Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Novi vijek
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novi vijek Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period, od ca.1500 godine do današnjeg dana

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 12.06.2005, 18:38
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Makaze(po drugi put)

Tajna o blagu Jemeljana Pugacova
Prica o blagu koje je pre vise od dva veka sakrio Jemeljan Pugacov,vodja seljackog ustanka,pocinje onog casa kada je sovjetski geolog-profesor A.A.Malahov,radeci na sredjivanju gradje u jednom u depoa lenjingradskog Muzeja geologije,nabasao na minijaturnu plocicu od malahita.Pazljivo i pod specijalnom lupom razgledajuci plocicu profesor je ugledao misterioznu sliku:cela jedna galerija portreta,stenovite pejzaze,kordinate neke mape......Cak je pronasao i skrivenu rec Tavata.Naucnik je brzo svatio da je u pitanju Tavatuu,jezero u blizini Sverdlovska.Stene prikazane na kamenoj slici veoma su licile na litice nedaleko od reke Cuvosaje.A najcudnije je sto je na jednoj od tih stena jasno procitao rec "BLAGO"!!!
Minijaturna plocica nije nista drugo bila nego sifrovano upustvo o zakopanom blagu!!!
Vredi jos napomenuti da je Malahov prvo koristio jake lupe pa onda mikroskop pa tek onda je plocicu podvrgao ultraljubicastom zracenju koja je i dala najjvise podataka.
Posle ekspedicije koju je na kraju sproveo,pomenuti Malahov je koristeci bilokacionu metodu korak po korak pretrazivao obalske stene za koje je bio ubedjen da u prikazane na plocici.Na kraju je u udubini granitne stene iznad reke nasao tri velika sanduka basloslovnog blaga.
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 12.06.2005, 18:50
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Odgovor

Sve ovo je bilo ultra-skraceno sto se tice same price o tom nalazu,napisao bih sve vrlo opsirno kako je sve to Malahov izveo i sta je sve preduzeo da desifruje plocicu jer i sama njezina izrada i prava minijatura kako je sve to uslikano i strpano na tako malu plocicu ostala tajna do danas ali sam iznerviran sto je tema o makazama izbrisana.Bolje da nije ni stavljena,ovo me sve podseca na isti slucaj u vezi onog meteorita.Prvo se stavi tema i traze pomoc a onda kao p.... pobjegnu.Nazdravlje. ........
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 12.06.2005, 19:26
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Zaista zasto je izbrisana ta tema o makazama , nije mi jasno ako su clanovi Anonimni u toj meri da samo Administrator ima par podataka ( u sustini samo e-mail adresu ) i da posto normalno koliko ja Vumija poznajem on nikom zivom to nebi odao ili ispricao o bilo kakvom podatku da se i pored toga oseca neki strah i bojaznost od neznam cega !? ovakvih i slicnih brbljaonica i foruma ima na hiljade sa milionima clanova koji svasta pisu, pitaju idt ... zamislite kada bi se samo trecina njih na neki nacin mogla proganjati na i da ne postoji ta anonimnost , pa izbio bi opsti haos , internet bi zabranili, mozda i gradjanski rat bi odpoceo , Ljudi nemate se cega bojati - bilo bi dobro da i Vumi prozbori koju rec !
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 12.06.2005, 19:46
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Evo da i Vumi prozbori koju rijec...
Na molbu (ne na zahtjev) smaoga autora teme o makazama, izbrisao sam temu. Razlozi su poznati samom autoru a neki od njih i meni. Znam da je ovo slicno kao i tema sa meteoritom ali ne zelim da po svaku cijenu zadrzim teme u forumu ako ih sam autor ne zeli imati ovdje. Tema kao tema jeste izbrisana ali moram reci da nije izbrisana kompletno sa servera i ako dodje vrijeme da se o toj temi opet zapocne prica (naravno opet uz suglasnost samoga autora), ona ce opet da se pojavi ovdje...
Mislim da je fer sa nase strane da ispunimo zelju svakoga i da teme koje jedno vrijeme nisu za javnost, uklonimo sa foruma, jer mislim da niko od vas ne zeli praviti nekom drugom moguce probleme...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 12.06.2005, 20:04
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Evo i ja da se ubacim.
Postupak je sasvim isprvan.Kao sto je vumi rekao ipak je to na neki nacin bila privatna tema,koja nema toliko veze sa arheologijom,nego sa nekim drugim stvarima.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 12.06.2005, 20:19
Korisnička slika od dropsyblood
dropsyblood dropsyblood je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 10.03.2005
mjesto: U bekstvu
prilozi: 106
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
odlicno

Citat:
citat od rammstein
Evo i ja da se ubacim.
Postupak je sasvim isprvan.Kao sto je vumi rekao ipak je to na neki nacin bila privatna tema,koja nema toliko veze sa arheologijom,nego sa nekim drugim stvarima.
Nego sta nego ispravan potez.Cim se za te makaze raspituju xxxx i yyyy u isto vreme tu nisu cista posla.Ne daj boze da samo glave pocnu da lete!

Promijenjeno od Vumi (12.06.2005 u 20:23 sati)
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 12.06.2005, 20:22
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ok, nadam se dropsy da se neces ljutiti sto sam izbrisao dio tvoga komentara....
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 12.06.2005, 20:25
Korisnička slika od dropsyblood
dropsyblood dropsyblood je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 10.03.2005
mjesto: U bekstvu
prilozi: 106
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Ma kakva ljutnja, samo teraj napred.....
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 12.06.2005, 20:28
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Uf......Zamislite koja bi to avantura mogla biti.Kao u filmovima.
.Sto se meni ne desi tako nesto .

odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 12.06.2005, 20:34
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Kazem - ispravno je ako je tema izbrisana ako je predata molba da se to uradi . Pitam - cega se to plasite i cije glave mogu da lete ( nalazite se na brbljaonici ) . Pitam - sta je sa anonimnosti koja bi ovde trebala da vlada . Komentar - moze bilo ko , bilo sta da skine sa interneta i da kaze da je on to nasao , kupio ili prodao i sta onda . . . mislite li da ce neko da ga trazi zbog toga ?
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!