Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #51  
Staro 14.11.2008, 23:42
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Možda, u životu vrijedi ona " nikad ne reci nikad ".
Detektor je poput automobila - stvar navike. Svi detektori iste klase imaju slične performanse, bili oni analogni ili digitalni i tu nema greške.
odgoovorite sa citatom
  #52  
Staro 14.11.2008, 23:49
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Ja uglavnom kopam na cist signal. Ako detektor malo mesa zvukove, zemlju malo razgrnem te dobijem jasniji zvuk ako je i onda isto iskopam vecu rupu i onda bude jasnije. Ali recimo da na kratkom prostoru nadjem nekoliko "dobrih" nalaza okrenem se i ponovo predjem isto stim sto kopam i onaj najslabiji signal.
Pravilno radiš, zato i nalaziš.
odgoovorite sa citatom
  #53  
Staro 15.11.2008, 01:01
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
Citat:
citat od laki Prikažite prilog
da si mi ovde negde u komsiluku enigma ,dao bi ti moj (analogni)detektor na neko vreme i verujem da bi taj digitalac zavrsio na zidu kao suvenir za sva vremena
Laki da si mi ovde blizu,pokazao bih ti sve moje nalaze sa ''suvenirima''.
Pretpostavljam da si mladja osoba ili noviji tragac koji nema bas puno iskustva....
odgoovorite sa citatom
  #54  
Staro 15.11.2008, 10:12
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od marko Prikažite prilog
Laki da si mi ovde blizu,pokazao bih ti sve moje nalaze sa ''suvenirima''.
Pretpostavljam da si mladja osoba ili noviji tragac koji nema bas puno iskustva....
nema potrebe da se ljutis marko ,ja enigmu cenim i zato sam napisao ono sto sam napisao i to u sali, a malo i zato sto bih voleo s covekom stvarno da odem prijateljski na teren kao i sa mnogim sa ovog foruma ...
a to za tvoje nalaze uopste ne sumnjam,ko je uporan i ko ide non stop na terene taj i nalazi, bilo da je aparat digitalac ,analogni pa cak i kineski... a godine imam ih imam ...za iskutvo neznam mozda ga nemam dovoljno ,pisao sam vec ovde cime sam sve radio, imao sam samo otprilike petnaestak detektora ...izmedju ostalog imao sam i spektrum xlt-a koji mi je u ono vreme bio osvezenje posle fisera i kad su digitalni aparati u pitanju moje misljenje je da do skoro nisu imali premca(white)...ali vremena su se promenila ,dosli su neki novi"klinci"...
odgoovorite sa citatom
  #55  
Staro 15.11.2008, 21:42
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Dubina

Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Provjera dubine na kojoj se predmet nalazi....ovo ce neko shvatiti da detektor moze sa sigurnoscu reci na kojoj se dubini neki predmet nalazi i da pored toga zna koje je velicine isti, jer svaki detektor, koji "ima" mogucnost mjerenja dubine je justiran na odredjene predmete direktno u fabrici (npr. na jedan €). Sada slijedi ono najbolje. Veci predmet ce pokazati recimo da se nalazi na 20cm dubine, vi iskopate 20cm i ne nadjete nista, kopate dalje, jos 20cm i ne nadjete opet nista. Na kraju iskopate rupu od 1m dubine i na njenom dnu nadjete nekkvu zeljeznu kantu ili slicno. Sada pitanje, zasto detektor nije pokazao da se predmet nalazi na 1m dubine nego je pokazao da se nalazi na 20cm? Kada pronadju detektor koji ovo moze da uradi, prvi cu ga kupiti
Nadam se da Vumi nece zameriti ako samo malo dopunim informaciju za merac dubine.Naime Vumi je lepo objasnio za merac dubine.Po mojim shvatanjima merac dubine naprimer od 12 inca oznacava na detektorima da se nalaz ako merac pokazuje nalazi na toj dubini otprlike 24sm i to je stoga da se prilikom iskopavanja nalaza obrati paznja da je predmet blizu i da se pazljivo kopa kako se nalaz nebi ostetio.To je samo mala dopuna za korisnike koji imaju merenje dubine na svojim detektorima da shvate da detektor ne moze pokazati dubinu nalaza na recimo 50sm ili vise.
odgoovorite sa citatom
  #56  
Staro 15.11.2008, 23:45
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
A ja sam htio reci da ne moze odrediti tacno dubinu ako se radi o nekom drugacijem predmetu nego na sta je doticni detektor fabricki justiran...znaci oblik, velicina i vrsta metala...cim se radi o necem drugom, mjerac je neupotrebljiv...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #57  
Staro 16.11.2008, 01:29
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Taj mjerač je neka vrsta pokaznog instrumenta, kao što je Vumi naveo nema preciznost, kada se dobro upozna detektor od koristi je za dublje mete i ako se na osnovu jačine tonskog signala može donijeti gruba procjena dubine. Volim XLT i DFX zbog velikih mogućnosti u postavci parametara detektora, ima ih šezdesetak. Detektor je noćna mora dok se kvalitetno ne svlada.
odgoovorite sa citatom
  #58  
Staro 16.11.2008, 18:23
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
A ako sa njim ne radis svaki dan, tesko ces ga ikada shvatiti, zbog toga obozavam analogne detektore a ako mora sa displejem onda nesto tipa fisherove ****je CZ
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #59  
Staro 16.11.2008, 21:22
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Da Vumi.detektor je kao zena i ako ga tragaci cesto ne koriste on postaje neupotrebljiv
odgoovorite sa citatom
  #60  
Staro 17.11.2008, 16:02
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od marko Prikažite prilog
Ja na DFX-u nisam koristio tu opciju cesto,mada u zadnje vreme to cinim.Desilo mi se jednom da zamalo ''preskocim'' sester koji je bio na povrsini,mozda samo prekriven tankim slojem prasine-tek da se ne vidi.Dobio sam takav signal kao da je u pitanju olovo ili folija,i ne gledajuci u displej produzio dalje...na srecu sam se vratio i proverio sinal...ponovo sam dobio isti ton,ali sam pogledao displej i video broj 82...olovo ima mnogo manji VDI broj....izmerim dubinu i on mi pokaze da je na povrsini...od tad cesce koristim tu opciju.
Nije bitno da li ce detektor slagati za koji cm...bitno je da znate da li je predmet na povrsini ili je duboko u zemlji...tu nema greske
Zar ti nije bilo laske da si jednim potezom noge resio dilemu ja sam na spectrumu odavno prestao da verujem VDI brojevima (ekran gledam samo kada proveravam bateriju i podesavam detektor)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Spectrum XLT Ljuba Testiranje detektora 2 01.05.2008 23:40
pomoc white"s imperator16 Vrste i namjena 9 22.03.2008 01:35
PROGRAM ZA WHITES SPECTRUM XLT damiani Testiranje detektora 24 10.02.2008 23:36


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!