Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 06.04.2011, 23:35
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od crni Prikažite prilog
E ebiga do sad otkopavasmo a sad ce pravimo pogrebno pa da gi zakopavamo tija sekire ili sto vec. Ama svi su nesto nervozni u zadnje vreme zato predlazem detektor u sake i pravac najblizi teren po povratku ce sve biti drugacije
Ebes ga, kad se vratim jos mi gore kad znam da cu ponovo na teren za mesec dana........
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 07.04.2011, 10:25
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Odgovor Vumiju

Izrazio sam upravo ono sto mislim. Moja reakcija u kategoriji Ostalo na nove fasisticke zlocine nad libijskim narodom i drzavom je odraz mojih moralnih stavova, kao sto je i tvoje brisanje iste teme odraz tvog moralnog kodeksa. Moja rekacija je vodjena potrebom da osudim zlo, tvoj postupak je vodjen sitnim interesima zbog kojih si, izmedju ostalog i osnovao ovaj forum. Sloboda je mogucnost izbora. Odgovornost je mogucnost suceljavanja sa zlom. Ne osudjujuci zlo i sami sudelujemo u njemu. Pitam se sta covek koji makar ne osudjuje zlo, odgovori svojoj deci na pitanje zasto fasisti bombarduju jedan narod. Rezultat smo videli u onom nesrecnom oponentu mojoj reakciji. Moral je sinteza bioloskog i kulturalnog. Mada je razlikovanje nepravde od dobra konstatovano i kod sestomesecnih beba, moral se ipak uci kroz vaspitanje i delovanje okruzenja. Izvan morala nema jasnog razlikovanja dobra i zla, nema stida, kajanja ni grize savesti, a covecnost je duznost svakog pojedinca u ime humanizma pa i egzistencijalnosti. Tvoje objasnjenje za brisanje ovakve teme, kao pre svega moralnog cina, verovatno je prekidanje svadje, ali to nije bilo kakava tema i tvoje zauzimanje "neutralnosti" u osudi ili odobravanju cinjenja zla je ponovo povratak na pitanje vlastitog morala i svega napred recenog...sizifovski posao.

Istovremeno, kad se otvorila tema koja vredja najobicniju ljudsku inteligenciju, ti si cak predlozio otvaranje podforuma. Koliko god sam u tome video podilazenje novom clanstvu, jos ociglednija je bila tvoja spontana reakcija na temu u kojoj si instinktivno prepoznao svoja intelektualna interesovanja.
Prihvatam cinjenicu da smo svi razliciti, ali ne mogu i da ne reagiram kada se jedno principijelno moralno pitanje (a moral je ono sto nas kao vrstu cini posebnim u zivotnjskom svetu) zabranjuje u korist "visokointelektualne " teme o duhovima, vesticama i babarogama.
Ti si kao vlasnik foruma i onaj ko odlucuje o postavljanju ili brisanju odredjenih tema, dao svoj licni (moralno - intelektualni) pecat ovom forumu i moja primedba je bila samo logicna konstatacija. Ja licno nikad ne citam neke teme iz rubrike ostalo, pa cak ni strucnije poput onih o metaldetektorima, kamerama, a da ne pricam o temama koje su obicna detinjarija ili glupost, medjutim, na forumu je sve manje toga sto bi se jos moglo procitati, ja sebe sve manje nalazim na ovim stranicama i jos jedino slike nekog zanimljivijeg nalaza me vuku da otvaram ovaj forum. Mislim da jos jedino enigmi mozes zahvaliti za opstanak foruma, on jos ima dovoljno zivaca i nesebicnosti da uvek konacno identificira okacene predmete, a to je jedino dokle sezu interesovanja vecine "zaljubljenika" sa ovog foruma uz mogucnost da im se dozvoli i procena vrednosti. Nisam ni ocekivao da se nivo i kvalitet foruma menja, ovakav funkcionira godinama, ali nisam ocekivao ni brisanje teme o jednoj velikoj ljudskoj tragediji u kojoj smo jos jednom kao ljudi svi porazeni, shvatali mi to ili ne.
Rade je u pravu, ovo je jedna virtuelna birtija, servira se brlja, zadovljne musterije i gazda.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 07.04.2011, 19:12
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Hvala ti na lijepim rijecima. Sto se tice osnivanja foruma iz, kako ti rece, sitnih interesa, ne znam kakve ja to sitne interese imam od ovog foruma, osim da svaki dan gubim vrijeme i da se prepirem sa ovim ili onim clanom i sto mi svaki dan stizu svakojaki emaili sa svakojakim sadrzajima (i tvoj je slican ostalima). Ne vidim razlog zasto scoje probleme ili svoju frustraciju iskaljujes na meni, ali to je tvoje pravo, mada mislim da nisi sasvim u pravu (ne kazem da nisi nikako u pravu).
Mene zanima jos i to, da li si ti stvarno mislio da cu ja otvoriti podforum koji sam napomenuo tj onaj koji bi se bavio spiritualizmom? Bice da si taj moj tekst shvatio isto kao i onaj prilog u kojem kazes da sam postavljao fotografije golih g..a.
Ovaj forum, kao i svi drugi forumi (to ti je sigurno poznata stvar) ima i dio u kojem se nalaze teme koje nisu povezane sa glavnim sadrzajem foruma i tu je mjesto gdje svako moze otvoriti temu po svojoj zelji i pisati o svemu sta mu je zanimljivo. Niko tebe ne tjera da ulazis u taj dio foruma i citas sadrzaj istoga.
Sto se tice strucnosti clanova foruma, ja tu ne mogu nista. Ne mogu ja natjerati tamo nekakve strucnjake da se registriraju ovdje na forum, kako bi ti citao samo strucne tekstove o ovom ili onom nalazu (zao mi je). Vjerovatno na netu postoje i takve stranice (postoje) i tamo mozes uvijek ucestovati i raspravljati o cemu ti volja. Clanovi ovog foruma su vecinom obicni ljudi, kao sto sam i ja, nikakvi strucnjaci u nekoj oblasti, ali oni su ovdje da se druzimo i zezamo zajedno (povezuje nas isti hobi, nekog vise nekog manje).
Sto se tice Enigme, njemu hvala na svemu sto cini za forum i nadam se da cemo se jos dugo druziti sa njim (inace, poznajemo se i licno).

Sto se tice tvoje izbrisane teme o Libiji...
Od pocetka je na forumu bilo zabranjeno pisati o politici i slicnim stvarima, jer i sam znas da forum sacinjavaju clanovi svakakvih nacionalnosti i znas sta se sve desavalo zadnjih godina izmedju njih. Zbog toga ne zelim da se povede bilo kakva tema u vezi politike i sl. Zbog takvih stvari je forum vec izgubio par strucnih ljudi i ja ne zelim da se to vise desi, posto ih nemamo previse i bilo bi steta da ih bude jos manje.
U slucaju da mislis da sam se ja od tebe ili bilo kog drugog okoristio na neki nacin...recimo direktno tvojim novcanim prilogom kojim si sponzorisao forum, ja sam spreman da ti vratim taj novac, nikakav problem, ali bih te zamolio da ne sudis o mom intelektu i mom moralu na osnovu ovog foruma, isto ako sto ni ja ne sudim o tvom intelektu i moralu na osnovu tvojih pisanja ovdje.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 07.04.2011, 22:43
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Vumi, ocigledno se igramo gluvih telefona. Ti ili neces ili ne mozes da razumes ono sto ja govorim. Ocigledno je da reci i pojmovi imaju sasvim drugacije znacenje za nas dvojicu. Rekoh da je sloboda mogucnost izbora i ti si ga napravio. Takodje, da je odgovornost mogucnost suceljavanja sa zlom, u cega sam ja uleteo. Role su podeljene i odigrane upravo prema moralno-intelektualnim kriterijumima tipicnim za nase dve razlicite licnosti. Ja tebe ne poznajem licno, verujem da iskreno govoris na svom forumu pa ne znam na osnovu cega drugog da sudim o tebi, ako ne upravo po ovome sto ovde citam.

Ne znam zasto temu Libije proglasavas politikom? Istina da je miligor malo iskocio iz teme, a ja reagirao isprovocirano, ali ne verujem da ima neko na ovom forumu ko bi se uvredio sto sam ubicu nazvao ubicom, a zrtvu, makar verbalno, uzeo u zastitu. To sa politikom, koja bi mogla biti aktuelna na ovom forumu s obzirom skorasnju istoriju, nema nikakve veze, znaci da je potpuno bezopasno. Mozda je tebi zlocin nad libijskim narodom manje vazan od clanstva pojedinaca na ovom forumu (ako nije, trebao si to pokazati na jedini normalan nacin - osudom istog), meni je moja ljudska rekacija osude zla daleko vaznija od vlastitog clanstva na bilo kom forumu.
Ne znam sta ti drugi pisu u mejlovima, ja ti ih uopste ne pisem, govorim otvoreno na ovoj stranici. Ovo nije nikakvo iskaljivanje frustracija i problema, nego trenutak suocavanja sa vlastitim moralnim vrednostima i ne znam zasto se cudis sto se tebi obracam, pa ti si skinuo onu temu, nije miligor.

Napisao sam da si "izmedju ostalog" otvorio forum i radi svojih interesa..., a ne iskljucivo radi njih. Koliko znam, bavis se prodajom detektora koji mene uopste ne zanimaju, rekoh vec da takve teme nikad ne otvaram, umesto detektora imam numizmaticko-arheolosku biblioteku vrednu 25.000 evra. Iz nje vadim tekstove koji me zanimaju i kojih nema ni na drugim forumima, a ovom forumu sam se prilagodio u toj meri da ne citam sto me ne zanima.
A sto su neki strucni ljudi napustili ovaj forum ili se neki vise ne javljaju vec samo otvaraju slike, mene u opste ne cudi. Znam da su oni magneti za privlacenje clanstva, ali im atmosfera ove birtije ocigledno ne odgovara. Jos sam uvek uveren da si trebao da budes ponosan sto neko otvara temu Libije i tako pokazuje da su na forumu prisutni obicni, normalni ljudi, ovako su svedeni samo na detektorase.

Sto rece neki dan onaj profesore, koji je odustao pre nego je i zapoceo:
Predstava je zavrsena
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 08.04.2011, 00:53
Jovke
Gost
 
prilozi: n/a
Mozda ne bi trebalo da se mesam ali sam ove postove procitao, i sa obzirom da sam izgubio 5 min zivota na to mislim da je fer da kazem da je Apostata malo preterao. Sve to si mogao da kazes Vumiju preko poruke ili mejla. Sto se tice politike, Vumi je totalno u pravu. Politika je povezana i jedan dogadjaj povlaci ostale. Jedino sto bih da dodam jeste da svako moze identifikovati svacije nalaze, fazon je da nalaze identifikuje tacno...
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 08.04.2011, 01:03
Oxotnik
Gost
 
prilozi: n/a
ideja

Uopste vas ne razumem, sto se svadjate ovde nije ovde mesto za to :/
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 08.04.2011, 01:11
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Da dodam i ja neku nevaznu rec.
Poznam Vumija licno vec par godina.
Znam sigurno da mu ovaj forum samo zadaje glavobolju i straceno vreme, koje bi sa porodicom bolje utracio.
Znam da sigurno nije otvorijo forum zarad svojih licnih interesa.
>Sto nedozvoljava politiku i slicno............ob jasnio je vec
To sto prodaje detektore i mozda se navodno obogatio od toga( hahaha) mora da e nasmejem. Covek nista od toga nije imao sem glavobolje.
Posecujem i ja mnoge forume.......... hobista i svi su isti ili slicni ovome.
Jbg rece ja..............foru m je virtuelna birtija
Vumi je gazda birtije..........ko hoce svrati i postuje pravila kuce.Ko nece, produzi do druge birtije
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 08.04.2011, 01:38
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Alo bre ljudi manite se ćorava posla! Nemojte kvariti ovu veoma lepu saradnju rad i druženje!
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 08.04.2011, 04:16
maximus379
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od apostata Prikažite prilog
i tako pokazuje da su na forumu prisutni obicni, normalni ljudi, ovako su svedeni samo na detektorase.
Ebiga znao sam da su detektorasi nenormalni
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 08.04.2011, 08:24
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Ljudi al sam se ja uroko sinoc...!
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!