Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #301  
Staro 07.09.2011, 20:25
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Odlično primjećeno...

Naš mladi arheolog - pike.sch - dobro je primjetio da se mnogi tekstovi iz današnjega tiska mogu lako uklopiti u ovu moju šašavu teoriju pa stoga ajmo dalje sličnim tempom...

Vraćamo se na momenat Odiseju i njegovim lutanjima nepoznatim morima...

Neću opisivati sve njegove doživljaje već samo one koji su najzanimljiviji baš za moju teoriju, a nisu se baš uklapali kod širokog kruga teoretičara...

I tu je bit misterije Odiseje...

Sve što je smatrano izmišljotinom i mitom meni se savršeno uklopilo u istinu. Svejedno moram ukratko napomenuti redoslijed događaja što su drugi pisci smatrali važnim. U par rečenica...

...''Većina grčkih junaka, nakon pobjede pod Trojom, vratila se kući, osim Odiseja koji je još deset godina lutao nepoznatim morima''...

...''Nakon nekog vremena plovidbe Odisejeve lađe stigli su do otoka Eol. Otok je plivao po moru, okružen mjedenim zidom od krute mjedi, koji je stajao na glatkoj mjedi, što je išla oko čitava otoka''...

...''Eol je odiseju poklonio mjeh sa različitim vjetrovima koje je mogao iskoristiti kada mu je koji trebao. Eolu su ostali još mnogi vjetrovi pa je za Odisejevom lađom poslao lagani zapadni, kako bi ga što sigurnije vratio na Itaku, ali, posada je bila toliko znatiželjna da je iz mjeha pustila sve vjetrove, koji su brod, uz silnu snagu ponovo vratili na Eolov mjedeni otok''...

Kakav bi to mogao biti ''mijeh sa vjetrovima''?
Ili ''zapadni vjetar''?
Iz Male Azije, ili negdje po mediteranu, zapadni vjetar nikako nije mogao Odiseja dovesti do Itake na Peloponezu. Jedino iz Jadrana zapadnjak ga može vratiti...
A mijeh s vjetrovima? Možda nekakav motor koji je radio s minimalnom snagom, tek toliko da brod doveze do Itake. Mornari su bili pomalo znatiželjni i možda slučajno ''motor'' pojačali na veću snagu, što je Odiseju prilično otežalo povratak na Itaku. Igrom sudbine ponovo su se vratili nazad na Eolov otok.

'' Eol se strašno naljutio i protjerao ih iz svoga dvora. Sedam dana su lutali morem dok napokon nisu ugledali jednu mirnu luku sa gradom Telepilom u zemlji Lestrigonaca''...

Ovdje je odlično opisan otok koji bi se današnjom tehnologijom vrlo jednostavno mogao napraviti. Eol je, izgleda, živio na vrlo lijepoj i velikoj ''jahti'' - izgrađenoj u obliku otoka i svi današnji vlasnici skupih plovila mogu mu samo pozavidjeti. Pa zar veliki brodovi ne izgledaju kao otoci?

A onda... još bolje...
Pogledajte jahtu koja se može ''pretvoriti'' u - otok...

Milijarderi se više neće mučiti oko izbora trebaju li kupiti jahtu ili otok.
Dizajneri su im na sajmu luksuznih plovila u Abu Dhabiju ponudili rješenje koje će zadovoljiti obje njihove potrebe - luksuznu jahtu kaootok.
Britanski dizajnerski studio Yacht Island Design za milijardere koji su ljubitelji jahti dizajnira brodove po želji. U mogućnosti su dizajnirati ploveći grad u malom. Jedan od prvih koncepata bila je mega jahta imena ''Streets of Monaco'' na kojemu budući vlasnik sa svojim gostima može šetati i diviti se replikama monegaških znamenitosti. Najnoviji dizajn je jahta ''Tropical Island Paradise'' koja će, kada ju izgrade, biti duga oko 90 metara i primat će do 10 gostiju. Na vrhu će biti vulkan s postepenim slapom preko kojeg će teći voda i puniti veliki bazen. Stražnja paluba služit će kao heliodrom. Dizajneri kažu kako su željeli da jahta ima oblik valova koji se razbijaju o otok, ali da zadrže standardni izgled.

http://dnevnik.hr/vijesti/automotiv/...-vulkanom.html

Mitovi i legende polako (ali sigurno) prelaze u stvarnost...

Pa još jedan zanimljiv link...

http://www.javno.hr/zivot_i_stil/Zan...li-Srbina.html

Nadam se da moje virtualne kolege imaju više podataka o ovome događaju. Molio bi linkove koji potvrđuju priču. Ako bude nastavak, a ovdje prođe neopažen, molim da slobodno šišnete link... Po potrebi, ako se ne uklapa u cjelinu, administratori ovoga foruma mogu ga izbrisati...
odgoovorite sa citatom
  #302  
Staro 24.09.2011, 20:27
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Zgodno tumačenje...

I ovaj članak uklapa se u serijal o Troji, ali je toliko toga napisano da više zbilja nema smisla gurati moje teorije, osim kada je jasno da drugačije objašnjenje, ''znanstveno'' objašnjenje, znatno šepa za pravom istinom. Ne mora značiti da je ''moja istina'' jedina istina, a opet nekako je najbistrija... Pogledajte prvi link iz dnevnoga tiska pa onda jednu od prethodnih stranica na forumu o ''naraštajima ljudskoga roda''...

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?I...B-13B922EEE19A

http://www.vumidet.net/forum/showthr...?t=3921&page=3

Jedna molba za moderatore:
Zašto moje priloge makar jedan dan ne ostavite na naslovnici foruma? Mislim da je toliko toga nabubano i svaki novi prilog jednostavno se izgubi u količini objavljenoga materijala, pa stoga, zar nije bolje da se čita samo zadnje objavljeno... To je moje mišljenje i ne mora značiti da je najbolje riješenje...
odgoovorite sa citatom
  #303  
Staro 26.09.2011, 09:49
Marko
Gost
 
prilozi: n/a
Grgo uskoro ces dobiti sliku makar jedne alke.bio sam kod jednog coveka i slucajno ga pitao,on je rekao da zna maltene u metar gde se nalazi onda je nejgov otac pomenu jos jednu sa druge strane brda ali ima 70 god tako da ne moze da mi pokaze.kaze da je u mladosti pokusavao da je izvadi ali nije uspeo.
odgoovorite sa citatom
  #304  
Staro 26.09.2011, 17:29
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Može Marko, nabavi mi ovaj dokaz da ga prikačim na prazno mjesto u knjizi...
odgoovorite sa citatom
  #305  
Staro 08.11.2011, 17:31
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Odakle smo došli?

http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/na...stanka-zivota/

''Napokon''... pomalo shvaćaju bit života na Zemlji...
... a ja već godinama tupim sličnu priču...
...i još mnogi sličnomišljenici koji ne vjeruju u teoriju evolucije...

http://free-ri.t-com.hr/grgaweb/knjiga.html

Stranicu sam davno zamislio... i odustao od nje...
Nisam imao volje da ju završim... ali nemam ni sada...
odgoovorite sa citatom
  #306  
Staro 10.11.2011, 17:02
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Dodatak...

...koji se uklapa i na prvoj stranici ove moje ''sapunice'' o Troji...

http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3921
odgoovorite sa citatom
  #307  
Staro 10.11.2011, 22:22
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Rođo samo ti sapunaj, tvoje sapunice nisu slučajne. Ti si samo medij.
odgoovorite sa citatom
  #308  
Staro 11.11.2011, 21:12
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Teorija Evolucije

Grga, ovaj clanak ne opovrgava teoriju evolucije. Takvi eventualni nalazi DNK u meteoritima ne dokazuju da je zivot dosao iz svemira, jer, istim zakonima nastanka koji vladaju u celom svemiru DNK je mogao da nastane i na Zemlji. Siguran sam da su takvi meteoriti padali i na Mars, Veneru i ostale planete, ali tamo nema zivota. Ali cak i da DNK na Zemlji kosmickog porekla, od mikroskopskog traga DNK do danasnjih kompleksnih bioloskih vrsta moglo se stici samo evolucijom. Teorija Evolucije je centralna teorija biologije, biohemije i genetike i verovatno najbolje dokazana i objasnjena teorija u nauci u opste pa je zato opsteprihvacena kao kljuc razvoja medicine, biotehnologije i nauke o zivotu na Zemlji.
Pre par godina su napokon i USA i V. Britanija uvele Teoriju Evolucije u svoje skolske programe kao jedinu ispravnu i dokazanu teoriju i tako odustale od teorija o Tvorcu koje su koristene iskljucivo u ideoloske svrhe.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #309  
Staro 12.11.2011, 00:27
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Gdje si ti prijatelju ?
Drago mi je da si nakon dugo vremena aktivan na forumu.
odgoovorite sa citatom
  #310  
Staro 12.11.2011, 08:55
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Pozdrav

Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Gdje si ti prijatelju ?
Drago mi je da si nakon dugo vremena aktivan na forumu.
Evo me jos uvek u mraku i zimi ...
"....hoce srce, hoce dusa,
ne da sudba da se vratim
domu svome,
Sremu voljenome."

ali se radi na tome.

Srdacan pozdrav.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Koga postaviti z amoderatora u forumu "Mjesto za razmjenu"? Vumi Kako? 10 14.12.2007 19:17
"Tamo preko Vrbasa"-Tomo Maric x_lav Zanimljivosti 1 13.11.2005 20:40
"Garrett GTI-2500 "Supreme Pro 4" DINIC Vrste i namjena 12 06.02.2005 03:30
Ako moze jos jedna mala pomoc"Quattro MP" DINIC Vrste i namjena 1 03.12.2004 20:54


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!