Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 15.07.2005, 02:38
flowerni
Gost
 
prilozi: n/a
Georadari mocne sprave ili ???

dali je neko od vas imao iskustvo ili priliku da prakticno vidi sta mogu te sprave.
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 15.07.2005, 03:35
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Procitaj o ovoj temi sve ono sto je Jackdetekt napisao. Koliko mi je poznato on je najupuceniji u temu radara....samo nemojte se posvadjati
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 15.07.2005, 03:57
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Ja sam Vumi shvatio sta je problem.
Sve vreme sam pokusavao da vodim diskusije na tehnicke teme po sistemu kakav sam naucio na nekoliko najvecih svetskih foruma na ovu temu. Ali, dok tamo postoji desetine renomiranih strucnjaka (koji su uostalom dizajnirali vecinu sprava koje se koriste za traganje), i gde je iluzorno svakom pokusavati sporiti stvari u kojima se svi oni slazu, Ja medjutim na nasem govornom podrucju za sada nemam ni jednog takvog kolegu, koji bi ucestvovao na forumu i potvrdio neke tehnicke cinjenice.
Veoma je tesko izaci na kraj sa mastom nasih tragaca, kao i biznis masinerijom zapada kada su u pitanju uredjaji za lov na blago. Sasvim je jasno da sam samo izgubio ogromno vreme pokusavajuci ispraviti krive drine, i da u tome ne mogu uspeti sam.
Kada se jednom na ovom forumu pojavi vise tehnicki potkovanih ljudi, onda ozbiljnije (i pravednije) mozemo polemisati o svim tehnikama lova na blago.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 15.07.2005, 13:57
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ne znaci ako se neko ne razumije u radare i sl stvari da nije tehnicki potkovan. Ti provodis dosta vremena na stranim forumima i citas dosta o tome a kako govoris i sam se bavis izucavanjem tih stvarcica pa ti je lakse i govoriti o tome. Da je u nekom slucaju neko od korisnika foruma imao prilike da se bavi trazenjem sa radarima i sl mozda bi ti ta osoba i mogla nesto vise reci i podrzati te. Ne mozes ocekivati da se svako razumije u iste stvari kao i ti. Koliko se sjecam jedan korisnik se javljao jedno vrijeme koji je po svome navodu koristio ili koristi jos uvijek jednu od tih spravica. Sta je bilo na kraju? Njemu niko nije vjerovao ni rijec od onoga sto je pricao. Da li sada ocekujes da se on jos uvijek javlja sa slicnim temama? Ja ne vjerujem u to...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 15.07.2005, 14:45
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
@Jackdetekt
Ako bas imas zelju ja sam spreman da postavim nekoliko pitanja a da ti probas dati na njih odgovore pa mozda se jos neko "ubaci" u tu raspravu. Probacu jos danas da sva ta pitanja olaksam i sa slikama (nece biti vjerovatno dobre ali sta da se radi, nisam umjetnik), tako da bi i oni koji nikada nisu razmisljali o tim stvarima mogli lako da shvate kako recimo funkcionise jedan obican detektor. Iskreno da ti kazem i mene jako zanima sama funkcija detektora i koje stvari recimo uticu na vece prodiranje u dubinu itd itd
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 15.07.2005, 20:21
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Naravno da mogu odgovoriti na sva pitanja vezana za rad svih tipova detektora. Ali ne mogu davati opsirna objasnjenja, tako da moras koncipirati pitanja na koje je moguce davati kratke odgovore.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 15.07.2005, 21:29
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ok, bice mi drago dobiti odgovore na nekoliko pitanja. Na zalost ono sto sam crtao kao objasnjenje nije sada kod mene (sad sam na poslu pa sam "naletio" malo), ali kada budem kuci i kada budem imao vise vremena onda cu sve da stavim ovdje pa da pricamo malo o tome...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 16.07.2005, 13:23
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Pitanje

Pozdrav Vumiju i Jackdetectu:
Evo i ja da se ukljucim u diskusiju i pitam Zeljku za njegovo misljenje?
1.Kako smanjiti procenat falsh(laznih signala)na podnosljivu smenu ili jos bolje neutralisati ih 100%?
2.Sta jedan obican korisnik moze da uradi u kucnoj radinosti(sam svoj majstor)po tom pitanju?
3.Koji su sve razlozi pojave gomile laznjaka(signala) i kako se boriti sa njima?
Unapred hvala na odgovorima.
Srecnos!!!
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 16.07.2005, 15:11
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Imas dve najvece grupe laznih signala. Prva su signali izazvani promenom kapacitivnosti izmedju zemlje i sonde, a druga su promene sastava zemljista(citaj provodnosti) i sadrzaja minerala.
Oba izvora smetnji, narocito su izrazena ako tragac nemarno pomera sondu, i ne trudi se da je drzi na konstantnom rastojanju od zemlje.
Nijedan detektor nije potpuno imun na takve smetnje (osim kada mu smanjis SENSITIVE), ali su bolji modeli tolerantniji, a takodje postoje i tipovi sondi koji su manje ili vise imuni na zemljisne smetnje.
U domacoj radinosti, se ne moze puno uraditi, osim da se sto bolje balansira zemlja sa GROUND ili GEB, ako imas srece da su to podesavanje izveli na spoljni potenciometar, ili mozes pokusati da ga pronadjes unutra(jedan od mnogih), i malo popravis stvar, ili jos gore rastelujes detektor, jer nemas iskustva.
Cini mi se da si iz Bijeljine, sto znaci da radis na cernozemu, veoma lepom zemljistu za rad, i ne bi trebalo da je detektor toliko nestabilan. Potrazi neki stabilniji model, a taj prodaj.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 16.07.2005, 15:14
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
zdravo Jackdetekt e a mene zanima dali ti posedujes te georadare i dali ih iznajmljujes na par dana ?
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!