Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > XP
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

XP Svi xp modeli

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 11.04.2012, 09:43
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od Naki011 Prikažite prilog
Naime, Deus nije ništa "plići" niti "dublji" aparat od bilo kog njegovog konkurenta. Znači prosečan. Ono se opet na ovom forumu pominjalo kao njegova velika prednost je brzina procesora, koja opet zavisi od podešavanja pa tako da ni ona nema neke prednosti u odnosu na konkurente jer su oni tu generaciju procesora odavno ubacili u svoje uređaje. Opet prosečan. Ono što ga opet po mnogima čini posebnim je njegova težina koja opet nije ništa novo jer su opet pre njih lake materijale koristili i drugi proizvođači te je i u ovom slučaju moje mišljenje da je prosečan. Jedino šta ga izdvaja od drugih uređaja u njegovoj klasi je wireless koji meni lično netreba, ali nemam ništa protiv. I na kraju jedina stvar koja je prevagnula da nekupim ovaj uređaj su njegove baterije. Jednostavno mi se više sviđa ideja da kad mi se isprazni baterija, mogu lako da je zamenim novom. Toliko.
moj favorit medju detektorima je xp gmp,
tj bio je dok jednom prilikom nisam u svoje ruke uzeo deusa.

- dubine su mu realne, od vecine klasicnih detektora je dublji ,
od nekih mozda i nije, ali je sasvim dovoljno dubok da ga ocenim kao izvan proseka,
uostalom takav je svaki XP

- tezina tog aparata je dalekoooo od prosecne kako si ti to ocenio ,
nema ni jednog detektora napravljenog do dana danasnjeg koji moze da se poredi sa deusom u smislu ergonomije,
i po tome je deus neprevazidjen bez obzira sto i drugi koriste te kompozitne materijale ,
da ti napomenem da je svaki deus prakticno dva metal detektora/slusalice su jedan, a elektronika drugi detektor/

- wireles je nepotreban sve dok ne probas na terenu tu opciju, a pogotovo na nekom sumskom tesko prohodom terenu gde je kacenje granja o kabal opasnost broj jedan da ostetis sondu ili cak i ceo aparat pretvoris u gomilu beskorisne elektronike,
po meni to je dodatni plus ovom aparatu

- baterijene na deusu deklarisano po fabrici mogu da traju daleko vise nego sto ti realno provodis dnevno na terenu,
ali cak i da se desi da ti se isprazne imas opciju da ih napunis preko akumulatora u kolima ili preko jeden obicne baterije od 1,5v koja se preko posebno dizajniranog punjaca konektuje na sondu

u principu se slazem sa svima koji kazu da ne postoji idealan ili univerzalan metal detektor,
i da se za izbor pri kupovini treba ograniciti licnim afinitetima,
tako da niko ovaj post ne shvati kao ubedjivanje nego kao cisto iznosenje jos jednog misljenja...
pozzz
  #22  
Staro 11.04.2012, 12:26
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
- dubine su mu realne, od vecine klasicnih detektora je dublji ,
od nekih mozda i nije....
od klasicnih......bogme po ceni i po izradi/tehnologiji on ne spada bas u klasicne

Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
- tezina tog aparata je dalekoooo od prosecne kako si ti to ocenio ,
nema ni jednog detektora napravljenog do dana danasnjeg koji moze da se poredi sa deusom u smislu ergonomije,
tezina aparata spada negde u rangu tesorovih aparata,lak je nema sta ali nije daleko od prosecne tezine,sem ako se ne uporedi sa modelima od pre 15 god da je daleko ispod proseka onda detektor ne bi smeo da tezi vise od 500 grama
inace kad mu se stavi velika sonda,dobija na tezini,sto je i normalno.

Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
da ti napomenem da je svaki deus prakticno dva metal detektora/slusalice su jedan, a elektronika drugi detektor/
tu treba takodje da se napomene da vlasnik treba da izdvoji dodatnih 345 ili 400 evra + 182 evra za stap ako zeli da ima dva detektora,inace mu slusalice nista nece znaciti,bez druge sonde,zar ne?
takodje sondu nece drzati u ruke i mahati na kolenima njome po njivi,potreban joj je stap.
bolje je reci a i ispravno da je deus jedan ceo i jedna trecina detektora

Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
- wireles je nepotreban sve dok ne probas na terenu tu opciju
ovo ne razumem?
Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
pogotovo na nekom sumskom tesko prohodom terenu gde je kacenje granja o kabal opasnost broj jedan da ostetis sondu ili cak i ceo aparat pretvoris u gomilu beskorisne elektronike,
kabal na detektorima ne landara korisniko oko vrata,vec stoji lepo obavijen oko stapa,ne verujem da se neko nabija u toliki gustis da trazi,jer da je tako ne bi sama sonda stala medju tim gustim granama,dakle mahanje levo desno bi bilo moguce.a i iskreno,samo aljkav i neodgovoran covek (da me ne shvate pogresno ljudi kojima se to desilo) moze da iscepa kabal od sonde NA TAKAV nacin.

sa druge strane,kod deusa,se elekronika kaci na stap pomocu usica,i jedna nepaznja prilikom ulaska u tu gustu sumu,moze vlasnika deusa da kosta,da mu iskida celu zadnju stranu,sto se i desavalo,tako da ce unutrasnja elektronika ugledati svetlost dana a vlasnik ce morati kupiti nov omot za elektroniku.

Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
- baterijene na deusu deklarisano po fabrici mogu da traju daleko vise nego sto ti realno provodis dnevno na terenu
baterija traje izmedju 10-14 sati,nisam jos ostao na terenu toliko da je skroz ispraznim,ali sam je vise puta doveo do dna
to je dovoljno za traganje,sem ako ne planirate da kampujete po njivama,kao sto neka doticna gospoda i rade,pokusavajuci da izvuku i zadnji delic olova kako bi odneli na otpad.

Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
ali cak i da se desi da ti se isprazne imas opciju da ih napunis preko akumulatora u kolima ili preko jeden obicne baterije od 1,5v koja se preko posebno dizajniranog punjaca konektuje na sondu
mislim da ce brze proraditi,obican detektor kome vadis stare i metnes nove baterije a i ne zahteva odlazak do auta.nego deus kome treba pa bar 40-ak minuta da bude polu pun.tako da to i nije nikakva prednost.
ukoliko pricamo o sparanju para na baterije mozda ste u nekom minimalnom plusu.ne zaboravite da baterije kostaju oko 150 dinara i traju i do 7 dana,mozda i jace svakodnevnog traganja,dok deusa punite svaki dan kad krenete na teren,tako da ne umem da izracunam koliko struje potrosite puneci baterije tih 7 i vise dana.

sto se tice tog posebnog dizajniranog punjaca tice,veoma je lako napraviti ga samostalno.takodje postoji jos dosta boljih resenja od tog specijalno dizajniranog mini punjaca,ali bi na to pitanje i ideju bio vumi adekvatan za odgovor,sa kojim cu bas o tome popricati,kad se nadjemo na skajp.

Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
u principu se slazem sa svima koji kazu da ne postoji idealan ili univerzalan metal detektor,
i da se za izbor pri kupovini treba ograniciti licnim afinitetima,
tako da niko ovaj post ne shvati kao ubedjivanje nego kao cisto iznosenje jos jednog misljenja...
pozzz
slazem se sa time sta si napisao i nadam se da ce i moj post isto tako biti shvacen.
zakljucak:
sve sto ima svoje prednosti ima i svoje mane,nije sve bas tako kako izgleda i naravno,savrsen detektor ne postoji.
i gore sam naveo a i ovde cu,stojim iza toga da je deus odlicna masina.i da daje rezultate od momenta kada ga u ruke uzmete.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
  #23  
Staro 11.04.2012, 12:39
Korisnička slika od Naki011
Naki011 Naki011 je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.06.2011
prilozi: 192
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 6 zahvalnice(a/u) za 6 priloga
Bane nemoj pogrešno da me razumeš, ali zaključke sam izvodio iz tuđih postova ne sa terena tako da je to moje mišljenje što bi se reklo teoretsko. Mogu da ti kažem iskustva sa mojim detektorom koji je isto tako reklamiran kao najlakši i bla, bla šta sve ne, sve dok mu ne staviš drugu sondu gde koliko vidim prestaje svo zadovoljstvo ovog detektora jer se pretraga pretvara u napor i pakao. Drugo što se slušalica tiče čitam da ih Englezi i ne kupuju tj. biraju aparat bez ovog dodatka jer je cena za značajnu sumu niža. Wireless, sjajna stvar za kuću ali po meni ne za detektor pogotovo ne na ovoj frekvenciji. Da podsetim na toj frekvenciji radi i mikrotalasna i najveći broj wireless uređaja, i ona je najpodložnija spoljašnjim uticajima pogotovo ima problema sa vodom, a kabl mi u šumi nesmeta jer je obmotan uz šipku. U stvari više mi smeta što lupam sondu o drveće i kamenje tako da tu ništa ne pomaže pa čak ni wireless.
  #24  
Staro 11.04.2012, 14:20
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
... mislim da je ipak ova priča bespotrebna...
Na dobrom terenu ili sa solidnom količinom sreće, svaki od ovih naših detektora je dobar... u pitanju su samo nijanse...
Svaki detektor ima svoje prednosti i mane, a najbitnije je gde i za čega ga koristite...
Hajde i ja malo svog konja da hvalim...
Težina 1,3kg (sa baterijama)
Koristi 4 AA baterije (punjive, alkalne,...)
Trajanje baterija 40-60h
Radi kako na suvom, tako i na vlažnom, pa i u vodi do naravno elektronike
... jedva čekam more da ga vidim u slanim uslovima (pa i plićak, gde se gubi najviše stvari)
Pri pronalaženju savremenih kovanica (bez obzira koliko bile lošeg kvaliteta) vizuelna identifikacija radi lepo i stabilna je
Olovo lepo vidi, pa i sačmu (3x3mm)
Što se alu folije tiče zanimljiv momenat mi je u pojedinim trenutcima razdvajanje u slojevima (žvake, cigarete,...) kada je ispresavijana
...
da se vratimo DEUS je odlična mašina,
ali kao i sa svim drugim detektorima na kraju krajeva sve je pitanje Terena i Sreće,... i u krajnjem slučaju nakon sati i sati na terenu koliko vam leži rad sa određenim detektorom (od držanja i ležanja u ruci, pa do zvukova koje proizvodi)

P.S. Hvala kolegi Kratkom na deljenju podešavanja za DEUS-a
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
  #25  
Staro 11.04.2012, 21:15
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
e sad jedno pitanje i od mene...nadam se da nece biti glupo...da li DEUS podesen na 4 khz (gmaxx opcija) bolje radi od samoga GMAXX-a?
frekvencija je tu negdje ,skoro ista ali me zanima da li je DEUS zbog svojih noviteta bolje radi na toj frekvenciji tj. je li dublji os starijeg mu brata? vidim da je brzi na GMP opciji od samog Power-a pa me zanima ovo za Gmaxxa
  #26  
Staro 11.04.2012, 22:23
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Ne bih znao jel dublji ali dodatne opcije omogucavaju da se optimalnije nasteluje od Gmaxxa.
  #27  
Staro 11.04.2012, 23:14
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Kako se u upustvu navodi, deusova opcija rada na Gmaxx frekvenciji odgovara radu prve verzije Gmaxx-a a ne Gmaxx-a II, sto po meni znaci da nije toliko brz kao Gmaxx II a vjerujem ni da mu dubina nije bolja, ostaju samo, kako kolega kratki rece, dodatne opcije za poboljsanje rada na toj frekvenciji.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #28  
Staro 11.04.2012, 23:30
Bucanero Bucanero je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 23.03.2010
prilozi: 190
Zahvaljivao se: 5
Dobio je 78 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Vumi je spomenuo da smo uporedjivali deus, gmaxx i goldmaxx. Prvo smo zakopali folis i sve tri su detektora imali jasan signal stim sto je novcic vec bio na granicnoj dubini i da je bio koji centimetar dublje bilo bi problema. Zatim smo pored folis zkopali ekser ali duplo plice tako da je signal eksera bio znatno jaci. Tu je deus pokazao svoju pravu vrijednost i bez problema davao pozitivan signal i to samo u deus fast modu dok su ostala dva davali iskljucivo signal za zeljezo. Da napomenem deus je koristio malu sondu gmaxx 27 a goldmaxx malu 22 i veliku 36. Ako bi postavili ekser i novcic na istu dubinu jedan pored drugog onda bi i gmaxx i goldmaxx dali onaj poznati signal zeljezo i dobar jedan uz drugi. Sto se dubine tice poredili smo deus i goldmaxx sa malom sondom jer druge varijante nebi bile realne. Otprilike podjenaki su, stim sto sam primjetio da je deus u deus fast modu za nijansu plici ali to je toliko mala razlika da je nebitna. Na kraju smo zakopali kelta (bronznu sjekiru) na 50 cm. Gmaxx sa dvadesetsedmicom je davao odlican signal , deus je nije vidio kao ni goldmaxx mada je sa 36 javljao pomalo ali takav signal bi u praksi zanemarili. Vjerujem da bi deus sa velikom sondom i gmaxx modu taj predmet bez problema otkrio. Primjetio sam da je deus u radu iznenadjujuce miran znaci mozes sa njim zapinjati za prepreke vuci sondu po zemlji nema nikakvih laznih signala i kvrckanja i to na maksimalnoj osjetljivosti. Sta reci na kraju, vrijedi li kupiti deusa? Moje je misljenje, definitivno da ali uz osnovnu kupiti i veliku sondu.
  #29  
Staro 11.04.2012, 23:47
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Evo i moje malenko iskustvo sa Deusom. Na srednjevekovnom terenu gde iskacu mali beli-madjari. Ugazeno, stopa do stope skoro. Udarim linijski napred , nazad kocku od otprilike 20X30m. Izvadim 30 sitni madjara. Od toga je bilo 11 srebrni, ostatak je posrebren, pa vi prosudite koliko je los i to gde je eksera i sitnoga gvozdja kao sitne trave. Kopalo se i duboko na neke vece stvari. U traganju na terenu nije presudna sreca kao sto vecina prica vec veliko iskustvo i praksa. Kod vikend tragaca je naravno sreca presudan faktor. Kad se radi na terenu, prvi dan se krstari uzduz i popreko. Sto znaci da je dan utracen u to u lociranje idealnih mesta za trazenje gde ispadaju monete. Drugi dan je zurka zagarantovana, parica puni dzepovi. Inace krstariti po njivama ko sa brodom po moru i udariti na nesto, to se zove sreca. Na terenu je bitno malo osmotriti konfiguraciju, potoke, kosine,platove, ulaze dolina i izlaze. Kad se sve to lepo sabere dobiju se pri trazenju zadivljujuci rezultati. Ali ipak treba srece naci silikvu ili nekoga zucu.
  #30  
Staro 12.04.2012, 00:39
Cule68
Gost
 
prilozi: n/a
dobro je to Nigrianus rekao.. ovaj Deus nista nevalja radi ki kinez..he he he he...
Tema je zatvorena

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Xp deus Goran XP 13 20.08.2011 16:05
XP Deus kratki Testiranje detektora 1 18.03.2011 20:39
Test Deus kratki XP 3 09.01.2011 20:11
XP Deus kratki XP 3 08.01.2011 17:19
XP Deus za rodjendan Deki XP 37 27.02.2010 20:00


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!