Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 04.02.2011, 21:10
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pdragan Prikažite prilog
plasim se samo da ih ne bacite u dunav,kad budem demonstrirao moju makinu
dobro sto sam za explorera uzeo neki dinar,inace bi zavrsio na lomaci.
a mozda vazi i ona poslovica-u rukama mandusica vuka,svaka je puska ubojita
To je to, takve poslovice nisu za badava zebelezene
odgoovorite sa citatom
  #32  
Staro 04.02.2011, 23:18
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
sto se prasadi tice lako cemo,vina i ostaloga.....teren nije frka da se pripremi....izlazak takodje moze....a za vlajne....eh....to mora da ubodete termin kad su kuci hehehe....

salu na stranu (za prase i ostalo se nisam salio )....stvarno bi bilo ekstra da se to odradi.imate mesta kod mene za spavanje svi.u kuci mogu ako spavate samo krevete oko 9-10 komad da stanu ...da ne govorim za ostalo...

sve kao sve mogu da shvatim,al kad mi prkce na fibulu koja je par cm u zemlji to ne mogu da kapiram nikako!to je onaj zvuk kao da se dvumi dal je ok predmet il je za bacanje....pa on na to mora da peva lepse od cece...
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #33  
Staro 05.02.2011, 01:25
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Meni je interesantno sto svi tragaci govore kako je GMP nestabilan i da mu smeta ovo ili ono. Mene stvarno zanima da li vi senzitivnost uvijek odvrnete do balcaka ili sta. Zadnji put kada sam bio sa kratik na terenu, imao sam GMP sa malom sondom, 10cm dubok snijeg i nisam imao nikakvih problema sa trazenjem. Kada mi se na sondu nakupi previse snijega, ja ga kucim malo o drvo i snijeg spadne, ali opet nisam dobijao nikakvo pipsanje i sta ti ja znam sta. mozda je kod vas zemlja stvarno puna minerala i bas tada se osjetljivost mora smanjiti inace nista od rada. Kao sto vole reci, to je isto kao da po magli vozite sa upaljenim dugim svjetlima. Ne mogu takodje vjerovati da su svi GMP koji su u Srbiji, jednostavno losi i da svi imaju nekakve probleme. Ja jos nikada nisam imao problem da mi detektor pipsa i svira ako stavim sondu na zemlju, mene stvarno interesuje kako vi to radite tim detektorom tj sta mu radite da on tako radi .
@Miligore, GMP i jeste napravljen za sitnije predmete i zato ce ti se uvijek bolje pokazati na srednjovjekovne srebrnjake, na foliju od cigareta i sl folije vristi kao lud a tebi ako to smeta ili nekom drugom, neka onda promjeni model i stvar je zavrsena. Meni ako ne odgovara nesto, ja se toga rijesim. Cudno mi je to da sam do sada imao 3 goldmaxxa, prvi model i dva powera i nikada nisam bio nezadovoljan, da jesam nebih kupovao.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #34  
Staro 05.02.2011, 01:46
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Moja makina ne poznaje probleme o kojima govorite, kada ju nabrijem do daske ona konstantno cviljuga i pi_zdunja. Iz takta ju može izbaciti samo metal ili neki zanimljiv mineral, ako je teren bogat ciglom izbalansiram detektor preko cigle i to je to.
odgoovorite sa citatom
  #35  
Staro 05.02.2011, 02:18
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Mene stvarno zanima da li vi senzitivnost uvijek odvrnete do balcaka ili sta. .
otisli smo predaleko u offf od originalne teme,
mozda bi moderatori mogli da prebace neke odgovore u druge teme...

samo da napomenem nesto sto ce sigurno biti zanimljivo ovdasnjim vlasnicima gmp a sto sam saznao na njihovim forumima,
englezima je standardno "sens" stavljen na 12 sati,
oni tvrde da tako aparat nista nije izgubio na dubini a znacajno je dobio na stabilnosti,
mislim da je to jedino resenje na terenima koji su jako mineralizovani a pogotovo za tragace koji pod obavezno nateravaju sens do maksimuma..
odgoovorite sa citatom
  #36  
Staro 05.02.2011, 08:38
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Takodje sam se cuo preko mejla sa par ljudi iz engleske, oni kao sto kaze Bane sens stavljaju na 12, i da sa tim postizu stabilnost a aparat ne gubi na dubini. Za stabilnost im verujem ali za dubinu nisu u pravu i naravno da se smanjuje.
odgoovorite sa citatom
  #37  
Staro 05.02.2011, 09:04
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
slicna je prica i sa explorerom,i jos gore sto ima aotumatski ground.
mislim da u srbiji ima dve a mozda i vise vrsta zzemljista.
1-mineralizovana gde svira na kamenje kao na dobru metu,tada bi ground trebao ici u desno sto vise
2-feritna zanlja gde ground ide vise u levo
posle toga se stabilnost resava malo i diskriminicajom
pa se tek onda sens. pojava do granice stabilnosti.
neki ce detektori da reaguju na nestabilnost nemirnim radom gde je sa jedne strane dobro,jer vas natera da nesto smanjite u podesavanju,
a neki ce da jednostavno cute,ili jednostavno progutaju mete,ili ce vam folis ili denar svirati na gvozdje.
a sve to zbog nemogucnosti stelovanja dobrog grounda,jednostavno detektor tako radi i dubina mu se automatski smanjuje za pola.
odgoovorite sa citatom
  #38  
Staro 05.02.2011, 09:52
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od miligor Prikažite prilog
Takodje sam se cuo preko mejla sa par ljudi iz engleske, oni kao sto kaze Bane sens stavljaju na 12, i da sa tim postizu stabilnost a aparat ne gubi na dubini. Za stabilnost im verujem ali za dubinu nisu u pravu i naravno da se smanjuje.

dubina se smanjuje i to mnogo ne malo.a ko ima xp moze i sam da probe ne trba niko da mu kaze.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #39  
Staro 05.02.2011, 09:54
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
....... Zadnji put kada sam bio sa kratik na terenu, imao sam GMP sa malom sondom, 10cm dubok snijeg i nisam imao nikakvih problema sa trazenjem........


zasto mala sonda a ne velika i posto si imao sve modele kazi nam razliku izmedju 22 i 27 sonde?
ja moju jos nisam stavio
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #40  
Staro 05.02.2011, 15:44
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Mala zato jer nemam velike, jednostavno . Nemam volju da za nju izdvajam par stotina evra i onda idem na teren par puta godisnje. Razlika jeste u dubini, samo nemoj sada da me pitas kolika je sad razlika na ovo ili ono, nikada nisam mjerio. Mala sonda je mozda malo mirnija od vece ali ja senzitivnost nikada ne odvrcem do kraja, zasto da slusam konstantno zujanje. Ja sam na svome skinuo onu plastiku sa regulatora senzitivnosti i pomjerio je ulijevo, tako kada namjestim detektor na ivicu crvenoga, on jos ne bude na crvenom. Do kraja mi sigurno ostane jos 1cm (mogucnost da se okrene udesno). Meni je zanimljiva i pojava da se samo tragaci iz Srbije zale na GMP dok se svi na svijetu hvale njime i zadovoljni su...stvarno zanimljiva pojava
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!