Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #51  
Staro 21.04.2008, 17:44
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Rezultati nisu dobri i detektor ce najvjerovatnije ovih dana nazad za njemacku... Skontao sam da nesto nije u redu jer se detektor ne moze umiriti. Evo sta sam uradio. Uzeo sam plasticni sto visine 42cm, postavio sam sondu na njega tako da je okrenuta prema podu. U podu se nalazi sigurno armatura na koju je detektor odmah reagovao. Tada sam uradio nuliranje detektora i on se potpuno smirio. Tada sam ispod stola prinosio razlicite predmete i on je super funkcionisao. Znaci, sva ona armatura je "izbacena" i nije vise reagovao na nju dok je svaki predmet pokazivao kako treba. Napunio sam jednu kutijicu dimenzija 8x8x2cm od nekakve debele plastike i u nju sam natrpao folisa. Kada sam tu kutijicu gurnuo ispod stolica detektor je dao cist signal za obojeni metal. Samo da napomenem da tu istu kutijicu hvata u vazduhu na 46cm i to sa 2-3 klika u sekundi dok je ispod stola imao jak i cist signal, pored toga sto je svo ono zeljezo u vidu armature u betonu neutralisano prilikom nuliranja. E sada nastaju problemi. U slucaju da ja sondu rukom pomjerim sa mjesta gdje je lezala ili je nekoliko puta podignem i spustim na stolcic, detektor pocinje da vristi i ne prestaje to raditi vise. Po tome mogu zakljuciti da on ne pamti ono izvrseno nuliranje sto ne smije da se desi jer se ono ne moze vrsiti nakon svakog pokreta sonde. Pored toga kada sam pravio testiranje u vazduhu (sonda okrenuta na gore) nije mogao dostici one daljine koje je proizvodjac pominjao, radio sam to sa € novcicima. On mi je, koliko se sjecam, rekao da 2€ u vazduhu ima na nekih 30-40cm (sa osnovnim programom koji se ukljucuje prilikom startanja detektora) dok ovaj ne moze ni na 20cm vec tek na 18cm pocinje da daje 1-2 klika u sekundi. Znaci, veceras slijedi jedan telefonski razgovor sa njemackom i vjerovatno vec sutra ujutro detektor putuje za njemacku na kontrolu...sta ce i kako dalje biti to cete na vrijeme cuti
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #52  
Staro 21.04.2008, 20:58
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Uhuh problemi vec u startu zivo me zanima sta ce reci svabo kad mu vratis aparat dali je ili nije ispravan? U svakom slucaju bar si bogatiji za jedno iskustvo vise a ujedno kad ti ga vrate primetices razliku dali su ga nesto popravili i radi li bolje u odnosu na sad.
odgoovorite sa citatom
  #53  
Staro 21.04.2008, 23:06
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Cuo sam se telefonom i sam je rekao da nije nesto u redu jer je osjetljivost umao pa upola manja nego sto bi trebala da bude. Pored toga ne svidja mi se ono pomjeranje unutar kutije, kao da se akumulator seta slobodno u njoj, sto bi stvarno moglo biti od transporta, jer kao da oni paze kako se to utovara i istovara. Detektor ide sutra za njemacku i nadam se da cu ga imati opet sledece sedmice ali ispravnog ...naravno, rezultati testa su zapisani i trebace samo da se uporede
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #54  
Staro 21.04.2008, 23:08
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
@svabo mi je sam odmah rekao da ga vratim nazad jer tu nesto nije u redu...kada sam mu rekao na koliko hvata 2€ u vazduhu covjek je rekao da nema ni pola normalne osjetljivosti i da ga odam vratim...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #55  
Staro 05.05.2008, 18:41
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Vumi sta bi sa Sirijusom?Da li ces nastaviti testiranje i kada?Na forumu ima zainteresovanih ljudi kako ta masina radi kada je u ispravnom stanju.Pozdrav.
odgoovorite sa citatom
  #56  
Staro 05.05.2008, 23:53
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
citat

Citat:
citat od avukadi2 Prikažite prilog
Vumi ja imam tesoro vaguero i radim na jednom lokalitetu gdje je dalekovod i tv odašiljač udaljen samo 3-4 metra i detektor nekad radi odlično.A nekad jednostavno poludi pa svira na svaki kamen,mogu ga umiriti samo ako smanjim osjetljivost,ali onda nema učinka,tako da je moje mišljenje da se treba manuti tih dalekovoda.
pozdrav.ne svira vaquero zbog dalekovoda vec zbog polozaja satelita koji je u domenu iznad podrucja gde se nalazis.zatim vaquero je u c-mos tehnologiji i ima procesor.a svi detectori sa procesorom i vecom digitalizacijom konstrukcije su skloni i nestabilni kada su upitanju dalekovodi,vremenski uticaji i razne druge smetnje od telekomunikacija uopste u celom radio difuznom opsegu frekvencija.
odgoovorite sa citatom
  #57  
Staro 06.05.2008, 02:00
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od Ljuba Prikažite prilog
pozdrav.ne svira vaquero zbog dalekovoda vec zbog polozaja satelita koji je u domenu iznad podrucja gde se nalazis.zatim vaquero je u c-mos tehnologiji i ima procesor.a svi detectori sa procesorom i vecom digitalizacijom konstrukcije su skloni i nestabilni kada su upitanju dalekovodi,vremenski uticaji i razne druge smetnje od telekomunikacija uopste u celom radio difuznom opsegu frekvencija.
Ljubo ne bih se složio, mislim da čim više digitalije tim stabilnije, ali osjetno pliće i neosjetljivije. Logiku: ima-nema, ( 1-0 ) jedino moćna analogna elektromagnetna sila može izbaciti iz takta. D/A - A/D pretvarač čim bliže TX/RX zavojnicama tim stabilnije. Moja vizija detektora budućnosti je aparat bez klasične elektromagnetne sonde, jedna vrsta skenera koja nema veze s elektromagnetskim valovima u ovom spektralnom području koje se danas koristi
odgoovorite sa citatom
  #58  
Staro 06.05.2008, 17:50
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
citat

[QUOTE=Enigma;24513]Ljubo ne bih se složio, mislim da čim više digitalije tim stabilnije, ali osjetno pliće i neosjetljivije. Logiku: ima-nema, ( 1-0 ) jedino moćna analogna elektromagnetna sila može izbaciti iz takta. D/A - A/D pretvarač čim bliže TX/RX zavojnicama tim stabilnije. Moja vizija detektora budućnosti je aparat bez klasične elektromagnetne sonde, jedna vrsta skenera koja nema veze selektromagnetskim valovima u ovom spektralnom području koje se danas koristi [/QUOTE
Pozdrav Enigma.ne mislim konkretno na sve digitalne verzije detektora vec na one u rangu srednje klase.primera radi moj kolega ima spectrum xlt i kad je u mojoj blizini na oko 30metara detektor pocne da mu radi nestabilno,dok moj coinmaster radi stabilno.on onda menja radne frekvencije ali ne pomaze.kad sam u blizini sa fisherom cz 5 na razdaljini od jedan metar,detektori se uopste ne ometaju u radu.Kad smo u blizini dalekovoda,nekog releja i slicno,i onda nemamo nikakvih poteskoca u radu.Sto se tice aparata bez klasicne sonde, postoji fabricki model ali cu pitati za informaciju gde treba pa cu napisati koji je to model
odgoovorite sa citatom
  #59  
Staro 06.05.2008, 21:49
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Na žalost velika su odstupanja kod istih modela od istog proizvođača, kao što si rekao XLT od tvoga kolege je nestabilan na većoj udaljenosti, dok je moj stabilan. Kod kupovine aparata nikad ne znaš našta ćeš naletit.
odgoovorite sa citatom
  #60  
Staro 06.05.2008, 22:03
avukadi2
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav LJuba i Enigma.Ne znam iz kojeg razloga Vaguero poludi ali kad se maknem 15 metara u stranu od tog dalekovoda on radi normalno.Moram napomenuti da je tu u blizini i tv odošiljač.Postavio bi vam još jedno pitanje uz put kad već pišemo o toj problematici,dakle imam novu DD sondu za Vaguero i ponekad mi se desi da kad upalim detektor on samo pušta zaglušujući zvuk ko da je našao svo blago ovoga svijeta i neće da prestane dog ga ne unesem u kuću.Kasnije radi normalno.To mi se desilo dva puta.Je li u pitanju greška na sondi ili nešto drugo.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Test G-Maxx II i Tesoro-Tejon kratki Testiranje detektora 4 04.09.2007 00:24
Test G-Maxx-a II Vumi Testiranje detektora 3 28.08.2006 20:57


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!