Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #51  
Staro 12.02.2012, 13:10
fabijanus
Gost
 
prilozi: n/a
..citajuci vase postove dosao sam do zakljucka da izmisljate toplu vodu ...
odgoovorite sa citatom
  #52  
Staro 12.02.2012, 14:07
Korisnička slika od Naki011
Naki011 Naki011 je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.06.2011
prilozi: 192
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 6 zahvalnice(a/u) za 6 priloga
Svojevremeno sam radio u institutu za fiziku gde smo rasturali razne radare i antene radi ispitivanja (od tada svetlim u mraku), i vadili neodijumske magnete teške i po nekoliko kilograma. Možete zamisliti šta se desi kad se dva takva spoje, a izmedju njih je neki predmet ili ned'o bog nečija ruka. Jedino što je još opasnije od ovoga je sečenje ili bušenje ovih magneta. Naime opiljci koji nastaju prilikom obrade ovih magneta su zapaljavi i proizvode visoku temperaturu prilikom sagorevanja. Zato pamet u glavu i nikakve dorade ovih magneta u kućnim uslovima ne dolaze u obzir.
odgoovorite sa citatom
  #53  
Staro 12.02.2012, 15:43
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
na stranici firme koja prodaje takve magnete lijepo upozoravaju da se ne obradjuju,bruse,buse isl.
moze se naruciti zeljeni oblik ali ne oblikovati ga kod kuce.
mislim da ako neko zeli ovakav magnet da koristi mislim da je bolje da kupi manji tj.slabiji a ne one koji dizu preko 100 kg. vidio sam da ih ima od 1 kg i velikih kao velika pepeljara a dizu skoro 300 kg. sta nam to iz vode treba sto je teze od 20 kg? u vodi (toploj ili hladnoj ) svaki predmet je "laksi " i moze se izvuci manjim magnetom. ne pretjerivati jer se moze desiti sr_anj_e a onda nema nazad.
odgoovorite sa citatom
  #54  
Staro 12.02.2012, 15:49
Spartakus Spartakus je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 08.08.2011
prilozi: 392
Zahvaljivao se: 540
Dobio je 11 zahvalnice(a/u) za 7 priloga
Mozda cu da kupim jedan pa da ga malo vucem po potocima ovde kod mene posto volim da kopam po njima Nema toliko opasnosti ko u vecim rekama. Stvarno bi moglo da se isproba, sta kazete ?
odgoovorite sa citatom
  #55  
Staro 12.02.2012, 15:54
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
moglo bi se isprobati. mozda prvo probati sa velikim magnetom iz kakvog zvucnika. oni su bezopasni a lako se odlijepe od kakvog nezeljenog predmeta
odgoovorite sa citatom
  #56  
Staro 12.02.2012, 16:23
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Haha, vec zamisljam nekoga, ko koristi malo veci magnet i njime zakaci neki veliki predmet. Bice, kako Eclipse slikovito opisa, upri i nogama i rukama da odlijepis magnet od predmeta, haha
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #57  
Staro 12.02.2012, 16:54
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
a zaj_ebano jbi bilo ako se odlijepi dok vuces pa opali po celu .
ako ce neko koristiti magnet neka 2 ili 3 puta promisli gdje i kako ce ga "zabaciti".
odgoovorite sa citatom
  #58  
Staro 12.02.2012, 17:09
Dr.jare
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
alal vera kako ga lepo prevede,ispade da ni sopstveni jezik neznam
Kvalitet "web" prevoda zavisi od pravilno napisanog teksta (pravopisa) koji se prevodi. Ako je polupismen onaj koji postavlja tekst onda se prevodom dobija ovo... Nego koliko sam te razumeo magnete koje si ti imao bili su od neke vrste Perendev motora (perpetum mobile) koji je pokretao radar.
odgoovorite sa citatom
  #59  
Staro 12.02.2012, 22:43
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Haha, vec zamisljam nekoga, ko koristi malo veci magnet i njime zakaci neki veliki predmet. Bice, kako Eclipse slikovito opisa, upri i nogama i rukama da odlijepis magnet od predmeta, haha
kada bi ga zalepio (bar ovo sta sam ja imao) na neku metalnu tablu,ne bi vise bilo nacina da ga odlepis.ne bi imao sta da nabijas od ispod da bi ga koliko toliko odlepio.cak i kada bi uspeo,cik nabi prste ispod da ga uzmes u ruku.
inace povlacenje ka metalu krece od nekih 30cm daljine,oseca se da vuce
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #60  
Staro 12.02.2012, 22:50
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Dr.jare Prikažite prilog
Kvalitet "web" prevoda zavisi od pravilno napisanog teksta (pravopisa) koji se prevodi. Ako je polupismen onaj koji postavlja tekst onda se prevodom dobija ovo...
kvalitet prevoda zavisi od znanja coveka da prevede,ako si se oslonio na google translate,kao sto i jesi taj nece prevesti text u ispravnom stanju pa cak da ga je Tolstoj licno napisao.
a to je ono sto si napisao copi(copy)/paste
ako budes verovao google translate onda ce ti ceo svet biti nepismen..

a ispod videa ti pise sledece: The best meteorite hunting tool ever! Cover more ground and make more finds with this great tool. Rare earth magnets and a wide sweep path for better ground coverage. Gold nugget hunters will like it to clean up trash iron before detecting. Visit my web site for more info.

najbolja alatka ikad za lov meteorita!pokriva vecu povrsinu i nalazite vise nalaza sa ovom odlicnom alatkom.retki zemaljski magneti i siroka putanja povlacenja (odnosno ciscenja) za bolje povrsinsko pokrivanje.lovci na zlatna grumenja ce ga zavoleti (magnet) da bi ocistili djubre pre detektovanja (rada sa detektorom).posetite moj sajt za vise informacija.

covek je napisao zajsta lepo bez greske pa cak i u interpunkciji,znaci 100% nije polupismen


Citat:
citat od Dr.jare Prikažite prilog
Nego koliko sam te razumeo magnete koje si ti imao bili su od neke vrste Perendev motora (perpetum mobile) koji je pokretao radar.
tako mi je receno da je iz neke vojne fabrike koja je proizvodila velike radare,oni su se ubacivali suprornim polovima negde,i onda bi se radar sam okretao bez pomoci struje.ako su me slagali mangupi,lazem i ja.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif

Promijenjeno od eclipse4 (12.02.2012 u 23:01 sati)
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Pecanje kratki Zanimljivosti 66 18.12.2010 06:01


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!