Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > NOVI VIJEK > Nakit
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Nakit Sav nakit, za koji smatrate da pripada periodu od ca. 1500 godine do danas

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 27.04.2008, 22:23
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Samo ti postavljaj i kuliraj na komentare...ako ti znas da si ti to pronasao, onda nema potrebe da reagujes na komentare koji govore nesto drugo...svejedno nikada niko nece saznati, da li se radi o originalu ili ne....znaci, samo postavljaj a komentara ce biti uvijek onakvih kakve ti (i svi mi) ne zelis procitati
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 28.04.2008, 00:31
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Glupo je falsificirati ove narukvice jer se radi o čestoj etnografiji, koja ne vrijedi mnogo, puno kvalitetniji nalaz je lokot ( katanac ) iz toga razdoblja.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 28.04.2008, 00:38
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od Malteze Prikažite prilog
Voleo bih da znam na osnovu cega tvrdis da je narukvica iz tog perioda. Unapred hvala!
Stil, metoda, tehnologija izrade, itd. itd...
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 28.04.2008, 16:49
Korisnička slika od Stalker
Stalker Stalker je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 14.09.2006
mjesto: Volim normalne ljude, aj malo zastrane, al to je stil života
Starost: 63
prilozi: 1.163
Zahvaljivao se: 717
Dobio je 144 zahvalnice(a/u) za 72 priloga
Zoxsi nemoj odmah da se ljutiš, ovo je forum, svatko može da kaže svoje mišljenje. Ja se obično ograđujem sam od svojih izjava (čitaj datacija), evo recimo da moje mišljenje uopće nije važno. Samo ti nastavi.
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 28.04.2008, 21:40
Korisnička slika od acervonec
acervonec acervonec je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2007
Starost: 55
prilozi: 798
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 120 zahvalnice(a/u) za 82 priloga
Evo, izvinjavam se i ja. Bio sam prebrz, a htio sam citirati samo ovo:

Citat:
citat od Stalker Prikažite prilog
Zar nismo imali već nešto slično nedavno na forumu? datacija je bila ista.
tako da onome koga interesuje ne treba tražiti po forumu. Ništa nisam napisao jer sam odlućio da se uzdržim komentara kod predmeta bez dovoljno informacija. No pošto su tvoje fotografije OK a naveo si i podrijetlo evo i mog komentara:

Mislim, da se ne radi o dječjom ukrasu nego o narukvici koja je priljubljena uz ruku, zato mali promjer i široko otvoreni krajevi. Slažem se da se radi o relativno mladom predmetu, takoreći etnografskom (možda 18-19. st.?). Barem ja ne poznajem nekih „arheoloških“ paralela, ali, sa druge strane, nisam odatle... Ako je mlada, onda stvarno nema logike u izradi modernih replika (bugarskih ili domaćih). To je i teško tvrditi na osnovu fotografije, pogotovo kod mlađih predmeta.
A starost kod tih narukvica i nije tako bitna – predmet je lep i ceo, čuvaj ga. Kod nas, a još više na zapadu ima puno predmeta, koji su bili u svakidašnjoj upotrebi pre sto, dvesta godina, a danas su nestali i postali tražena roba. To će se desiti i kod vas.

I još to: Nemoj biti odmah tako uvređen. Svi smo mi već čuli komentare, koji nam se nisu sviđali. I, na kraju krajeva, dobio si i komentar i procijenu starosti – a to si i želeo, zar ne?

Pozdrav!

p.s.: Budi ljubazan pa navedi još dimenzije za tvoju narukvicu – da ne kupujem upaljač...
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 29.04.2008, 10:27
ЛазарС
Gost
 
prilozi: n/a
Ponekad ovde zna da bude kao u parlamentu/saboru: Iznosi se mišljenje o nekoj temi i automatski izaziva napad zbog mišljenja koje je u suprotnosti od nečijeg željenog.
Redovni forumaši su ovde zbog ljubavi prema "svedocima prošlosti", zbog sticanja novih saznanja vezanih za njih, razmenjivanja iskustva i druženja, pa što se pre to prihvati - to će se i pre postati deo ovog foruma.
Nema mesta paranoji u čoveku koji je iskren prema sebi.

Enigma je napisao:
"Glupo je falsificirati ove narukvice jer se radi o čestoj etnografiji, koja ne vrijedi mnogo, puno kvalitetniji nalaz je lokot ( katanac ) iz toga razdoblja."

Pa, i ako nije falsifikat onda je prevara jer Malteze tvrdi da ga je kupio od nekoga ko ga prodaje kao antički nalaz.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 29.04.2008, 18:48
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od ЛазарС Prikažite prilog
Ponekad ovde zna da bude kao u parlamentu/saboru: Iznosi se mišljenje o nekoj temi i automatski izaziva napad zbog mišljenja koje je u suprotnosti od nečijeg željenog.
Redovni forumaši su ovde zbog ljubavi prema "svedocima prošlosti", zbog sticanja novih saznanja vezanih za njih, razmenjivanja iskustva i druženja, pa što se pre to prihvati - to će se i pre postati deo ovog foruma.
Nema mesta paranoji u čoveku koji je iskren prema sebi.

Enigma je napisao:
"Glupo je falsificirati ove narukvice jer se radi o čestoj etnografiji, koja ne vrijedi mnogo, puno kvalitetniji nalaz je lokot ( katanac ) iz toga razdoblja."

Pa, i ako nije falsifikat onda je prevara jer Malteze tvrdi da ga je kupio od nekoga ko ga prodaje kao antički nalaz.
Dragi moj suborče, na žalost bez pušione nema učione.

Ako se želi izbjeći pušiona ne treba žaliti novca uloženog u stručnu literaturu. Ni u ludilu se ne smije stjecati početno znanje iz aukcijskih kataloga, odnosno sa aukcionarskih i ostalih trgovačkih sajtova. Treba biti do groba zahvalan svakom onom koji će ti omogućiti da držiš istinski artefakt u svojim rukama i da ga proučiš. I naj stručnija literatura je bezvrijedna ako nisi u mogućnosti da prebaciš gomilu izvornog materijala preko svojih ruku. Da bi se utvrdilo znanje praksa je neophodna. Kvalitetan matematičar je samo onaj koji je riješio gomilu matematičkih problema i zadataka. Ili jesi ili nisi. Na žalost mnogo je doktora znanosti koji se nisu makli dalje od puste teorije, žali Bože novca i vremena uloženog u njihovu naobrazbu.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 29.04.2008, 21:41
Malteze
Gost
 
prilozi: n/a
Gospodo moja lepa i draga, hvala vam na vremenu paznji i ovako iscrpnim odgovorima iz kojih sam nesto saznao i naucio(izmedju ostalog i da sam najverovatnije nasamaren), ali to nije razlog da ne odem kod komsinice na kolace i vino i da se vratim kuci lepo raspolozen. Ziveli gospodo!
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 29.04.2008, 21:44
avukadi2
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Malteze Prikažite prilog
Gospodo moja lepa i draga, hvala vam na vremenu paznji i ovako iscrpnim odgovorima iz kojih sam nesto saznao i naucio(izmedju ostalog i da sam najverovatnije nasamaren), ali to nije razlog da ne odem kod komsinice na kolace i vino i da se vratim kuci lepo raspolozen. Ziveli gospodo!
Živio Malteze i živila ti komšinica.
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 29.04.2008, 22:24
Korisnička slika od Stalker
Stalker Stalker je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 14.09.2006
mjesto: Volim normalne ljude, aj malo zastrane, al to je stil života
Starost: 63
prilozi: 1.163
Zahvaljivao se: 717
Dobio je 144 zahvalnice(a/u) za 72 priloga
Pridružujem se pozdravima komšinici, jel prava ili falsa?
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
narukvica bojanrist Nakit 1 09.10.2005 02:30


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!