Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #121  
Staro 25.01.2007, 00:13
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
pozdrav svima!!!tema je zapoceta veoma davno,ali neznam dali si procitala prvi prilog ,"plan"je preuzet iz jedne knjige tako da stvarno neznam,ALI potrudicu se da potrazim knjigu,cak mozda prepisem jos neki plan od nekih desetak koliko ih cini mi se ima,ali sam gotovo siguran da i gospoda koja redovno svracaju na ovu temu poseduju nesto slicno ,plan,mape..pa bih ih zamolio da ponesto prikazu i ovde pod uslovom da se ne uplase da neko drugi nadje to mesto i uzme BLAGO
odgoovorite sa citatom
  #122  
Staro 25.01.2007, 01:21
Korisnička slika od rajan
rajan rajan je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.06.2006
mjesto: o Pirote mOj kraj Nisave
prilozi: 133
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
mmmmmmmmmmm BLAGO
odgoovorite sa citatom
  #123  
Staro 25.01.2007, 19:16
max-fred
Gost
 
prilozi: n/a
Potpuno se slazem sa tobom kolega pdragan, ne bi bilo u redu da mi velika vecina korisnika ovog foruma samo svracamo na ovu temu i citamo o planovima, mapama i zivotu velikog hajduckog vodje Popa Martina. Ovih dana sam nabavio jedan opis Popa Martina a on glasi:

X220 knjizno verno i tacno pismo i opis glavni od Jelasnicu pecinu.
Ajde u selo Jelasnicu,pojas Niski. Podji od Nis sa desnu stranu Nisavu prav Suvu planinu. Pitaj za to selo, ajde uz reku ima da iskocis na kraj selo i tu ima vodenica i manastir Sveti Arandjel Rimski. Od manastir vidi se uvis na desnu stranu pecina i na stenu ima znaci kavo dupke, poznava se dok je vek i svet. I na pecinu u vr ima kuka visi i greda popreceno. Ajde u pecinu, kad se ukacis tavno je, upali svecu i od kraj meri dvanajes koraka napred i stani, ajde levo. Ima uvala raskopaj nju ima ploca sa znak. Prevrni nju al pazi dole ima puska sva u srmu. Ajde unutra ima pecina. Na sred nju dvanajes tarancuga od kozu ovnovsku puni sa zlato,lire. A pred vrata sanik kostadinke. One su za manastir. Ovde KURBAN neka je samo dobar junak pa alal od mene i od celu tajvu. Ako si veran nosi ako nisi ne javljaj se. Ako nisi nema ni glavu da odneses dom ako prevaris brata ili drugara i ako nisi bratu zaklet na sol i leb, ako si zaklet da prevaris neces ni dan da stignes tvoja glava ce otide. Sej dobro i ne boj se sej zlo nadaj se. I nasa pisma ne prodavaj prokleta je para koju uzmes. Ovo je kraj i od ovo drugi opis nema ni jedan. Ni jedan nije veran osim ovaj i ajduk istina je.
Martin Himovic
odgoovorite sa citatom
  #124  
Staro 25.01.2007, 19:48
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Ovi sto ovamo svracaju da bi se dokopali neke karte,samo neka sanjaju o tome....
odgoovorite sa citatom
  #125  
Staro 25.01.2007, 20:07
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Karte s izgubljenim blagom, mogu se kupit na buvljaku za malu lovu.

odgoovorite sa citatom
  #126  
Staro 26.01.2007, 03:00
Korisnička slika od rajan
rajan rajan je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.06.2006
mjesto: o Pirote mOj kraj Nisave
prilozi: 133
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Citat:
citat od Enigma
Karte s izgubljenim blagom, mogu se kupit na buvljaku za malu lovu.

kupi neku mapu pa napisi
odgoovorite sa citatom
  #127  
Staro 26.01.2007, 23:14
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Enigma
Karte s izgubljenim blagom, mogu se kupit na buvljaku za malu lovu.

I opet kazem da su ovo price i "legende" ako se nekome ne svidjaju ove price ,misli da su naduvane,izmisljenen ,glupe,blesave ,molio bih doticne ako hoce da ih citaju nek ih citaju ali ne i da ismejava ili da pravi od nas budale jer verujemo u tako nesto ili volimo da se konsultujemo i pokusavamo resiti neku zagonetku,znak ili mapu.Mislim da ce se doticna gospoda sama prepoznati da ne moram da ih imenujem.pozdrav "ludi istrazivac" pdragan
odgoovorite sa citatom
  #128  
Staro 27.01.2007, 03:49
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Ni na kraj pameti mi nije bilo da nekog uvrijedim, nedaj Bože ponizim,
jednostavno po meni je ta priča gubljenje vremena.
Ako se netko osjeća uvrijeđen, ispričavam se i kunem se Bitkom svojim
da nisam mislio ništa loše.
Hvala na razumijevanju.
odgoovorite sa citatom
  #129  
Staro 27.01.2007, 14:11
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
hahahaha neke stvari se nece nikada promeniti
odgoovorite sa citatom
  #130  
Staro 27.01.2007, 19:16
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
ne ali mislim stvarno ???? rami ti onda one tvoje planove sto si skupljao ceo zivot jednostavno baci .a bas me zanima dali takvih prica o blagu ima jos negde osim u srbiji ????
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Porodicno blago Vumi Priče...legende...itd 8 15.11.2007 18:11
Zidovarsko blago rammstein Zanimljivosti 2 16.06.2007 15:50
Blago Cara Lazara lovac Priče...legende...itd 13 19.05.2006 20:18
Tracansko blago rammstein Zanimljivosti 5 07.02.2006 22:40


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!