Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 09.01.2013, 00:05
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Odustajem

Odustajem, nema vredjanja, meni je ova tema bas zanimljiva, a ja sam vise nekako filozofsko-kriticki nastrojen i o ovoj temi ponesto znam da kazem, ali da me neko ne bi shvatio pogresno. ....
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
  #12  
Staro 09.01.2013, 00:10
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
nema razloga da se vrijeđamo. ako nema kvalitetne rasprave nema ni foruma ali su ove teme osjetljive. kod arapa se sve može,gaziti im dostojanstvo,ne dati im posao i ugnjetavati ih i izgladnjivati ,sve može ali u vjeru ne diraj. to sam osjetio na svojoj koži. Siiti su spalili kompletan kamp jer je neko pustio muziku na dan masakra u Karbali kad su ubijeni njihovi imami Husein i Abas.
ljudi se srde i lože na te stvari baš kao i mi u BiH na povredu vitalnih nacionalnih interesa (sad mi već dolazi zlo da povratim) a niko nema cvoke (buđavog folisa )u džepu .
uvijek neko manipuliše ljudima,bilo kroz vjeru ili politiku ali istina je da oni koji slijede (vijernici ili glasači) pojma nemaju šta se dešava i ko im upravlja životima. Inkvizicija je proganjala one koji su htjeli da prevedu Sveto pismo na maternji jezik jer kad bi svi znali latinski svestenici ne bi imali posla. pola
Imama nema pojma šta čita iz Kur'ana a uče neuki svijet kako da žive i ispiru im mozak.
neukog ,gladnog i bijednog je lako nagovoriti da se raznese u školi ili autobusu ili da pobije hiljade ljude jer se ne mole kao on ili što smatra da oni moraju da plate grijehe svojih pra pra pra pra djedova ...pametnog i sitog nećeš nagovoriti sigurno
  #13  
Staro 09.01.2013, 00:55
Korisnička slika od Banatski šetač
Banatski šetač Banatski šetač je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 05.12.2011
mjesto: Menjam se da me ne promene!
Starost: 50
prilozi: 667
Zahvaljivao se: 106
Dobio je 165 zahvalnice(a/u) za 67 priloga
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Zanimljivo je i to da Konstantina Velikog ove godine slave koji je proglasen kao svetac a zna se da je bio ubica, prevarant i lazov jer se drugacije i nije moglo duze vladati u rimskom carstvu, Kad dodamo mracno doba srednjeg veka spaljivanje na lomaci inkvizicije svetih ratova onda i nije cudo sto je Konstantin svetac.
Konstantin je utoliko bio mudar što je osetio trenutak kada će napisati Milanski edikt i pridobije masu, a isto tako je još mudriji što se krstio dobrih 20 godina posle Milanskog edikta. Zapravo, kad je shvatio da će mreti odlučio je da se krsti, a samim činom krštenja su mu, po hrišćanstvu, oprošteni svi gresi!

Inače, toliko nelogičnosti ima i u ova priznata 4 jevanđelja tako da vladavina Crkve i jeste čista dogmatika.

Paradoks je i to da se računanje vremena nove ere uzima od Hristovog rođenja, a ni jedna crkva ne slavi Hristovo rođenje 1. januara!?
  #14  
Staro 09.01.2013, 01:06
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Desert Walker Prikažite prilog
zato se i kriju...izbio bi rat ili ne daj Bože gore...pobune i anarhija
a koji jos rat nije vatikan izazvao?
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
  #15  
Staro 09.01.2013, 02:39
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ne bih ja dalje zalazio u ove stvari, neka se o tome muce istoricari i njima slicni a mi cemo dalje nastaviti rasprave o nasim nalazima i tu ce biti manje ljutnje nego kada se bude raspravljalo o vjerskim stvarima.

Bez ljutnje, tema se zatvara.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
Tema je zatvorena

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!