Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 11.04.2008, 01:59
jovicas
Gost
 
prilozi: n/a
RAZLIKA ???

Pozdrav ,mozelimi neko pomoci .
Interesujeme koja je razlika izmedju GP 3000 I XP GOLD MAX POWER.
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 11.04.2008, 02:58
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od jovicas Prikažite prilog
Pozdrav ,mozelimi neko pomoci .
Interesujeme koja je razlika izmedju GP 3000 I XP GOLD MAX POWER.
U zadnjih deset godina nema spektakularnih inovacija u tehnologiji VLF i ostalih detektora. Ja se često zaebavam na račun XLT-a, zahvaljujući tome, jer na mnogim forumima čitam kontradiktorne informacije o istim aparatima. Tajna je u poznavanju, odnosno nevjerovatnim mogućnostima podešavanja istih. Prihvaćam i "friziranje", ali to je neka druga priča. Postoji jedno jedino pravilo, a to je: kolko love tolko muzike, nisam mislio na bezvrijednu ezoteriju, već na provjerene VLF tehnologije renomiranih proizvođača. Na tvorničke programe zaboravi, jer ćeš se razočarati u vrhunskim mašinama. Jednostavno rečeno s aparatom se moraš često družiti da izvučeš maksimum, pa i više iz njega, a to znači rad, rad i samo rad.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 11.04.2008, 03:36
jovicas
Gost
 
prilozi: n/a
razlika

fala enigma. mene samo interesuje naprimer. Dali recimo vrednos jednog od aparata sasluzuje tu cenu u odnosu na drugog. Ako je cena veca za duplo dali je snaga kvalitet itd dupla
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 11.04.2008, 03:51
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od jovicas Prikažite prilog
fala enigma. mene samo interesuje naprimer. Dali recimo vrednos jednog od aparata sasluzuje tu cenu u odnosu na drugog. Ako je cena veca za duplo dali je snaga kvalitet itd dupla
Nije isključivo pravilo, ali uveliko ovisi o tehnologiji istog, lopata je oduvijek bila puno jeftinija od pluga.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 11.04.2008, 18:48
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
citat

Citat:
citat od jovicas Prikažite prilog
fala enigma. mene samo interesuje naprimer. Dali recimo vrednos jednog od aparata sasluzuje tu cenu u odnosu na drugog. Ako je cena veca za duplo dali je snaga kvalitet itd dupla
Enigma ti je upravo rekao ono pravo.Cena aparata ne odredjuje uvek da li ces nesto naci.I ja dodajem:rad,rad,rad. i naravno i razmisljanje prilikom rada,neizbezna je i mucenica.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 11.04.2008, 20:52
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od jovicas Prikažite prilog
Pozdrav ,mozelimi neko pomoci .
Interesujeme koja je razlika izmedju GP 3000 I XP GOLD MAX POWER.
Dva razlicita svijeta, jedan je VLF a drugi je PI detektor. Da li je jedan od njih jaci (dublji ili kako god da to nazovem), to se mora utvrditi direktno na terenu. GP 3000 (ako uopste mislis na minelabov) je dosta jak detektor i napravljen je za trazenje zlata (isto tako i Goldmaxx), s time da svaki PI detektor lakse prodire u mineralizirano zemljiste od bilo kog VLF detektora. Tacne razlike bi ti mogao dati samo onaj ko je radio sa oba ili oba poskeduje. Ja mogu reci samo ono sto sam cuo od covjeka koji ima GP extreme a to je, detektor nije za upotrebu na njivama nego je vise za ciste terene, cisto zbog izuzetne osjetljivosti na obojene metale, sto bi znacilo, da bi recimo na nekom rimskom naselju imao velikih problema. Imao sam prilike da vidim keltske zlatne novcice koje je pronasao tim detektorom, radi se o zlatnicima koji imaju promjer samo nekih 5mm.
Zaboravih napomenuti da je i razlika u cijeni skoro 4:1 u koristi GP-a, sto opet ne znaci da ce, ako Goldmaxx pronadje zlatnik na 20cm dubine, on pronaci isti na 80cm
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 11.04.2008, 21:45
jovicas
Gost
 
prilozi: n/a
Hfala vumi ,juce sam isao na cist teren sto se tice mineralizacije, koristio sam 2 aparata gp 3000 i obicnog mino tragaca. Uveriosam se da je osetljiv i kada je njemu u blizini drugi aparat dajemu dosta smetnji.
Imam ponudu da ga kupim pa meje zato interesovala razlika.
Zainteresovan sam bio za xp gold max power , sadsam u dilemi ,ali ipak je dosta skuplji pa neznam...
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 11.04.2008, 22:10
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Sam trebas da se odlucis, radi se o dva razlicita aparata
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!