Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 17.06.2012, 20:36
Stojan
Gost
 
prilozi: n/a
Miligore o tome ja pricam,kad vec biramo zlo,neka bude manje i bezazlenije.
  #12  
Staro 17.06.2012, 22:41
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Mogao je da od nekog kamenoloma da naruci kamenje uz malo maste mogao je napraviti nesto ali to bi kostalo mnogo vise nego da vec gotovo kamenje odveze. Danas ce pokupiti sa te karaule sutra mozda neku tvrdjavu odnese na kraju se i ceo Kalemendan da odnese u neku vuko.ebinu. Bitno je sledece. Kad nas (obicne ljude) vide u blizini nekog "kamenja" da se setamo to nazivaju pljacka kulturnog blaga, zlocin protiv drzave a dok neki tamo oholi bogatasi mogu i ceo Viminacijum da odnesu a drzava ce samo tapsati po ramenu "umetnika'' koji eto time siri kultutu nase zemlje po svetu.
__________________
tesoro tejon
  #13  
Staro 17.06.2012, 22:43
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Od dva zla birati manje, najbolja izreka koja definise sudbinu nas na Balkanu.
  #14  
Staro 17.06.2012, 22:55
kosuca
Gost
 
prilozi: n/a
Zar zaista mislite da bi neko rušio kulturno dobro (pod zaštitom države) tek tako.Tih Austrijskih bunkera od Trebinja do Gacka ima nekoliko i svi su manje više u ruševnom stanju i iako su pravljeni neposredno pred prvi svjetski rat ne uživaju zaštitu države .A tako tek suditi o kulturnoj veličini kao što je Kusturica to je ipak previše.On spada u one velikane koji su dali kulturni pečat ovim prostorima,još malo pa će neko sebi dozvoliti i da da LIČNO mišljenje o Andriću ili o Mehmedu Selimoviću-Ako ostavimo po strani par političara i naučnika svijet nas prepoznaje baš po toj trojki.(i naravno po našoj bezočnoj i stupidnoj međusobnoj netrpeljivosti) Kamo sreće da ovi prostori makar jednom u 50 godina iznjedre jednog Andrića,Selimovića ili Kusturicu.
  #15  
Staro 17.06.2012, 23:28
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Njemu ce trebati dosta kamenja za taj grad. Mnogo vise je negativnih komentara.
http://www.blic.rs/Kultura/Vesti/328...lnika-Trebinja
Meni ce Toma diploma omoguciti slobodno setanje metal detektorom po celoj zemlji bar tako pise u ustavu.
__________________
tesoro tejon
  #16  
Staro 18.06.2012, 00:46
kosuca
Gost
 
prilozi: n/a
"Više je dobrih ljudi na svijetu nego zlih. Mnogo više! Samo se zli dalje čuju i teže osjećaju. Dobri ćute."
Meša Selimović

"Ljudi lažu otkako govore istinu i teško bi znali šta je istina kada ne bi lagali."
Emir Kusturica

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati."
Ivo Andrić

A što se tiče "Blica",.......Diplo me i ustava ,ja bih to ipak podredio gornjim citatima.
  #17  
Staro 18.06.2012, 01:37
Stojan
Gost
 
prilozi: n/a
Pike preterujes, kad odnese Kalemegdan onda cemo pricati o tome.Ja jos nisam cuo da je neko "obican" kako ti nazivas ljude kojima nisu puni dzepovi pokusao da uzme kamen odande a da su ga oni osudili za pljacku drzavnog blaga.
  #18  
Staro 18.06.2012, 02:23
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Ljudi, ajde lakše malo... da je Vumi tu, rekao bi vam koju,...
Vekovima su prelepe istorijske građevine razgrađivane, pravljene od istog kamena kuće, crkve,... Ništa novo pod kapom nebeskom... Jedno je "pravda božija", i šta je pravično, a drugo je ono što se po svetu dešava,...

... umesto što "mlatite praznu slamu" bolje svoje omiljene mašine u ruke i na vazduh
ajd'
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
  #19  
Staro 18.06.2012, 09:44
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od kosuca Prikažite prilog
"Više je dobrih ljudi na svijetu nego zlih. Mnogo više! Samo se zli dalje čuju i teže osjećaju. Dobri ćute."
Meša Selimović

"Ljudi lažu otkako govore istinu i teško bi znali šta je istina kada ne bi lagali."
Emir Kusturica

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati."
Ivo Andrić

A što se tiče "Blica",.......Diplo me i ustava ,ja bih to ipak podredio gornjim citatima.
kad nas akademik Kusturica pocne da prica o istini i lazi onda se covjek treba zapitati...
otici ce ovo daleko. nema razloga da se mi prepiremo zbog naseg cijenjenog akademika. nije bas toliko znacajan. a sto se tice citata necu ih dalje komentarisati
  #20  
Staro 18.06.2012, 10:25
Marko
Gost
 
prilozi: n/a
Nisam ni ja nesto odusevljen njegovim filmovima i bavljenjem politikom ali vidim da pojedincima najvise smeta sto je on ispravio visevekovnu porodicnu nepravdu.
Sto se tice projekta Andricgrad,nosi istu poruku kao i ovaj forum,sto dosta ljudi ne razume ili nece da sagleda malo ispod povrsine.
Tema je zatvorena

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!