Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Praistorija
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Praistorija Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 14.08.2022, 12:47
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.491
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Kopilo,Zenica

https://federalna.ba/austrijski-i-bh...oj-bosni-fktka
Ja se divim ovoj ekipi arheologa i buduci arheoliga.Danima su ,na visokim temperaturama,na koljenima i sa strugacima u rukama,polagano otklanjali sloj po sloj tvrde zemlje sto je na kraju rezultiralo ovim spektakularnim rezultatima.
Imao sam priliku da posjetim ovo nalaziste pred sami kraj iskopavanja i na molbu arheologa svojim detektorom pretrazim teren na kom su vec bila zavrsena istrazivanja(u slucaju da je jos nesto preostalo u dubljim slojevima) ,kao i gomile zemlje koje su vec bile deponovane nakon uklanjanja sa lokaliteta.Signale sam obiljezavao drvenim stapicima,a oni su to naknadno pregledali.Cuo sam poslije da je na tim mjestima pronadjeno nekoliko zanimljivih predmeta.
Ja sam tom prilikom donio nekoliko predmeta iz moje kolekcije i oni ce uskoro biti objavljeni,a mozda i donirani muzeju.
odgoovorite sa citatom
13 x *Hvala* korisniku zeljketa za ovaj prilog:
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!