Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 01.04.2005, 14:20
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Help.....pomoc....

Da vam ukratko objasnim o cemu se radi
.Razgovarajuci sa jednim prijateljem sasvim slucajno o ovim stvarima,arheologija ,numizmatika,traganj e,detektori........i td.Dosao sam do saznanja o jednom podzemnom gradu za koga sam negde citao na internetu sasvim slucajno,ali nisam obracao paznju na njega.Naime radi se o podzemnom gradu iz kojega doba i veka nemam pojma koji se nalazi na teritoriji Juzne Srbije odnosno teritorija sela Prahova.Koliko mogu da setim detalja procitanih na internetu za taj grad i arheolozi tvrde da postoji ali nemogu naci ulaz,a usled nedostatka finansija nema ni velikog interesovanja za poduhvat.Ali o cemu se radi?Radi se o tome.Neki domacin kada je kopao bunar u njegovom dvotistu na nekih mozda 10m dubine,kopac bunara je naleteo na podzemni hodnik precnika 2m.Posto im je posao propao domacin je ponovo naredio da se bunar zatrpa.Povezajuci stvari koje sam ja procitao na netu i pricu koju mi je drug ispricao.Dosao sam do zakljucka da bi to mogao biti podzemni grad.Odnosno neki od njegovih tunela,posto se pretpostavlja da je grad u obliku lavirinta,bas i kao podzemni grad na Kalemegdanu.
Zamolio bih sve one ako su negde procitali na netu ili imaju bilo kakvu pricu ili legendu,ili neku informaciju o ovome,da ubace na forum..Unapred zahvalan rammstein
zaboravio sam da dodam da je ime grada Decibal,ali nisam siguran da je to pravi naziv.....
.

Promijenjeno od rammstein (01.04.2005 u 14:24 sati)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 27.08.2005, 14:17
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
odgovor rammstainu u vezi podzemnog grada

rammstain vidim da trazis neku pricu o podzemnom gradu.igrom slucaja gradio sam zid oko kuce tj.jedan stari majstor koji mi je pricao bas to sto ti predpostavljas.kopao je bas u prahovu u samom selu septicku jamu pre 15-tak godina i na 3 metara dubine naisli su na svod ozidan sirokom ciglom kao ulaz u neki tunel.on je predlozio gazdi da sruse i da vide sta ima unutra ali gazda kad je cuo rekao je da sto pre to ozidaju i da nikom ne pricaju,jer bi u suprotnom odmah stigla i policija i arheolozi i on ne bi zavrsio svoj posao.tako da je prica ostala i tajna neotkrivena.ja sam od prahova oko 40 km. pa sam cuo da uskoro pocinje kopanje za kanalizaciju kroz celo prahovo tako da mislim da ce biti s v a s t a i svacega.pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 27.08.2005, 19:31
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
@rammstein....ili se meni cini ili si ti postao zaboravan ....pa o ovome si vec pisao na forumu
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 28.08.2005, 04:11
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Pitanje

Jel vi to mislite na Prahovo kod Negotina?Ja sam cuo za Prahovo da je bilo poznato rimsko pristaniste na Dunavu(i to ono najvece).I da je citavo podzemlje ispod njega kao i okolina busna kao svicarski sir od silnih tunela i skrivenih odaja.Ali su ulazi i izlazi zatrpani namerno jos u doba Vizantije.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 28.08.2005, 20:23
zlatkovics
Gost
 
prilozi: n/a
podzemni grad

Neznam za pricu iz Prahova ali sam cuo za pricu iz okoline Pirota (selo Dojkinci-okolina) navodno je starac cuvao ovce , pobeglo mu jagnje i on jureci za njim upadne u rupu. Nasao je pravi podzemni grad i podosta zlatnika, poneo je koliko je mogao, pohvalio se komsiluku plenom ali nikom nije rekao tacno mesto ulaza.Seljaci su navodno pretrazili celo mesto(gde su pretpostavljali da je bio) rasporedjeni u strelce ali nisu nasli ulaz.
To je samo prica a koliko je blizu istini......?
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 28.08.2005, 20:33
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Zlatkovics, da si ti pronasao tako nesto da li bi pricao svima u selu, posebno ako nisi sve pokupio sa toga mjesta......nisam siguran u to ?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 28.08.2005, 20:51
zlatkovics
Gost
 
prilozi: n/a
Slazem se da je prica fantomska ali lepo sam reko na kraju da je to samo prica a koliko je blizu istine???
Iskreno receno ja licno u takve price bas i ne verujem ali kazu da gde ima dima i vatra postoji...
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 28.08.2005, 22:54
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
@rammstein....ili se meni cini ili si ti postao zaboravan ....pa o ovome si vec pisao na forumu
Cekajte bre ljudi malo,nema me nekoliko dana na forumu nisam u toku rasprave,koliko vidim ima puno napisano u vezi mog slucaja i problema. Neznam odakle da pocnem i kome prvo da odgovorim.
Vumi ja jesam postao zaboravan,i celokupni zivot mi je u totalnom rasulu.ali neznam sada sta si mislio pod tim da sam o ovome vec pisao na forumu. .
Da nisam mozda jos na nekom drugom mestu o ovome pisao.
Posto ne zalazim redovno na forum,a kad dodjem vise neznam ko je sta pisao i sta sam ja sam pisao......

Promijenjeno od rammstein (08.10.2005 u 19:37 sati)
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 28.08.2005, 23:15
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pa pisao si ovdje na forumu vec o tom podzemnom gradu i to dosta opsirno, nemoj sad da trazim gdje je to
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 28.08.2005, 23:20
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pdragan
rammstain vidim da trazis neku pricu o podzemnom gradu.igrom slucaja gradio sam zid oko kuce tj.jedan stari majstor koji mi je pricao bas to sto ti predpostavljas.kopao je bas u prahovu u samom selu septicku jamu pre 15-tak godina i na 3 metara dubine naisli su na svod ozidan sirokom ciglom kao ulaz u neki tunel.on je predlozio gazdi da sruse i da vide sta ima unutra ali gazda kad je cuo rekao je da sto pre to ozidaju i da nikom ne pricaju,jer bi u suprotnom odmah stigla i policija i arheolozi i on ne bi zavrsio svoj posao.tako da je prica ostala i tajna neotkrivena.ja sam od prahova oko 40 km. pa sam cuo da uskoro pocinje kopanje za kanalizaciju kroz celo prahovo tako da mislim da ce biti s v a s t a i svacega.pozdrav
Pozdrav pdragane i dobrodosao na nas forum antike. .
Znam da se u Prahovu pocinje sa gradnjom kanalizacije,znam isto takodje da ce biti tu svega i svacega,i nadjenog i unistenog ali sta da radim kad igrom slucaja ne mogu da budem tu blizu kada se bude pocelo sa radovima.Na kraju krajeva mozda ce se i to isto zavrsiti kao slucaj koji si ti opisao,ili kao slucaj koji sam ja gore u zapocetoj temi opisao.Jednostavno mozda posle zavrsenih radova sve ce to i dalje ostati tajna i misterija o kojima ce ljudi i dalje pricati.Da podzemni grad(ili lavirinti,ili podzemni tuneli)nazovimo kako hocemo postoje u to sam siguran 98%,ali kao sto sam nazalost rekao je nemogu aktivnije jos uvek da radim na terenu.Eto jednostavno ovako putem neta skupljam i sklapam mozaik.Drago mi je sto si se ukljucio u temu,i ako jos nesto imas ili saznas u vezi grada ili bilo cega drugog,a moze mi pomoci u daljem radu.Ja sam ti za pocetak zahvalan.....:36_1_1 2[1

Promijenjeno od rammstein (08.10.2005 u 19:38 sati)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!