Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 27.02.2009, 23:13
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Perune, neko te slagao. I u evropi, bar ovdje u austriji, nije zabranjeno peci prascie a ni domacu rakiju. Problem je ako je zelis prodati - to ne smijes. Za licne potrebe smijes "peci" rakiju
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 27.02.2009, 23:14
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
nemoj da gubite vreme na vazdusne testove jer to nikome nekoristi
a i da vas mucenica ne ceka previse
na tejon stavite vecu sondu jedino tako ce moci da parira xp sa standardnom 22cm.
i obrati paznju na stelovanje aparata da ne dobijes ne adekvatne rezultate.
To onda opet nece biti pravi test, posto su sonde nejednake. Treba probati sa standardnim sondama (tu je XP sigurno jaci) pa onda probati i sa vecim sondama, ali naravno slicnih dimenzija.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 27.02.2009, 23:51
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
XP+mucenica

Prvo cu o mojoj mucenici.Dakle ovako:Kupio sam 250 kg prvoklasne viljamovke i to platio 55 din po kilogramu.sve u svemu 180 evropljana bez transporta od Neradina(sremci znaju gde je) do mene.Sve to izmuljao i bez ikakvih dodataka (secer=0)i agenasa ostavio da prevri.Danas kada sam sve premerio dobio sam tacno 14 litara prepecenice sa 63% alkohola.Ne znam koliko cu dobiti rakije za pice ali bice javljeno.Ovo sada posto je ostavljeno u staklenu ambalazu od 2lit ide na razredjivanje destilovanom vodom i kao sto rekoh od 19-22grada.Ja je pravim u razlicitoj jacini upravo zbog dragih mi prijatelja.Licno ja najvise volim kada je na 19-20gradi na -18 C stepeni.
Iskljucivo pre rucka moja lepsa polovina i ja popijemo po 1 casicu (0,3-0,5)Ziveli!:00000441 :
Sto se tice testova ,Bane ne brini,kod mene ide sve po redu,slatko i voda(sve bakterije se skupe na slatko i jedu li jedu)onda dolazi kafa ( sad bakterije nista ne vide u stomaku ) e sada preko te mesavine dolazi mucenica (sve ih sprzi )i to je to.
E sada ukljucujemo detektore i bez obzira na razlicite sonde mi cemo da testiramo i da samo mi recite Vi koji ste iskusniji koje vrednosti da postavimo na nase masine.
Bane skrenuo si mi paznju na stelovanje.Reci sta da uradimo da dobijemo adekvatne rezultate.Svaka pomoc sa strane je dobrodosla...: 36_19_3[1
Enigma,ako slucajno zalutas do nas za tebe specijalo bice ulovljena na 23 grada
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 28.02.2009, 00:16
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
To onda opet nece biti pravi test, posto su sonde nejednake. Treba probati sa standardnim sondama (tu je XP sigurno jaci) pa onda probati i sa vecim sondama, ali naravno slicnih dimenzija.
tu ce sigurno xp imati vrlo malu prednost...ali postoje i druge osobine koje su bitne ...stabilnost, diskriminacija itd...
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 28.02.2009, 00:59
3900d 3900d je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.11.2008
prilozi: 380
Zahvaljivao se: 200
Dobio je 131 zahvalnice(a/u) za 46 priloga
U nedelju ako sve bude kako treba bice obavljn preliminarni test tj. u vazduhu. Slazem se da to nije merodavno ali ce se ipak dobiti neke informacije. Posle toga pravac teren pa da vidimo kako se aparati ponasaju. Slazem se da je dubina nesto sto se gleda kao prvo ali i stabilnost ,diskiminacija, lakoca rada su stavri na koje treba obratiti paznju posto su vrlo bitne u ovom hobiju.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 28.02.2009, 01:20
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
XP ce potuci Tesora u vazduhu.Na terenu vi napisite.Ako tako pecete rakiju pa bolje kupite alkohol 98% razblazite sa destilovanom vodom,dodajte aromu voca koju zelite i bez muke dobijete ono sto zelite.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 28.02.2009, 03:11
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Ova konstatacija je isto što je i falš denar.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 28.02.2009, 03:24
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
to je to

Za svoju g****u i drage osobe nista mi nije tesko a ponajmanje da iscedim mucenicu iz mog kazanceta od 25 lit. jer kako su se spremili da nam ga zavuku ovo ce ostati jedine prirodne stvari u kojima treba uzivati.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 01.03.2009, 15:14
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Enigma druze upravo licno za mene je fals razblazivanje sa destilovanovom vodom.Tragac bez ljutnje, svako ima svoj nacin pecenja rakije.Ja pecem rakiju dva puta.Prvi put ostavljam od 10 do 12 gradi.Drugi put vrsim prepek te rakije od 10-12 gradi koju kupam,jer metil al. i ostale stetne materije ostaju u kupki.Ostavljam ljutu rakiju na 19 gradi jer je najpitkija,sta to znaci?To znaci kada se skupi drustvo moze mnogo da se popije jer rakija klizi niz dusu.Kako izracunati da bude 19 gradi kada se ohladi i sazri?Uvek se ostavlja jaca u momentu prepeka a to zavisi koliko je topla .Npr. ako je topla 2,5 stepena to je jedan grad sto znaci da u tom momentu treba ostaviti rakiju na 20 gradi, 50 stepeni,jer kada se ohladi i dodje u normalu ona ce imati 19 gradi.Pekao sam rakiju od sljiva,uzgajam ih,krusaka i jabuka.Evo Eclipse je probao moju rakiju pa moze reci da li je fals.
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 01.03.2009, 15:34
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
VAZDUSNI TEST

Dakle ovako,3900d dosao kod mene i posto nismo hteli da pravimo greske preskocili smo mucenicu.Rezultati na listi su radjeni tako da je isti ispitivac mahao ispred sonde da ne bi bilo gresaka (dve ruke uvek razlicito rade)a citali smo obojica.Bane rece da ce XP sa redovnom sondom imati bolje rezultate nego Tesoro sa velikom? Verovao Bane ti to ili ne Tesoro je potukao XP(na moju veliku zalost)I TO SA REDOVNOM SONDOM.Ja sam prvo postavio skalu senzitivnosti na 13h kao sto cete videti na fotkama koje je odradio 3900d a odmah zatim sam podigao senzitivitet na granicu crvenog polja .Mogao sam podizati jos jer se pucketanje nije javljalo.Rezultate smo upisali u tabelu i evo kako ona izgleda:

P.S.
Cekam fotke da mi posalje 3900d pa cete videti na njima kako su namestena oba detektora prilikom testa.
prikačena dokumenta
Tip dokumenta: doc TEST TESORO - XP.doc (48,5 KB, 59x prikazano)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
tesoro vaguero 2 I.Dzon Vrste i namjena 44 12.06.2008 01:08
GoldMaxx Power ws Goldmaxx II Stef74 Testiranje detektora 23 04.05.2008 14:58
Konačno mi proradi tesoro i evo rezultata. avukadi2 Novi vijek 2 01.04.2008 22:06
Tesoro Tejon kratki Vrste i namjena 4 07.03.2008 10:11
Test G-Maxx II i Tesoro-Tejon kratki Testiranje detektora 4 04.09.2007 00:24


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!