Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Novi vijek
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novi vijek Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period, od ca.1500 godine do današnjeg dana

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 08.01.2012, 14:45
Lotr Lotr je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 05.10.2010
prilozi: 217
Zahvaljivao se: 48
Dobio je 92 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Novčić iz 1793. prodat za 1,38 miliona dolara

http://www.tanjug.rs/novosti/29414/n...ona-dolara.htm

Ako se zanemari da je nekoliko puta permutovana godina kovanja novcica, tekst je interesantan zbog postignute cene.

Izvor: Tanjug
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 08.01.2012, 16:10
fabijanus
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Lotr Prikažite prilog
http://www.tanjug.rs/novosti/29414/n...ona-dolara.htm

Ako se zanemari da je nekoliko puta permutovana godina kovanja novcica, tekst je interesantan zbog postignute cene.

Izvor: Tanjug
hm hm kovan u 1973 jeli ovo patka ili los vic ta se godina dva puta ponavlja ..ili je autor toga clanka iz tanjuga popio malo vise dok je pisao ili ...ili ...ili....
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 08.01.2012, 16:47
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
pa je li 1793 ili 1973? ko ovde koga zaHebava?
ovi poceli kao na HRT-u...IRACKA MORNARICA POKRENULA MASOVNE POMORSKE VOJNE VJEZBE... koji crni Irak? nakon 10 recenica prepravili na IRAN. mozda je to ista ona novinarka koja je upitala kolegu kad je krenula vojna akcija SAD-a na Irak "je li se na Hrvatskom kaze Irak ili Iran".
katastrofalni novinari i jos katastrofalniji clanci. bas kao i ova gluparija sa ovim novcicem.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 08.01.2012, 17:19
Lotr Lotr je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 05.10.2010
prilozi: 217
Zahvaljivao se: 48
Dobio je 92 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Ocigledno da je u zurbi kucao email kako bi sto pre objavio vest, ne da se zameriti. Te greske sam i ja primetio u tekstu pa sam ih i naglasio u recenici posle linka. U tekstu na sajtu lepo pise: "Novčić je napravljen u kovnici novca u Filadelfiji 1973, prve godine kada su Sjedinjene američke države počele da proizvode kovani novac" .Uz malo logike i poznavanje istorije (iz osnovne skole) o pribliznoj godini izglasavanja deklaracije nezavisnosti SAD-a, lako se da zakljuciti koja je godina u pitanju.
Miraleme,svaki tekst koji ti nije interesantan ti okarakterises kao " katastrofalni, gluparija, ovakav , onakav. Znaj da forum nece propasti bez tvojih zluradih i prilicno brojnih beskorisnih komentara na raznim postovima. Nekome ce ovaj link biti zanimljiv jer se tice numizmatike, vise nego tvoj komentar o lapsusima nekih novinara jer je to offtopic tema i tema za neki drugi forum.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 08.01.2012, 18:06
Korisnička slika od Naki011
Naki011 Naki011 je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.06.2011
prilozi: 192
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 6 zahvalnice(a/u) za 6 priloga
Ovi Amerikanci su čudo. Kod njih svako malo neka aukcija Američkog neotkrivenog, antičkog, ručno pravljenog, pravljenog od meteora i sličnog novca. Mnogo su brate dosadni. Koga interesuje njihova jadna istorija kad mi Evropljani živimo na mnogo zanimljivijem tlu. I šta sad kovali bakarni novac 1793 bravo! Svaka im čast mi Evropljani za bakar nismo čuli do 2012 kad su oni prodali taj novčić, ali evo popravićemo se pa će i jednog dana naš EURO CENT biti kovan od bakra sa glavom Versaćea na aversu i Sare Džesike Parker u seksi pozi sa lisicama na rukama na reversu. ŽIVELI!!!!
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 08.01.2012, 18:56
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Lotr Prikažite prilog
Ocigledno da je u zurbi kucao email kako bi sto pre objavio vest, ne da se zameriti. Te greske sam i ja primetio u tekstu pa sam ih i naglasio u recenici posle linka. U tekstu na sajtu lepo pise: "Novčić je napravljen u kovnici novca u Filadelfiji 1973, prve godine kada su Sjedinjene američke države počele da proizvode kovani novac" .Uz malo logike i poznavanje istorije (iz osnovne skole) o pribliznoj godini izglasavanja deklaracije nezavisnosti SAD-a, lako se da zakljuciti koja je godina u pitanju.
Miraleme,svaki tekst koji ti nije interesantan ti okarakterises kao " katastrofalni, gluparija, ovakav , onakav. Znaj da forum nece propasti bez tvojih zluradih i prilicno brojnih beskorisnih komentara na raznim postovima. Nekome ce ovaj link biti zanimljiv jer se tice numizmatike, vise nego tvoj komentar o lapsusima nekih novinara jer je to offtopic tema i tema za neki drugi forum.
nisam rekao da ce forum propasti bez mene ali eto ocito si ti ovde jedan "mudri covjek" pa cemo zeljno iscekivati tvoje vesele,leprsave i smislene komentare
zivio
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 08.01.2012, 19:03
Lotr Lotr je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 05.10.2010
prilozi: 217
Zahvaljivao se: 48
Dobio je 92 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
miraleme,

daleko od toga da sebe smatram mudrim,jednostavno materiju koju ne poznajem ne komentarisem, ako mi se ne svidja ne pljujem po njoj a ako ne znam ne stidim se da pitam. i posto ova a koliko sam primetio i mnoge druge teme su otisle u offtopic zamolio bih moderatore da je uklone a za gasenje profila cu kontaktirati administratora posto vidim da je previse dokonih i nekulturnih spamera na forumu.
uzdravlje svima.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 08.01.2012, 19:22
Korisnička slika od Naki011
Naki011 Naki011 je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.06.2011
prilozi: 192
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 6 zahvalnice(a/u) za 6 priloga
Pa dobro Lotr jel ovo tvoj novčić pa da komentarišemo ili nečiji tamo s kraja sveta ili šta god. Što ste bre ljudi tako uvredljivi i zlonamerni, ponašate se ko žene u menopauzi, ili kao Kartmen u South Parku, neka admin izbriše sve one koji se ne domunđavaju međusosobno pa koliko će vas ostati? Stvarno preterujete.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 08.01.2012, 23:56
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Lotr Prikažite prilog
miraleme,

daleko od toga da sebe smatram mudrim,jednostavno materiju koju ne poznajem ne komentarisem, ako mi se ne svidja ne pljujem po njoj a ako ne znam ne stidim se da pitam. i posto ova a koliko sam primetio i mnoge druge teme su otisle u offtopic zamolio bih moderatore da je uklone a za gasenje profila cu kontaktirati administratora posto vidim da je previse dokonih i nekulturnih spamera na forumu.
uzdravlje svima.
ja ne znam druze cime ja to tebe uvrijedih? i da si ti napisao onaj clanak ne bih trazio da mi oprostis za ono sto sam napisao. je li to zabranjeno nesto reci? mnogi idu off topic,postavljaju predmete u pogresne teme i pritom se prave ludi pa ih ne napadaju administratori i ne vrijedjaju se kao sto si se ti nasao uvrijedjenim.ocito mi je nesto promaklo. eto sa tim sto zelis da ugasis profil sebe smatras posebnim a nas (ili neke od nas) nedostojnim da budemo ovdje. evo neka obrisu i moj profil ako sam ucinio nesto neoprostivo,nemam nista protiv
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 08.01.2012, 23:59
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Naki011 Prikažite prilog
Pa dobro Lotr jel ovo tvoj novčić pa da komentarišemo ili nečiji tamo s kraja sveta ili šta god. Što ste bre ljudi tako uvredljivi i zlonamerni, ponašate se ko žene u menopauzi, ili kao Kartmen u South Parku, neka admin izbriše sve one koji se ne domunđavaju međusosobno pa koliko će vas ostati? Stvarno preterujete.
to se i ja pitam...cime ja to naseg kolegu uvrijedih? izvinjavam se ako sam dokon,upravo sam na odmoru.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Novčić avukadi2 Novac 10 25.03.2010 23:39
Cetnicko blago vredno 8 miliona dolara prepelica Priče...legende...itd 9 26.04.2008 01:28
500 dolara 1864 konfederacija zeljkot Novac 0 29.04.2006 22:35
I jos dolara bojanrist Novac 1 17.03.2006 00:16
2 dolara Bili Novac 0 07.03.2006 00:03


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!