Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #81  
Staro 25.02.2011, 14:13
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
@eclipse. ja nemam 27cm sondu za GMP
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #82  
Staro 25.02.2011, 14:38
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Vazdusni test ne pravimo zbog niceg drugog nego samo zbog uporedjivanja nasih GMP sa sondom od 27cm u istom stelovanju.
Moj kaze sledece:
50 dinara iz 1955, signal za kopanje 44cm
10 dinara iz 1955, signal za kopanje 39cm,
1 dinar iz 2002, signal za kopanje 34cm,
50 para iz 2000, signal za kopanje 38cm
Stelovanje je bilo isto kao i kod tebe, ne vidim sto tvoj aparat nije dobar......
odgoovorite sa citatom
  #83  
Staro 25.02.2011, 14:42
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
Citat:
citat od pdragan Prikažite prilog
kad detektor upalis i stavis sondu na zemlji,pojacas taj sensitive do granice detektovanja,ukljuci s disc,
proces ukljucivanja xp je malo drugaciji,
na sens se ukljucuje i stavi na recimo crvenu strelicu, i aparat tj sonda se drzi u vazduhu,
tek po signalu koji oznacava da se aparat balansirao ide se na zemlju....
odgoovorite sa citatom
  #84  
Staro 25.02.2011, 15:17
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Vazdusni test ne pravimo zbog niceg drugog nego samo zbog uporedjivanja nasih GMP sa sondom od 27cm u istom stelovanju.
Moj kaze sledece:
50 dinara iz 1955, signal za kopanje 44cm
10 dinara iz 1955, signal za kopanje 39cm,
1 dinar iz 2002, signal za kopanje 34cm,
50 para iz 2000, signal za kopanje 38cm
Stelovanje je bilo isto kao i kod tebe, ne vidim sto tvoj aparat nije dobar......
pa zato sto u zemlji gubi puno,zato sto dok radis non stop mandrlja pa mandrlja,zato sto od tolikog mandrljanja ne cujes one tihe tonove,cak i da ih cujes posle nekog vremena ogluve ti usi na takve stvari.
doduse ima i kad radi ko zaliven pa proveravam asovom da li radi.ali to je u 5% slucajeva.
zato sto ponekad prkce na fibulu koja je 5 cm u zemlji...zato sto istu fibulu javljam tro-tonom kad kad.....zato sto ekser javlja super signalom a kad ga vadim iz zemlje tek tad zacuti.zato sto jenu manju majzlu od gvozdja koju sam vadio iz zemlje u vazduhu svira kao gvozdje,kad stavim fibulu pored i prelazim preko sonde on javlja super lepim tonom onda u mahanju iscerupam fibulu iz druge ruke i nastavljam dalje majzlom preko sonde i on i dalje svira lepo ko da mu zvuk blokira na dobro.zato sto istu majzlu svira lepim tonom pa ugasim detektor pa upalim i svira opet lepo pa ugasim 3-4 put pa onda vidi kao gvozdje,pa mu ja opet poturim fibulu pa on opet svira lepo,pa opet izvlacim fibulu iz ruke i on nastavlja lepim.zato sto zlatnik kad postavite pored vulkanskog kamena javlja kao gvozdje....iako je kamen diskriminisam.
znaci vise nisam pametan.

i na kraju uopste mi nije jasno da li neki imaju strah ili sta da pisu kao ja otvoreno,pa pobogu necu sigurno na robiju zbog istine.

pred amnom stoji izjava jednog odlicnog poznavalaca xp-a sa foruma koja nije upucena bila meni vec sam uzeo u poverenju opet od nekoga,nit cu imena da pominjem nit bilo sta iz izjave na osnovu cega bi se taj mozda prepoznao,da je izjava istinita jeste 1000% jer ima dosta stvari po kojima moze da se zakljuci.i covek jasno kaze da ni on ne razume zasto toliko buke oko tog xp kad svi znaju da on mnogo gubi u zemlji,da mu je diskriminacija losa i da uopste nije istina sta se pise o njemu.al takvi ljudi ne pisu ovde na forumu,to se samo privatno pise.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #85  
Staro 25.02.2011, 15:34
laki
Gost
 
prilozi: n/a
to sto ekser ponekad u zemlji vidi kao dobru metu a kad ga iskopas ne, nemoj da te cudi...to se desava mnogim detektorima, a narocito kad je zemlja vlazna
odgoovorite sa citatom
  #86  
Staro 25.02.2011, 15:44
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
http://www.youtube.com/watch?v=nfQEj...eature=related

Ovako javlja gvozdje i novcic pored u isto vreme. To u stvari i jeste prednost ovog aparata, da pored gvozdja vidi plemeniti metal.
E sad sta drugi pisu i pricaju i koliko su se srodili sa aparatom, na kakvim terenima rade to ce ostati uvek veliki problem i dilema. Ja sam licno zadovoljan i ostajem i dalje pri Xp-eu dok se ne pojavi nesto bolje sto se rukovanja aparatom i sposobnostima samog aparata tice. Imam mogucnosti da isprobam svaki aparat koji se pojavi na trzistu sto i radim pa prema tome znam i vidim sta dobro radi i ima dobru dubinu za ove terene gde sam.
GMP nema diskriminaciju vec ima mogucnost razlikovanja metala i kroz to se moze zvukom pustiti gvozdje ili se iskljuciti, zato se kod njega malo vise cuje gvozdje. Mnogi neznaju za tu razliku zato i piricaju svasta, to i cini tu razliku izmedju klasicne diskriminacije i razlikovanja metala da kod ovog drugog postupka aparati bolje vide obojeni metal pored gvozdja. Dubina ovde nije presudna jer kod klasicne diskriminacije je maska veca i aparat je prosto gluv i slep, zato tako mirno i radi.
E sad nekim aparatima vise smeta neka vrsta minerala a drugima manje, zato se treba aparat prilagoditi terenu na kojem trazimo, isto tako i predmetima koje ocekujemo na tim terenima. Mogu se traziti kelti, arpadi i frizatici sa niskofrekventnim aparatima ali cu jednostavno vise naci sa aparatom koji ima visoku frekvenciju posebno ako je zaprljano gvozdjem. Meni licno ne smeta kad se gvodje malo vise cuje, cak namerno disk drzim na minimum, zvukovi mi sve kazu sta se nalazi ispod sonde i to mi je dovoljno. Treba malo strpljenja i vremena da se sve to nauci ali kad se nauci stvari mnogo bolje izgledaju.
Zasto je to tako sa tvojim aparatom ne mogu objasniti, nisam imao prilike da moj aparat tako nesto pokaze i da tako radi kao kod tebe. Neznam jel tlo u pitanju ili neka greska u elektronici ili stvarno trebas zavrnuti rukave i potrudis se da naucis svoj aparat kako treba......

Promijenjeno od kratki (25.02.2011 u 16:00 sati)
odgoovorite sa citatom
  #87  
Staro 25.02.2011, 16:05
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
vazdusni test sa GMP i 22cm DD sondom

Ja ne znam sta da vam kazem. Evo odradio sam i ja taj cuveni vazdusni test ali ovaj put sa 22cm DD sondom pa vi vidite da li vam to nesto pomaze.
Prva brojka je sa senzitivnosti na ivici crvenog polja a druga je sa maksimalnom.
  • 20 Dinara 2005 45cm 47cm
  • 10 Dinara 2005 42cm 44cm
  • 5 Dinara 2000 43cm 41cm
  • 2 Dinara 2002 42cm 40cm
  • 1 Dinar 2002 38cm 38cm
  • 50 Para 1994 36cm 37cm
  • 50 Para 1995 38cm 39cm

100 Evra hvata na 1,5m
50 Evra na 70cm
20 Evra na 20cm
200 Evra na 3m
500 nisam nikada imao
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*

Promijenjeno od Vumi (25.02.2011 u 16:16 sati)
odgoovorite sa citatom
  #88  
Staro 25.02.2011, 16:07
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Koliko vidim pobijedio sam kratkog na 1 Dinar iz 2002 godine , znaci imam bolju masinu, hehe, jos samo da izadjem na teren
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #89  
Staro 25.02.2011, 17:17
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
http://www.youtube.com/watch?v=nfQEj...eature=related

Ovako javlja gvozdje i novcic pored u isto vreme. To u stvari i jeste prednost ovog aparata, da pored gvozdja vidi plemeniti metal.
E sad sta drugi pisu i pricaju i koliko su se srodili sa aparatom, na kakvim terenima rade to ce ostati uvek veliki problem i dilema. Ja sam licno zadovoljan i ostajem i dalje pri Xp-eu dok se ne pojavi nesto bolje sto se rukovanja aparatom i sposobnostima samog aparata tice. Imam mogucnosti da isprobam svaki aparat koji se pojavi na trzistu sto i radim pa prema tome znam i vidim sta dobro radi i ima dobru dubinu za ove terene gde sam.
GMP nema diskriminaciju vec ima mogucnost razlikovanja metala i kroz to se moze zvukom pustiti gvozdje ili se iskljuciti, zato se kod njega malo vise cuje gvozdje. Mnogi neznaju za tu razliku zato i piricaju svasta, to i cini tu razliku izmedju klasicne diskriminacije i razlikovanja metala da kod ovog drugog postupka aparati bolje vide obojeni metal pored gvozdja. Dubina ovde nije presudna jer kod klasicne diskriminacije je maska veca i aparat je prosto gluv i slep, zato tako mirno i radi.
E sad nekim aparatima vise smeta neka vrsta minerala a drugima manje, zato se treba aparat prilagoditi terenu na kojem trazimo, isto tako i predmetima koje ocekujemo na tim terenima. Mogu se traziti kelti, arpadi i frizatici sa niskofrekventnim aparatima ali cu jednostavno vise naci sa aparatom koji ima visoku frekvenciju posebno ako je zaprljano gvozdjem. Meni licno ne smeta kad se gvodje malo vise cuje, cak namerno disk drzim na minimum, zvukovi mi sve kazu sta se nalazi ispod sonde i to mi je dovoljno. Treba malo strpljenja i vremena da se sve to nauci ali kad se nauci stvari mnogo bolje izgledaju.
Zasto je to tako sa tvojim aparatom ne mogu objasniti, nisam imao prilike da moj aparat tako nesto pokaze i da tako radi kao kod tebe. Neznam jel tlo u pitanju ili neka greska u elektronici ili stvarno trebas zavrnuti rukave i potrudis se da naucis svoj aparat kako treba......
slazem se sa tobom 100% u opisu svega.nemam sta dodati.ipak je najbolje kad su dve masine jedna do druge i onda na istu metu isprobati.
kao sto sam i rekao,planiram da u maju dolazim tu mozda jun nisam jos siguran,kad mi majstori zavrse posao,ako ste za mozda se dogovorimo da jedan dan izadjemo na neki teren (videcu sa ovim dal je pametno poneti ga preko grane ili ne) ali makar da idem s vama u drustvu i da vidim kako se ponasaju vase masinke.

pitanje za vumija,da li sa racunom od mog detektora mogu preci granicu legalno ili ne?
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #90  
Staro 25.02.2011, 17:24
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Naravno da sam za da se vidimo i izadjemo na teren. Sto se masine tice za poneti to moras videti sa vozacem, uglavnom nema problema ako imas racun. Mozes reci da ga nosis na popravak ako dodje do neke komplikacije, ja sam do sada nosio par puta i nisam nikada imao problema. Do duse nisu ga ni videli na granici, bio je u tasni sa priborom za pecanje
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!