Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 25.05.2007, 01:31
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Zoki ovde svako svoga konja hvali .Svaki detektor je dobar na svoj nacin.Stose tice mene pricam zato sto sam ja promeno dosta detektora i ovaj xp mi odgovara. I ja sam bio raspamecen do skora sta da uzmem koji detektor,geledajuci kod nekih kolega koji oni detektor koriste i sta sve vade odlucio sam se i ja za xp.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 25.05.2007, 09:44
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od zeljketa Prikažite prilog
De,de,svakom se moze dogoditi da pogrijesi.
Stef je vjerovatno mislio da napise da je gold Max power prepoznavao zlatni prsten kao "dobar" metal,dok ga je G-Max II registrovao kao zeljezo. Razlog tome je visa frekvencija kod gold Max power-a(18 kHz,sto je pogodnije za otkrivanje predmeta od zlata)u odnosu na G-Max koji ima nizu frekvenciju(4,6 kHz)koja opet daje bolje rezultate kod otkrivanja ostalih "dobrih"metala.A da Xp detektori idu duboko moralo bi biti vec poznato.
ma svi mi gresimo ,normalno...predpost avljam da je vecina nas shvatila to sto je stef napisao ,samo sto se tu novi korisnici malo zbunjuju(ovi koji nisu odlucili koji det. da kupe)...a i ovi izXP su zeznuli stvar pa su dali slicna imena za dva detektora...
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 25.05.2007, 13:48
Korisnička slika od sirmium
sirmium sirmium je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 09.09.2006
Starost: 47
prilozi: 668
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 85 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
Slusaj te ljdi da razjasnimo jednom tu misterju oko dobrog i loseg detektora: Dobar detektor je onaj koji radi na dobrom terenu i nema tu nikakvih pravila, znaci ako imas dobar teren tu ti je dovoljan i najgori detektor! Svi detektori imaju svoje mane,znaci kupi detektor i pravac njiva; i bice rezultata!
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 25.05.2007, 14:00
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Bravo Sirmium,ponekad mozes na dobrom terenu i bez detektora naci nesto.Detektor ti je kao i zena dokje neisprobas neznas dal valja a ustvarnosti nema loze zene a ni detektora.Princip je isti sve ostalo su nijanse
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 01.11.2007, 22:26
drago
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od zeljketa Prikažite prilog
Razlog tome je visa frekvencija kod gold Max power-a(18 kHz,sto je pogodnije za otkrivanje predmeta od zlata)u odnosu na G-Max koji ima nizu frekvenciju(4,6 kHz)koja opet daje bolje rezultate kod otkrivanja ostalih "dobrih"metala.
Ako dobro razumem...ako tražiš po terenu kde nema nade, da ima nešto zlatno u zemlji, G-max 2 daje bolje rezultate ili grešim?
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 01.11.2007, 22:54
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
G-max daje malo bolje rezultate od velicine denara pa na gore.
Gold-max je bolji za manje tanke i suplje predmete od zlata zbog radne frekvencije. Ujedno je bolji za rastresito tlo, sveze uzorano i obradjeno kao i sumsko rastresito tlo sa mekim humusom. Zato je G-max ne nadmasljiv na nabivenom zemljistu, jos ako je vlazno.... Ekstreman je! Na primer sester sa sondom od 27cm nadje na dubini do 40cm.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 30.04.2008, 20:38
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
Hristos Vaskrese svim ljubiteljima ovoga lepog hobija.Nekima sa zakasnjenjem a nekima na vreme,ali prvenstveno zelim da se zahvalim svima koji su mi pomogli da donesem konacnu odluku.U subotu konacno postajem srecni vlasnik jednog GoldMAXX power-a zahvaljujuci Banetu,I.Dzonu,Lakij u,Ljubi isvima ostalima naravno Vumi ciji sam komentar o ovoj mocnoj masini procitao bio je poslednja kap u toj casi.Mene ne uzbudjuje toliko njegovo vesanje za stap jer cu to sam resiti posto sam vec zanatlija 12 godina.tako da cu mog MAXX-a castiti futrolom od koze i pronaci cu resenje da ne moze da padne sa stapa naravno i objaviti kakvo je,da bih pomogao svima koji bi zeleli nesto slicno.I naravno jedva cekam da iskopam svojih prvih 1000 cepova od piva,kole i kojecega...
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 01.05.2008, 00:40
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Pa sta da ti kazem tragac? Srecno sa novom masinom. Cepove od piva neces sigurno kopati el tu detektor javlja daje gvozdje u pitanjuali folije i limenki, pasteta i slicnog sranja ces imati svaki put na pretek
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 03.05.2008, 20:20
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
Konacno kupljen

Veceras cu pokusati da prosetam nekom pustarom da vidim hoce li prvi izlazak pronaci neku potkovicu ili kutijicu od pastete bilo sta?Bitno mi je da je GoldMaxx tu gledam ga okrecem pokusavam da pronadjem najbolji polozaj za nosenje svakako jos nista ne znam jer kad sam ga izneo u dvoriste kao da je poludeo ali ovo je ne prljav nego strokav teren ,ipak cu se udaljiti na neko divljemesto da me komsije ne zapitkuju:"Izvinite a sta Vam to pisti"?
Jos jednom hvala svima na pomoci da se odlucim.Valjda cu i ja jednog dana nekome pomagati svojim iskustvom.Odoh po prvo iskustvo!
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 04.05.2008, 00:09
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od tragac Prikažite prilog
Veceras cu pokusati da prosetam nekom pustarom da vidim hoce li prvi izlazak pronaci neku potkovicu ili kutijicu od pastete bilo sta?Bitno mi je da je GoldMaxx tu gledam ga okrecem pokusavam da pronadjem najbolji polozaj za nosenje svakako jos nista ne znam jer kad sam ga izneo u dvoriste kao da je poludeo ali ovo je ne prljav nego strokav teren ,ipak cu se udaljiti na neko divljemesto da me komsije ne zapitkuju:"Izvinite a sta Vam to pisti"?
Jos jednom hvala svima na pomoci da se odlucim.Valjda cu i ja jednog dana nekome pomagati svojim iskustvom.Odoh po prvo iskustvo!
Dobri duše, neka ti bude sretno i uspješno.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Fisher POMOC!!! miligor Vrste i namjena 20 12.12.2006 17:56
XP Goldmaxx i Minelab Sovereign Vumi Testiranje detektora 2 04.07.2005 08:18
XP GoldMAXX Vumi Testiranje detektora 0 08.05.2005 00:21


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!