u ovaj hoby. Ja sam npr prvi put uzeo takodje jedan jako jeftin aparat i odmah da vam kazem to nije nikakvo rjesenje, mozete samo da se isfrustirate i nista drugo. Drugi aparat koji sam nabavio bio je minelabov Musketeer Advantage. Taj aparat me je odusevio, kako sa dubinom pronalazenja, tako i sa osjetljivosti na male predmete (recimo zrno sacme). Diskriminator mu se moze podesavati tako da se mogu izbacivati odredjene velicine zeljeznih predmeta. Prepoznavanje metala pomocu zvuka ne postoji ali se jako lako nauci jer plemeniti metali daju jako lijep zvuk dok veci komadi od zeljeza daju takodje ****kteristican zvuk i lako se prepoznaju, sve ovo se vremenom nauci. Sto se tice cijena Advantage se krece oko 450 Eura dok se Explorer II krece oko 1000 Eura. Koliko sam imao prilike da vidim rad sa explorerom, mogu reci da je prilicno komplikovan sto se za Advantage ne moze reci. Po mome ja bih prije uzeo Advantage, ali ne zelim da vas ubjedjujem da ne budem ja poslije kriv za nesto ako ne budete zadovoljni. Svi oni koji imaju Advantage govore samo najbolje za njega i kada se uzme cijena u obzir mislim da je jedno od boljih rjesenja. Od razlika mogu se spomenuti da Advantage nema display, mjerenje dubine i visetonsko odredjivanje vrste metala. Po meni ovo je sve suvisno i samo oduzima vrijeme pri trazenju. Ja takodje imam detektor sa displayom i mogu reci da vise ne obracam paznju sta na njemu stoji (osim stanja baterija). Kako rekoh, sve je stvar ukusa. Za podatke o EX II cu morati prvo da prevedem i onda cu ih unijeti u forum, naravno trajace koji dan posto nisam bas sa vremenom najbolje stojeci. Sto se tice prstena mozete ga postaviti u bilo koji forum za koji smatrate da vremenski odgovara tome pronalasku, nije nikakav problem ako i ne odgovara.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 20.11.2004, 18:46
DINIC
Gost
 
prilozi: n/a
Posto si me pitao da li sam nesto pronalazio jesam vec sam ti poslao sliku o prstenu ,ali te slike su mi slucajno ostale u aparatu pa sam ih zato odmah stavio u forum.U decemru kada budem isao za yugu donecu jos zanimljivih slika mog pronalazenja dosta sam stvari i prodao.Znaci slike ce biti u forumu od prilike u januaru.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!