Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #51  
Staro 21.08.2005, 12:55
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Vumi je u pravu. Oksidi metala se sire u zemlji oko predmeta, pa se cak i penju prema povrsini. Zemlja natopljena njima ima vecu elektricnu provodnost, i ponasa se priblizno kao metal.
Rammstein, to da li su pojedini detektori dobri ili losi, zavisi od toga sta od njih ocekujes.
Izvestan broj fabrickih modela ja jako dobar za povrsinsku numizmatiku, i to niko ne spori. Takve modele vec ima vecina tragaca.
Sva prica koju mi vodimo o njima je sta zaista mogu na dubinama preko 30cm, jer je taj povrsinski sloj vec uglavnom ociscen.
Ja sam svakoga dana u kontaktu sa tragacima, i oni svi traze dublje masine, stalno kupuju nove i nove modele i suocavaju se sa cinjenicom da je to sve isto. Svi iskusni tragaci savrseno dobro znaju da je sve sto iznosim tacno. Spore se samo oni, koji svoje znanje baziraju sa internet sajtova i reklamnih prospekata, a ne sa terena.
Ima MNOGO stvari vezanih za proizvodnju detektora u svetu, sa kojima vi niste upoznati. Recimo, ni jedna firma za proizvodnju detektora, nema u svom sastavu kao stalno zaposlene, dizajnere detektora. Oni su previse skupi da pi radili svaki dan za platu. Firme otkupe odredjeni dizajn, i onda ga proizvode po nadzoru svojih inzenjera (koji nisu talenti), i koji samo odradjuju proizvodnju. Do koje mere su u stanju da isposuju sve ideje dizajnera, pitanje je? A tu dolaze i proizvodni problemi i obavezna odstupanja (kompromisi).
DANAS svaki proizvodjac u svetu mora mnogo vise brinuti o kvantitetu (broju komada na sat) i o dobrom marketingu, nego o samom kvalitetu proizvoda.
Moze se uvek proizvesti dobar detektor. Ali bi njih to puno kostalo (MNOGO RUCNOG RADA), i ne bi bas bilo hand-held, po njihovim normama.
Elem, ako ti Rami nemas potrebe za vecim dubinama, ili zelje da nadjes nesto ozbiljnije, svaki MD ce ti biti odlican. Kupis neki jeftin, i eto zabave!
odgoovorite sa citatom
  #52  
Staro 09.10.2007, 14:36
belja
Gost
 
prilozi: n/a
Zdravo.Interesuje me kakva iskustva imas sa OKM aparatima.Interesuje me Rover deluxe posto u opisu stoji da je za tragace koji trazespecijalno zlato i srebro.Ovde na forumu kazu da ovi aparati ne vrede nista.POZDRAV
odgoovorite sa citatom
  #53  
Staro 10.10.2007, 22:16
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od belja Prikažite prilog
Zdravo.Interesuje me kakva iskustva imas sa OKM aparatima.Interesuje me Rover deluxe posto u opisu stoji da je za tragace koji trazespecijalno zlato i srebro.Ovde na forumu kazu da ovi aparati ne vrede nista.POZDRAV
Hm... mislim da ce ti na zalost tesko odgovoriti.
odgoovorite sa citatom
  #54  
Staro 12.10.2007, 19:26
belja
Gost
 
prilozi: n/a
Mislis tesko ili nikako,posto mi ovo mirise na nikako
odgoovorite sa citatom
  #55  
Staro 12.10.2007, 20:18
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
nikako

Citat:
citat od belja Prikažite prilog
Mislis tesko ili nikako,posto mi ovo mirise na nikako
nikako...
http://www.vumidet.net/forum/showthr...ght=jackdetect
odgoovorite sa citatom
  #56  
Staro 12.10.2007, 20:27
belja
Gost
 
prilozi: n/a
Nisam znao.Neka mu je laka crna zemlja
odgoovorite sa citatom
  #57  
Staro 02.12.2007, 22:48
kele 78
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav zemljace

Citat:
citat od Miki Prikažite prilog
Posto se cesto na forumu pominju ,,Velike i Duboke Rupe,, mislio sam da priupitam dali je neko od vas vec Rucno kopao rupu Siroku na primer 1 metar i duboku 2 metara ? Znate li koliko je potrebno jednom Coveku sa jednim Asovom da to iskopa ? Naravno treba imati u obzir i Sastav Zemljista ali i Raspolozenost kopaca kao i Fizicku Spremnost !
JA sam sa mojom ekipom ,kopao krater velicine 3.5x3.5m i dubine oko 3m .to je bila zaista duga i nezaboravna noc jedva smo uspeli da vratimo trecinu zemlje nazat u krater i to u pola sedam ujutru kada radni narod krece na posao.mozes zamisliti kada smo posle nepunih 5 sati kopanja na dnu kratera naisli na jednu olovnu grobnicu i posle neuspelog pokusaja octvaranja vratili sve nazat na mesto pokupili se i otisli-olovo je velicine 1.8x 70cm a dubine oko60cm verujte da neznam koliko je tesko ali prilicno.
Ova olovna grdosija je detektovana sa PULS STAROM II
i dalje lezi na mestu gde je i bila dok je neko sa bagerom ili nekom slicnom masinom ne iskopa.
odgoovorite sa citatom
  #58  
Staro 03.12.2007, 00:32
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od kele 78 Prikažite prilog
JA sam sa mojom ekipom ,kopao krater velicine 3.5x3.5m i dubine oko 3m .to je bila zaista duga i nezaboravna noc jedva smo uspeli da vratimo trecinu zemlje nazat u krater i to u pola sedam ujutru kada radni narod krece na posao.mozes zamisliti kada smo posle nepunih 5 sati kopanja na dnu kratera naisli na jednu olovnu grobnicu i posle neuspelog pokusaja octvaranja vratili sve nazat na mesto pokupili se i otisli-olovo je velicine 1.8x 70cm a dubine oko60cm verujte da neznam koliko je tesko ali prilicno.
Ova olovna grdosija je detektovana sa PULS STAROM II
i dalje lezi na mestu gde je i bila dok je neko sa bagerom ili nekom slicnom masinom ne iskopa.
pa sto ste kopali 3m kad je bilo na 60cm???
odgoovorite sa citatom
  #59  
Staro 03.12.2007, 01:03
kele 78
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav imenjace

Citat:
citat od pdragan Prikažite prilog
pa sto ste kopali 3m kad je bilo na 60cm???
Nismo se razumeli,visina ili dubina olovnog sanduka je bila 60cm,a sama olovna grdosija je bila na blizu 3m
odgoovorite sa citatom
  #60  
Staro 03.12.2007, 09:27
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od kele 78 Prikažite prilog
Nismo se razumeli,visina ili dubina olovnog sanduka je bila 60cm,a sama olovna grdosija je bila na blizu 3m
znaci 1.8mx70cmx60cm dubina 3m
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!