Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 29.08.2010, 22:54
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.470
Zahvaljivao se: 550
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
U poverenju Arch-nemam detektor, još! Ne znam kako da ga nabavim! Sve što sam do sada našao, a ima ponešto, našao sam samo sa dva oka i nekim štapićem! Ozbiljno!
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 29.08.2010, 23:01
ArchNosferatu
Gost
 
prilozi: n/a
Ja svoj zivot ne mogu da zamislim bez detektora. Mislim da cu krenuti da ih sakupljam kao novcice Nisam ni ja profesionalac jos uvek ali sam se navukao na taj hobi.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 29.08.2010, 23:02
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Da su arheolozi ili geolozi mislim da bi sve to i poneli sa sobom radi analiziranja, ovo je rad nekih kopaca blaga. Trebao bi obilaziti ovaj teren i ubuduce da vidis ima li kakvih rupcaga, samo nemoj ici nocu da ne slomis vrat...........

Promijenjeno od kratki (29.08.2010 u 23:08 sati)
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 29.08.2010, 23:04
ArchNosferatu
Gost
 
prilozi: n/a
U pravu si kratki...
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 29.08.2010, 23:10
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Ovako je i Osmanagic sondirao piramidu na Visokom......
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 29.08.2010, 23:13
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.470
Zahvaljivao se: 550
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Ha ha kratki.. Da ne slomim ili da mi ne slome vrat-tajanstveni kopači! A nije neki teren gde se vrat može slomiti, mislim nije neki brdovit. A kako to rade, nasumično buše tu rupu i onda traže po odlivku jel tako? Jel možeš da nam pojasnish? Ne znam ko je Osmanagić
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 30.08.2010, 00:21
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Mislio sam da ne slomis vrat u nekoj od rupa koje ce biti iskopane. A rade tako bas kao sto si napisao, buse pa provere ima li neceg zanimljivog i vredi li se kopati ili ne. Cuo sam od nekih da su tako cak vadili i novcice sto bi znacilo da je teren dosta bogat nalazima, onda se preorava ili sondira kopanjem ako se radi o vecim dubinama. Pomocu ovakvih sondiranja se sve moze saznati u detalje.
Sto se Osmanagica tice on je otkrio piramide u Bosni, imas dosta toga na tu temu na netu. Ubaci samo na google "bosanska piramida u visokom"........

Promijenjeno od kratki (30.08.2010 u 00:27 sati)
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 30.08.2010, 01:52
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Da su arheolozi ili geolozi mislim da bi sve to i poneli sa sobom radi analiziranja, ovo je rad nekih kopaca blaga. Trebao bi obilaziti ovaj teren i ubuduce da vidis ima li kakvih rupcaga, samo nemoj ici nocu da ne slomis vrat...........
kratki druze,zanimalo ih je samo uzorak sa dna verovatno.
da si recimo ti sondirao teren kao sto pricas da su oni,zar bi ostavio to tako?????zar te ne bi zanimalo sta se nalazi u toj zemlji?
to bi bilo sve rasturano nogama,asovom ili lopatom,da bi proverili upravo to sto pricas u postu iznad (da li ima novcica,kosti ili bilo sta)tako da to nema veze sa tragacima i eventualnim njihovim sondiranjem.
ja se secam kao mladji da sam nasao rupu na sred poljskog puta,secam se da sam turio nogu u nju da vidim dal mogu da stignem do dna a potom bacio kamenje....dok me baba nije slagala (ona se plasi zmija) da je pala protivgradna raketa,paseci se da je to zmijsko delo,da bi me oterala odatle....hehehe u sta sve nisam i ja verovao

kad sam rekao drzavne firme mislio sam na geologe,arheologe i sta ti ja znam vec.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 30.08.2010, 09:26
ArchNosferatu
Gost
 
prilozi: n/a
Pa s obzirom da su radili ilegalno nebi me cudilo ni da su to uradili na brzinu i pobegli... Mozda je zato sve tako ostavljeno.
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 30.08.2010, 10:42
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
e to vec neznamo da li je radjeno ilegalno ili legalno.....sem ako nemas neki dokaz....u stvari znam...to si bio ti,zato si i pitao coveka odakle je,da vidis da li si bio tamo ili ne
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!