Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #91  
Staro 30.07.2010, 17:30
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Po mojim saznanjima zlato ce moci uzeti samo onaj kome je sudjeno i iznad zemlje ce se na praznik Bogojavljenje iznad zemlje pojaviti vatra na mestu gde je zlato. Samo onaj koji vidi tu vatru on moze da ga iskopa. Svako drugi ce umreti. Ja sam licno video to jednom kada sam bio mali ali nisam znao sta to znaci. Da nisam video nebih verovao.
[B]Druze ovo je tvoj komentar iz predhodnih postova ,nekako mi se ne slaze sa tvoja zadnja dva posta.[/B]
odgoovorite sa citatom
  #92  
Staro 30.07.2010, 19:50
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Enigma prijatelju javi mi kad pocinjes sa pisanjem knjige, imam za tebe dosta slicnih bajki. Imam dosta na raspolaganju, na primer o biljci RASKOVNIK za otvaranje svih brava i katanaca
Ako ti zatreba javi se, rado cu ti pomoci.......:000005 06:
odgoovorite sa citatom
  #93  
Staro 30.07.2010, 21:39
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Hvala Kratki, sigurno mi neće trebati.
odgoovorite sa citatom
  #94  
Staro 30.07.2010, 21:54
ArchNosferatu
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od I.Dzon Prikažite prilog
Po mojim saznanjima zlato ce moci uzeti samo onaj kome je sudjeno i iznad zemlje ce se na praznik Bogojavljenje iznad zemlje pojaviti vatra na mestu gde je zlato. Samo onaj koji vidi tu vatru on moze da ga iskopa. Svako drugi ce umreti. Ja sam licno video to jednom kada sam bio mali ali nisam znao sta to znaci. Da nisam video nebih verovao.
[B]Druze ovo je tvoj komentar iz predhodnih postova ,nekako mi se ne slaze sa tvoja zadnja dva posta.[/B]
Kako mislis ne slaze se? Pa slagalo bi se da su ta dva posta ista, ali posto nisu logicno je da se ne slaze.
odgoovorite sa citatom
  #95  
Staro 31.07.2010, 11:08
Atila Hunt
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od I.Dzon Prikažite prilog
Po mojim saznanjima zlato ce moci uzeti samo onaj kome je sudjeno i iznad zemlje ce se na praznik Bogojavljenje iznad zemlje pojaviti vatra na mestu gde je zlato. Samo onaj koji vidi tu vatru on moze da ga iskopa. Svako drugi ce umreti. Ja sam licno video to jednom kada sam bio mali ali nisam znao sta to znaci. Da nisam video nebih verovao.
[B]Druze ovo je tvoj komentar iz predhodnih postova ,nekako mi se ne slaze sa tvoja zadnja dva posta.[/B]
I.Dzoni jesili kasnije kada si porastao probao na mestu gde si video vatru nesto da pronadjes?
odgoovorite sa citatom
  #96  
Staro 31.07.2010, 17:00
ArchNosferatu
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Atila Hunt Prikažite prilog
I.Dzoni jesili kasnije kada si porastao probao na mestu gde si video vatru nesto da pronadjes?
Nije to dzoni napisao vec ja. Ma nisam, plasim se da probam
odgoovorite sa citatom
  #97  
Staro 01.08.2010, 04:05
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Postoji maestro iz Timocku krajinu koji odradjuje posao bez problema,sa gace ili bez njih sve mu jedno.Ovde je na forum al je malo stidljiv.
odgoovorite sa citatom
  #98  
Staro 01.08.2010, 11:24
ArchNosferatu
Gost
 
prilozi: n/a
Ma kad mi bude bila frka za pare ja odlazim i bez gace da iskopam to zlato
odgoovorite sa citatom
  #99  
Staro 01.02.2011, 21:02
Marko
Gost
 
prilozi: n/a
Iz sumadije sam,odrastao sam na priči o zakopanom blagu.pričala mi je baba dok je bila ziva o ćupu koji je u štali pronašla njena majka.
Pre dva meseca priču mi je ispričao njen brat koji je i dan danas ziv i zdrav u Beogradu.
Moja prababa je pronasla ćup u stali,dok je čistila štalu vilom je zakačila voštani čep od ćupa.
otišla je da kaze ocu i majci već ujutru ćupa nije bilo jer su njeni otac i majka iste večeri bacil negde ćup,koji verovatno nije pronadjen ni dan danas.
ćup su bacili jer ih je zadesila nesreća kada su trošili to zlato mnogo pre nego sto mi je prababa rodjena.njima se razbolelo i umrlo četvoro dece.
neka zena im je rekla da ne trose to zlato i da ga vrate gde su ga nasli(ne da ga daju njoj ili bilo kome već da ga vrate na mesto gde su ga nasli).
sto su oni i uradili dok ga moja prababa nije slučajno nasla čisteći stalu.
kaze deda,babin brat da je njgova majka ceo zivot trazila ćup i da ga je terala da idu kod baba Vange,ali on nije hteo.

Bilo da postoji neko prokletstvo ili ne nisu ljudi bas sve pričae izmislili.izmedju svih postoji neka veza o prokletstvu.
mogle su da budu izmisljene 3,4,5 i 10 priča ali šta je sa onih 1000?
vidim da se ovim hobijem bave samo inteligentne osobe zanimljiva su mi vasa tumačenja i sam se kolebam sta da radim,da li da krenem kuda me srce vodi ili razum?
odgoovorite sa citatom
  #100  
Staro 01.02.2011, 21:10
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Dobro dosao !

Dobro dosao Marko !
"Idi kud te srce vodi", u svakom slucaju.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Pop Martinovo blago pdragan Priče...legende...itd 346 13.12.2014 23:11
Cetnicko blago vredno 8 miliona dolara prepelica Priče...legende...itd 9 26.04.2008 01:28
Zidovarsko blago rammstein Zanimljivosti 2 16.06.2007 15:50
Blago Cara Lazara lovac Priče...legende...itd 13 19.05.2006 20:18
Tracansko blago rammstein Zanimljivosti 5 07.02.2006 22:40


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!