Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #41  
Staro 05.08.2009, 20:41
Cezar Veliki
Gost
 
prilozi: n/a
Ne znam sad stvarno, krenuo sam da kupim detektor od 300 evra a polako vec gledam ove od 600
Dali uopste meni moze da se isplati taj detektor i da nesto nadjem sa njim sobzirom da nemam nikakvog iskustva ?
Koliko uopste nalazite po izlasku koji vam je otprilike prosek?
500 evra nije bas malo para da dam a i vec me zabolela glava od razmisljanja
odgoovorite sa citatom
  #42  
Staro 05.08.2009, 20:48
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Cezar Veliki Prikažite prilog
Ne znam sad stvarno, krenuo sam da kupim detektor od 300 evra a polako vec gledam ove od 600
Dali uopste meni moze da se isplati taj detektor i da nesto nadjem sa njim sobzirom da nemam nikakvog iskustva ?
Koliko uopste nalazite po izlasku koji vam je otprilike prosek?
500 evra nije bas malo para da dam a i vec me zabolela glava od razmisljanja
Pa ako imas srece u trazenju kao pojedinci, mozes naci i po par hiljada eura po izlasku i to ti nece zavisiti puno od aparata..........
odgoovorite sa citatom
  #43  
Staro 05.08.2009, 21:27
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Cezar Veliki Prikažite prilog
Ne znam sad stvarno, krenuo sam da kupim detektor od 300 evra a polako vec gledam ove od 600
Dali uopste meni moze da se isplati taj detektor i da nesto nadjem sa njim sobzirom da nemam nikakvog iskustva ?
Koliko uopste nalazite po izlasku koji vam je otprilike prosek?
500 evra nije bas malo para da dam a i vec me zabolela glava od razmisljanja
e pa ti kupi za 300,pa ako vidis da ovaj sport nije za tebe,bar se neces pokajati.
sto se tice ovoga sto pitas oko evra po danu koliko sakupis,malo je diskutabilno jer,ja recimo idem dvadeset dana uzastopno-potrosim 100 evra za gorivo i ne nadjem nista, a recimo moj kolega izadje jednom mesecno samnom da protegne noge i ubode sa njegovim krsem od aparata nesto lepo,da ne kazem sta e tek tad ce te boleti glava
odgoovorite sa citatom
  #44  
Staro 05.08.2009, 23:03
fabijanus
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Cezar Veliki Prikažite prilog
Ne znam sad stvarno, krenuo sam da kupim detektor od 300 evra a polako vec gledam ove od 600
Dali uopste meni moze da se isplati taj detektor i da nesto nadjem sa njim sobzirom da nemam nikakvog iskustva ?
Koliko uopste nalazite po izlasku koji vam je otprilike prosek?
500 evra nije bas malo para da dam a i vec me zabolela glava od razmisljanja


CESAR kao prvo budi pozdravljen .....Mislim da imas pogresan pristup ovom preljepom hobiju (iscekivanja ) ; nebih trebao da se opterecujes tko i koliko nalazi te skojim aparatom vec da se posvetis cari hobija ..... jer tvoja iscekivanja prije nego sto si nabavio aparat su prevelika zato dajem ti savijet bilo koji aparat da kupis moras prvo dobro upoznat svaki skoncentrisat se tome i arheologiji kao hobi bez neakvih velikih iscekivanja jer inace ces se razocarat ..... nadam se da si me razumio zelim ti puno uspijeha u ovom predivnom HOBIJU ...budi mi pozdravljen
odgoovorite sa citatom
  #45  
Staro 06.08.2009, 02:34
Cezar Veliki
Gost
 
prilozi: n/a
Ja sam do sada skupljao stvari tako sto sam ih kupovao. E sada mi je palo na pamet da kupim aparat i da se okusam u trazenju ali svi nesto kukaju kako je sve pretrazeno itd...
Pa zato sam pitao dali ima uopste svrhe kupovati aparat posto to ipak nije malo para a i za te pare bi mogao svasta od antickih predmeta da kupim a dali uopste mogu da povratim te pare ulozene u aparat i za koliko? Posto nadam se da me razumete da mi je tematika trazenja potpuno nepoznata.
odgoovorite sa citatom
  #46  
Staro 06.08.2009, 09:15
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
ako ti je kolekcionarstvo hobi ili ako si do sada ziveo od kupoprodaje arheo predmeta onda ima smisla da svoju profesiju/ ili hobi/ nadogradis tako sto ces i sam poceti da tragas za ostatcima proslosti i na taj nacin dodjes do provereno originalnih predmeta.
sto se tice isplativosti, na ovom forumu
mozes da dobijes savet oko izbora detektora,
mozes da dobijes informaciju o starosti nekog predmeta,
mozes da dobijes informaciju o nekim istorijskim ili geografskim cinjenicama,
a za informacije o ekonomskoj isplativosti nekog hobija ili profesije obrati se nekim konsultantskim firmama ili ekonomskom magazinu, oni umeju lepo da izracunaju sve tvoje troskove i sva tvoja ulaganja na spram sve tvoje dobiti i na osnovu tih parametara da te posavetuju da li da ides dalje u tu profesiju,
vecina ljudi ovde na forumu uzima u obzir i neke druge parametre za bavljenje ovim hobijem koji se nikako ne uklapaju u finasijsku bazu koja tebe zanima pa je zato jako tesko da ti se odgovori precizno.
odgoovorite sa citatom
  #47  
Staro 06.08.2009, 12:04
Cezar Veliki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
ako ti je kolekcionarstvo hobi ili ako si do sada ziveo od kupoprodaje arheo predmeta onda ima smisla da svoju profesiju/ ili hobi/ nadogradis tako sto ces i sam poceti da tragas za ostatcima proslosti i na taj nacin dodjes do provereno originalnih predmeta.
sto se tice isplativosti, na ovom forumu
mozes da dobijes savet oko izbora detektora,
mozes da dobijes informaciju o starosti nekog predmeta,
mozes da dobijes informaciju o nekim istorijskim ili geografskim cinjenicama,
a za informacije o ekonomskoj isplativosti nekog hobija ili profesije obrati se nekim konsultantskim firmama ili ekonomskom magazinu, oni umeju lepo da izracunaju sve tvoje troskove i sva tvoja ulaganja na spram sve tvoje dobiti i na osnovu tih parametara da te posavetuju da li da ides dalje u tu profesiju,
vecina ljudi ovde na forumu uzima u obzir i neke druge parametre za bavljenje ovim hobijem koji se nikako ne uklapaju u finasijsku bazu koja tebe zanima pa je zato jako tesko da ti se odgovori precizno.
Normalno je da niko ne moze da odluci umesto mene kao sto ni niko ne moze da da pare umesto mene. Ali cisto me interesuju tudja razmisljanja i iskustva o toj tematici. Posto kao sto sam rekao ja licno nemam nikakvog iskustva u trazenju.
odgoovorite sa citatom
  #48  
Staro 06.08.2009, 12:18
RUAH
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Cezar Veliki Prikažite prilog
a dali uopste mogu da povratim te pare ulozene u aparat i za koliko? Posto nadam se da me razumete da mi je tematika trazenja potpuno nepoznata.
Kako to misliš,dali bi mogao da povratiš pare uložene u aparat?Kako bi ih povratio?
Bez ljutnje,ali ako si mislio nalaziti antičke predmete pa prodavat,onda si pogriješio forum,jer ovo nije forum za takve stvari.
Ako to netko radi privatno,to je njegova stvar i radi na svoju odgovornost.
odgoovorite sa citatom
  #49  
Staro 06.08.2009, 12:56
tragac78
Gost
 
prilozi: n/a
Retko koji teren je pretražen potpuno i sve povadjeno sa njega.To se više puta dokazalo u mom slučaju jer odem više puta na isti teren i pretražim ga stopu po stopu a sledeći put opet nešto novo izadje.Cena detektora od 300e i nije preterano velika i u rangu je sa nekim boljim mobilnim telefonom s tim što mobilni mnogo brže gube na ceni.Na ovaj hobi treba gledati kao i na ostale hobije,recimo ribolov.Nekad čovek ode na reku i za ceo dan ne uhvati ništa a nekad bude dobrog ulova.Pitanje je da li taj ribolovac lovi ribu samo da bi se prehranio ili uživa u ribolovu kao sportski ribolovac.Ako do sada nisi imao aparat onda je bolje da uzmeš neki jednostavniji mada ako znaš da rukuješ sa mobilnim onda ti i najkomplikovaniji aparati neće zadavati više muke i ućićeš u fazon za dva izlaska I još nešto,kao što neko reče, duplo skuplji aparat ne mora da znači da je duplo bolji.Moji predlozi za tebe su tesoro bilo koji i minelab advantage.
odgoovorite sa citatom
  #50  
Staro 06.08.2009, 13:00
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od RUAH Prikažite prilog
Kako to misliš,dali bi mogao da povratiš pare uložene u aparat?Kako bi ih povratio?
Bez ljutnje,ali ako si mislio nalaziti antičke predmete pa prodavat,onda si pogriješio forum,jer ovo nije forum za takve stvari.
Ako to netko radi privatno,to je njegova stvar i radi na svoju odgovornost.
pogresio forum?zasto je covek pogresio forum?.....pa nece ih on prodavati ovde na forumu na licitaciji,to njegova stvar dal ce ih prodati,baciti,poklo niti.....
a pare ce naravno povratiti onoliko koliko ce srece i terena imati.....mozda nista a mozda dovoljno za jedan boing 747
to su relevantne stvari.

cezare u ovaj hobi kreces samo sa detektorom,asovom i dobrom voljom sve sto budes doneo preko toga kuci sve je to plus
ovo ti je nesto nalik dogmi.......ili volis ili ne volis,trece nema....
ako ti je merak i uzivas u ovom sportu,trebas znati da merak nema cenu i to ti je to....
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!