Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 31.05.2008, 11:09
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Odlican aparat za sve terene, veoma stabilan cak i ispod dalekovoda sa velikom sondom, jednostavan za rukovanje, poseduje automatski i manuelni ground sto je idealno za pocetnike, u pocetku i na teskim terenima radi u automatski ground, dubina mu je odlicna na svim tipovima zemljista, za cist i malo zagadjen teren se preporucuje velika dupla D sonda, kod zaprljang terena koristi obavezno standardnu sondu, testiraj mu diskriminaciju na starom kovanom gvozdju nemoj ga previse diskriminirati maksimalno do oznake FOIL na disku, na aparatu postoji super tuning (treshold dugme) sa kojim se dobija jos par centimetra na dubini, nakon izravnavanja Ground Balasa Treshold se okrece do kraja u desno, ako je aparat nemiran malo smanjiti Sens ili prebaciti frekvenciju na kipajucem prekidacu obicno taj prekidac stoji u sredini. Ako imas jos koje detaljno pitanje samo kazi Pozdrav!!!
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 31.05.2008, 13:40
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Hvala Kratki .Pitacu te kada izadjem sa njim na teren .Hvala na ovim izuzetno korisnim informacijama za pocetak sasvim dovoljno i detaljno.Pozdrav druze.
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 04.06.2008, 23:17
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Pozdrav Kratki.Da li se koriste iskljucivo Alkalne baterije ili mogu i druge npr. NI--MH. Koliko dugo traje jedna baterija. Koje su najbolje.Grund mu je vise nego odlican, i kada se naleti na jake minerale on ih vidi ali signal kasni tada se podesi grund i vise ni da pisne,perfektno su ga odradili.Ek**** i ostala takva sr.nja ne vidi nikako kada je u diskriminaciji.Masin a je extra za novcice narocito one sitne od 5 do 8 mm naravno i za vece.Jedini problem je al-folija ali ne sva,samo cista,mada moze i ona da se diskriminise ali se tada gube neki drugi metali sto nije dobro.Recimo 300g bakarnih sipki na 30 cm dubine sa malom sondom vidi u najjacoj diskriminaciji odlicno i to sam sondu podizao 15-20 cm iznad zemlje.Takodje 700g bakra na 50cm vidi perfektno i to u diskriminaciji sve sa malom sondom. Sa DD sondom nisam jos radio.Da ne zaboravim po travi bukvalno mozes da kosis nikakav ton se ne javlja, znaci izuzetno stabilan ukljucujuci i mineralizovane terene i one koji imaju veliku primesu raznih ruda.Recimo poredjenja radi, gde sam isao sa garetom x7 i gde je garet ludeo na rude i minerale Tesoro se nije javio, neverovatno, naravno uz predhodno podesavanje grunda.Veoma jednostavan za upotrebu izuzetno brz i precizan.Tacno je ono sto si rekao , aparat za sve terene a ja da dodam i za sve tragace profi i pocetnike.Za sada toliko ako imas nesto da dodas osim onoga sto sam pitao ti napisi.Pozdrav Kratki.
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 06.06.2008, 20:51
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Ljudi sta je sa Kratkim nema ga nigde.Rece da ga pitam sve sto me interesuje a od njega ni traga ni glasa.
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 06.06.2008, 21:23
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Bice da covjek ima i drugih obaveza...posao, familija itd itd
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 06.06.2008, 23:16
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Bice da covjek ima i drugih obaveza...posao, familija itd itd
Ok Vumi.Mozda mi ti mozes odgovoriti na pitanje: Da li Vaguero 2 koristi iskljucivo alkalne baterije od 9v ili mogu i druge kao NI-MH , obicne ili nekakve druge.Koje su po tebi najbolje.Koliko sam ja primetio ako mu voltaza padne ispod 7v gubi malo na dubini.Baterija je dosla sa masinom ali ja nisam izmerio voltazu pre upotrebe da bih znao koliko moze da izdrzi.Uzeo sam Duracel novu pa cu probati izmerio sam je pokazuje 9.52 v i videcemo koliko moze max da radi u punom kapacitetu.Pozdrav druze.Ono sto sam napisao za tvoje masine je iskreno i od srca.
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 06.06.2008, 23:53
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Obvezno kupi punjive baterije što većeg kapaciteta, ulaganje u njih se brzo isplatiti. Litij polimerske su naj bolji izbor.
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 07.06.2008, 17:24
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Mozes koristiti baterije koje zelis. Ako koristis na punjenje, imaces manje vremena da radis sa detektorom ali neces morati kupovati druge . NimH baterije su dobre ali ako trazis i po zimskom vremenu onda su ti bolje NiCd, jeste da imaju manji vijek traganja ali su izdrzljivije na hladnom vremenu (ovo procitah negdje, kada sam htio kupiti si nove baterije )
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 07.06.2008, 17:35
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Slažem se, vojska još uvijek koristi niklkadmijske baterije, bez obzira na njihove nedostatke.
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 08.06.2008, 22:36
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Izvini sto se nisam pre javio, kao sto Vumi rece posao, zena jedna zena druga, zena treca, deca.......
Vec si dobio dobar odgovor od Vumija i sto se baterija tice, NimH mozes koristiti i potrudi se da nadjes od 9V, ima ih. Inace detektor trosi veoma malo struje i ako koristis akumulatorske baterije imaj obicne u rezervi. Budi oprezan sa diskom, znas da tanje zlato lezi na istoj visini provodljivosti kao i folija.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Testiranje G-maxxa Goldmaxxa i Tesoro Tejona kratki Testiranje detektora 43 22.12.2009 01:39
Konačno mi proradi tesoro i evo rezultata. avukadi2 Novi vijek 2 01.04.2008 21:06
Tesoro Tejon kratki Vrste i namjena 4 07.03.2008 09:11


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!