Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 11.11.2007, 14:54
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Mnogo bolje! Kod Lorenca je problem sto do odredjene dubine pouzdano pokazuje na skali vrednost provodljivosti metala ali cim je meta dublja onda samo dobijas tonski signal dok skala vise ne pokazuje nista. I dublji je dosta od Lorenca.
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 11.11.2007, 19:38
laki
Gost
 
prilozi: n/a
znaci bacamo VLF aparate i prelazimo na pulsne
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 11.11.2007, 20:28
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Neznam, treba jos sve to malo bolje ispitati i isprobati.
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 11.11.2007, 23:22
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Neznam, treba jos sve to malo bolje ispitati i isprobati.
da da ,nista dok se licno ne isproba(i to dobro)
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 11.11.2007, 23:31
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Laki posedujes li mozda Lorenc?
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 12.11.2007, 09:55
laki
Gost
 
prilozi: n/a
ne ,ali sam radio sa puls star-om i sa onim puls ar-om sto ga prave turci u nemackoj ,KATASTROFA...
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 13.11.2007, 23:43
grca976
Gost
 
prilozi: n/a
Pa dajte ljudi vec jednom se dogovorite !
Imam volje da pokusam da napravim nesto sto je vama dalo dobre rezultate i da to istestiram na terenu koji vredi detaljno ispitati pa da tek posle toga diskutujemo da li masina nesto vredi ili ne. Na vama je da kazete koji model vredi da se napravi za uslove koje sam naveo. Naravno da se razume da cu za manje dubine koristiti sonde manjeg precnika i obrnuto nego da se prvo slozimo oko modela koji vredi praviti. Nemojte sada reci da nijedan model nije vredan pokusaja ?!
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 15.11.2007, 12:04
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
grca976
Pravljenje ovoga detektora ("Yukon"), trazi dosta vremena i iskustva iz elektronike, posjedovanje osciloskopa i drugih spravica sa kojima ces htio ili ne morati sve u tancine da nastelas. Sondu ces morati praviti takodje sam iako ona i nije toliki problem u svemu. Nemoj zaboraviti da ces glavni dio (PIU) morati ipak naruciti od samoga proizvodjaca, jer se u njemu nalazi glavni softwer. Samu sondu ces morati namjestati prema detektoru da bi dobio najbolje rezultate (impedanca sonde se moze kretati od 2-3 oma i za tvoj detektor ces ti sam morati odrediti koja je najbolja). Postoji i mogucnost da se nabavi kompletan set koji samo trebas zaletovati ali tu ti opet ostaje pravljenje sonde. Razmisli dobro prije nego pocnes praviti taj detektor, jer ni troskovi nabavke materijala nisu mali. Pravio sam jedan detektor od njega (minipuls 3), jedino sto je to bio cisti PI detektor bez diskriminacije. Dijelovi su me izasli prilicno, zajedno sa akumulatorima, displejem i Flash programerom, posto se u njemu nalazi jedan cip sa Flash memorijom koji moras programirati sa HEX fajlom. Ti sada razmisli kolika je razlika izmedju Minipulsa 3 i Yukona i onda vidi sta te ocekuje ako ga budes pravio. U svakom slucaju zelim ti puno uspjeha kako pri pravljenju a tako i sa njegovom upotrebom na terenu.

Ako mozda ima zainteresovanih, mozda bi se moglo sa proizvodjacem dogovoriti da isporucuje gotove komplete za samogradnju - naravno ako bi bilo zainteresiranih. Problem sa ovakvim nacinom gradnje bi bio taj sto nema garancije i svako ko bude pravio jedan od detektora (pomocu narucenoga kompleta) nece imati nikakve garancije a morace izdvojiti prillicnu sumu novca za to.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 15.11.2007, 17:44
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Vumi je u pravu, ne isplati se gubiti vrijeme i bacati novac, u konačnici jeftinije je kupiti profi detektor.
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 17.11.2007, 15:45
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
evo i ovde nekih slicnih aparata , imaju prevode na vise jezika-
http://www.htm
cene-
http://www.Datenblaetter/Puls.pdf

Promijenjeno od Vumi (14.08.2008 u 14:55 sati)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Adrese za kupovinu detektora Vumi Vrste i namjena 9 31.12.2006 02:50
Tražim savjet za kupnju detektora Vanuatu Vrste i namjena 9 30.12.2006 04:02
Kupovina detektora metala zeljketa Vrste i namjena 7 15.06.2006 12:33
Upotreba detektora metala zeljketa Vrste i namjena 1 12.06.2006 23:13
Principi rada detektora metala zeljketa Vrste i namjena 2 11.06.2006 12:34


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!