Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 21.02.2013, 10:51
Korisnička slika od Banatski šetač
Banatski šetač Banatski šetač je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 05.12.2011
mjesto: Menjam se da me ne promene!
Starost: 51
prilozi: 667
Zahvaljivao se: 106
Dobio je 165 zahvalnice(a/u) za 67 priloga
Bane, malo sam pregledao Tvoj profil i vidim da postavljene nalaze uvek predstavljaš kao tuđe i u nečije ime ih prezentiraš i pitaš...

Ima tu korisnih portala koje nudiš kolegama sa Foruma, tumačiš zakone...

Izgleda da se ili mnogo plašiš zakona ili nisi sasvim iskren prema ljudima sa Foruma.

Ako si pak od pravne struke i plašiš se da ne izgubiš licencu ili slično zbog hobija, onda bar budi od koristi svima nama i probaj da napraviš zakonski okvir i formu u kojem možemo da egzistiramo.

Cenim svaki Tvoj napor, ali mi ovako deluješ kao dežurni policajac koji je ubačen da prati ovu, izgleda, ilegalnu grupu prekršioca zakona.
odgoovorite sa citatom
  #32  
Staro 21.02.2013, 11:03
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
banatski ,
neobicno mi je drago sto je takav exxxpert kakav si ti uzeo za obavezu da se bavi mojim likom i delom,
ali da bi to pravilno uradio morao bi malo vise i konkretnije da se bavis mojom malenkoscu ,
tada bi video da ne postoji nista tudje sto sam predstavio kao svoje, niti svoje sto sam predstavio kao tudje,
to sto tebi nesto deluje ovako ili onako to je naravno tvoje pravo i to ti ne sporim,
ali da bi dao doprinos ovoj temi kojom se trenutno zanimamo voleo bi da vidim neki kontraargument svemu sto sam napisao,
ovako si baveci se mnome promasio temu

jedino smisleno sto si sada napisao je ono
budi od koristi svima nama i probaj da napraviš zakonski okvir i formu u kojem možemo da egzistiramo
ali je greska u tome sto ti na ovoj temi nastupas zatvorenih ociju tj vidis samo ono sto tebi odgovara ,
da je drugacije vec bi video da sam ti dao neke upute u samim zakonskim okvirima u kojima mozemo legalno i legitimno da nastupamo kao hobisti tragaci....
odgoovorite sa citatom
  #33  
Staro 21.02.2013, 12:55
Korisnička slika od Banatski šetač
Banatski šetač Banatski šetač je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 05.12.2011
mjesto: Menjam se da me ne promene!
Starost: 51
prilozi: 667
Zahvaljivao se: 106
Dobio je 165 zahvalnice(a/u) za 67 priloga
Hvala ti za ono ekspert pošto mislim da jesam ekspert u poslu kojim se bavim. No, kako sam siguran da ne znaš čime se bavim, mislim da je ta vrsta pohvale bilo čisto tvoje licemerstvo, što opet govori o ličnosti.

Meni je ovo hobi kao i valjda većini na Forumu i rekao sam da cenim svaki tvoj trud i napor oko pravne regulative .

Uz to, ni ja nisam jednom rečju rekao da si postavio nešto svoje i predstavio kao tuđe i obrnuto, tako da je i moja opaska da čitaš onako kako želiš, a ne kako je napisano...

Errare humanum est !
odgoovorite sa citatom
  #34  
Staro 21.02.2013, 19:03
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od avgvst Prikažite prilog
Da Bane ali ima i u toj odredbi zakona, nedorečenost koja glasi... ko iskopa "dobro koje uživa prethodnu zaštitu" mora da prijavi itd.. bla bla...
Koji su to predmeti i dobra koja uživaju prethodnu zaštitu? Mora onda biti negde spisak predmeta i dobara koji uživaju zaštitu! Ne može svaka ciglica i ili komad metala, zakivak potkovice konja i sama potkovica, zatim kost tog konja, a možda i jahača kao i predmeti koji su bili kod njega biti DOBRA KOJA UŽIVAJU PRETHODNU ZAŠTITU! Zato se treba obratiti na to: koja to dobra uživaju prethodnu zaštitu? Ako ima negde spisak, onda u redu... pa ćemo onda pronalaziti samo ono što nije na tom spisku...
Po meni.... a možda se i neki slože samnom, mada je to moje mišljenje i nema uporište u zakonu... treba da bude legalno i dozvoljeno traženje metal detektorima jer su oni da kažem bezopasni za dublja nalazišta. Onaj ko radi po principima i načelima ovoga hobija, koji su mnogo puta spominjani, ne može da naruši jedan arheološki lokalitet kopajući rupice dubine od nekoliko pa do 20cm...
Druga stvar je oranje traktorima, sondiranje itd... to su već druge radnje koje veoma teško mogu oštetiti pa čak i upropastiti lokalitet i treba se okrenuti ka oštrom sankcionisanju takvih radnji!
sve to sto si pomenuo u sustini spada u ta dobra koja nesmes poneti kuci,cak ni to parce cigle (govorim generalno),znaci trebao bi prijaviti muzeju.jer cim su napisali od "istorijskog" znacaja,sve ti je vec jasno.

mogu da kazu,sklopili smo celog konja fali nam jos kljucna kost koja je zavrsila kod jednog tagaca koji sebe naziva avgvst,i time pricinio....... bla bla bla

a u tim zakonima uvek stoje neki clanovi pa se jos dpunjuju pa se jos menjaju.....a to sigurno nece da dopune u tvoju korist.

plus ako ti nadju i neko topljeno olovo po kuci bice opet "nisam ja majke pa ti mene znas da ja to nikad nebih,zivota mi"
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #35  
Staro 21.02.2013, 19:54
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.470
Zahvaljivao se: 550
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Generalno sve što radimo baveći se ovim "hobijem" kako stvari stoje je protivzakonito.... E onda se više nećemo time ni baviti!
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #36  
Staro 22.02.2013, 01:34
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
Citat:
citat od Banatski šetač Prikažite prilog
Hvala ti za ono ekspert pošto mislim da jesam ekspert u poslu kojim se bavim. No, kako sam siguran da ne znaš čime se bavim, mislim da je ta vrsta pohvale bilo čisto tvoje licemerstvo, što opet govori o ličnosti.
kad sam napisao exxxpert, to je bio sarkazam
jer si po onome sto si pisao u temi kojom se ovde bavimo mogao da zakljucim da si mnoogooo daleko od experta.
Citat:
citat od Banatski šetač Prikažite prilog
Uz to, ni ja nisam jednom rečju rekao da si postavio nešto svoje i predstavio kao tuđe i obrnuto, tako da je i moja opaska da čitaš onako kako želiš, a ne kako je napisano...
citas li ti svoje postove ili ti neko drugi to sastavlja?
Citat:
citat od Banatski šetač Prikažite prilog
vidim da postavljene nalaze uvek predstavljaš kao tuđe i u nečije ime ih prezentiraš i pitaš
ps, da zavrsim u tvome stilu , samo ja cu domacom umotvorinm,
psi laju, karavani prolaze....
odgoovorite sa citatom
  #37  
Staro 22.02.2013, 01:35
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
Citat:
citat od avgvst Prikažite prilog
Generalno sve što radimo baveći se ovim "hobijem" kako stvari stoje je protivzakonito.... E onda se više nećemo time ni baviti!
zavisi iz kog ugla gledas,
posedovanje ili kupoprodaja detektora nigde nije zabranjena,
pa ni bavljenje ovim hobijem nije zabranjeno ni po jednom clanu zakona,
sta vise ,
zakonom je odredjena cak i nagrada svakom nalazacu, sto ja dozivljavam upravo kao stimulans a ne prepreku za bavljenje traganjem

kao sto sam vec rekao,
zakonodavac je tacno napisao sta ciniti kad nadjes nesto,
a sad da li ces ti to uciniti ostavljeno je tebi samome na savest...
do tog momenta ti se jedan savestan, legalan i legitiman clan ovoga drustva,
a posle toga.....koga ufate nahebao je hahha
odgoovorite sa citatom
  #38  
Staro 22.02.2013, 10:21
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Nemojte da svodite stvari na crno/belo...
Bane samo štiti svoj biznis

1.Posedovanje i kupoprodaja detektora nije zabranjena, ali ako vas nađu sa njim može da vam se desi da morate dooosta da objašnjavate.
2.Ako "organ" protumači zakon na svoj način može da vam se desi i da vam "privremeno" oduzme spravu.
3.Iako će mnogi misliti da ćete naći blago ili zla-to (zato se i zove tako) vi znate da je mnogo više đubreta ono što u stvari nalazite
4. Da detektori imaju arheo mod, i da su odlična arheološka naprava, bili bi sastavni deo opreme naših arheologa, a isti glavni banetovi kupci (ili one firme koju bane baš ne voli)
5. "...legalan i legitiman član ovog društva"... opet su stvari više sive, a kao najbolji primer su mi ronioci iz Sremske Mitrovice, koji u svom klubu imaju pravi mali muzej, a "legalan i legitiman" muzej nije baš bio zainteresovan za saradnju...

Dakle tražite ako imate taj poriv u sebi, ali pažljivo...
Kao što reče karakter iz jednog domaćeg filma: "Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju"
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
  #39  
Staro 22.02.2013, 10:29
Korisnička slika od Banatski šetač
Banatski šetač Banatski šetač je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 05.12.2011
mjesto: Menjam se da me ne promene!
Starost: 51
prilozi: 667
Zahvaljivao se: 106
Dobio je 165 zahvalnice(a/u) za 67 priloga
Bane,

Pobedio si! Čestitam!

odgoovorite sa citatom
  #40  
Staro 22.02.2013, 11:16
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
Citat:
citat od Darko Prikažite prilog
Bane samo štiti svoj biznis

2.Ako "organ" protumači zakon na svoj način može da vam se desi i da vam "privremeno" oduzme spravu.

4. Da detektori imaju arheo mod, i da su odlična arheološka naprava, bili bi sastavni deo opreme naših arheologa, a isti glavni banetovi kupci (ili one firme koju bane baš ne voli)

5. "...legalan i legitiman član ovog društva"... opet su stvari više sive
moram da priznam da mi laska kad znam da na forumu nicim izazavanim imam toliko biografa koji prate mene i moj biznis
i nacin na koji ga ja stitim, sta god to znacilo.
no dobro idemo dalje ...

2. "organ" nije tu da tumaci nego da sprovodi zakon,
i oni u principu mogu da ti izvade i zlatan zub ili vestacki kuk i odnesu na proveru ako sumljaju na nesto,
a onda i da ti sve vrate uz nadoknadu ako nisu bili u pravu.
tako da se M.D. ni po cemu ne razlikuju od svega drugog

4. gresis, MD jeste sastavni deo opreme svih arheologa, a pri tome imam i medju njima i kupaca i poznanika ,tako da...
ne znam o kome se radi i koju firmu "ne volim"...

5. ovaj hobi u zavisnosti od nacina bavljenja moze da bude i crni i beli,
a najcesce kao sto ti rece "sivi",
zato ne treba mnogo "talasati" , upadati u oci i neumesnim i netacnim tvrdnjama praviti neprijatelje i tamo gde ih nema
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
TV Emisija perun Priče...legende...itd 0 30.06.2006 22:30


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!