Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 10.03.2008, 00:05
Korisnička slika od Pretorijanac
Pretorijanac Pretorijanac je offline
SUPERMODERATOR
 
Registriran : 05.10.2006
mjesto: Beograd
Starost: 47
prilozi: 1.983
Zahvaljivao se: 652
Dobio je 618 zahvalnice(a/u) za 189 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Vidim ja da mene neće nešto u životu...moraću baciti svoju kolekciju novčića pa da i ja stanem na zelenu granu
Evo ja ću da ih primim na čuvanje dok ti ne krene.
Takav sam ja čo'ek, 'oću da pomognem.
__________________
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 10.03.2008, 18:06
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Konacno da se nadje prijatelj u teskoj situaciji...hvala ti do neba
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 11.03.2008, 07:05
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Kada se ovaj polusvet od politicara ne boji prokletstva, a svi znamo sta su nam uradili (pri tome mislim na sve ex yu republike, jer je olos svuda isti). Mislim da mi nebi trebali da se bojimo....
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 11.03.2008, 13:26
ЛазарС
Gost
 
prilozi: n/a
Miligore, prepisao si mi misli
Mrtvi nikome nisu učinili zla - monopol na zlo poseduju živi...
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 13.03.2008, 19:12
Spencer
Gost
 
prilozi: n/a
U prokletstva i ostale "magije" ne verujem ama baš ni malo...
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 20.03.2008, 01:56
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od pdragan Prikažite prilog
imam jedno pitanje!jel neko cuo nesto o ovome?
ja sam cuo bar desetak tragaca,da pricaju o ovome,nebitno dali su tragaci,kupci,prepro davci ili se krecu u tim krugovima.
recimo jedan prica o prijatelju-taj sto je nasao para ili ostava,a gledaj ga sad bez zute banke i bez porodice.
bije ga neki maler ili takve stvari.
bas bih voleo da cujem jos nekog u vezi ovog.ne mislim na prokletstvo nadjenog zlata,nego konkretno rim.pozdrav
e sada cu ja tebi "komsija"da objasnim neke stvari malo prostije da shvatis,da ne bude zamrsena ko ona dva teksta....
1:zamisli sebe radnika koji radis u firmi za dvesta evra mesecno sa dvoje dece i sa zenom koja nigde ne radi (a mozes se zamisliti i kontra ako ti je volja),vozis juga i bolja kola nisi ni video,ziveo si skromno,ne izlazeci po kafana i ne prcajuci previse jer i za svalerku treba para,pa makar to bilo za njen rodjenda i osmi mart

e sada pored tog tvog zivota,odjednom "dodje covek" i kaze druze evo ti 100.000 ili 200.000 ili 500.000 evra,tvoje su,radi sta hoces sa njim.....
e onda ti kao jedna sirotinja postajes bogat covek....ali ti i dalje nisi bogat,bez obzira sto imas te pare,ti neznas kako se radi sa velikim parama jer ih nisi ni imao (cek prvo da kazem da se ovo ne odnosi na tebe,da me ne shvatis pogresno....idemo dalje)

da skratim,onda jednog dana kazes ovako....e,sada sam sposoban za pet svalerke i ne samo za rodjendane i osme martvove,vec za svaki dan po jedan poklon,vise ne vozim juga,kupujem mecku,vise ne pijem domacu rakiju vec dzoniju u najboljem klubu ili kafani,vise muzika ne svira drugom vec samo meni......pare se trose i trose i trose.....zatim zena sazna da imas svalerke,**** joj se za tvoje pare ima obraz,pokupi decu i podje....ostajes bez njih,kako bi ubio tugu,svalerke i alkohol i kafane su ti najbolja zamena.....jedna ceceri sedis u kafani pijan mrtav muzika svira samo za tebe,tebe pogadjaju pesme.......fajront u kafani,polazis kuci meckom,pustis cd u mecki muzika tresti,jugo isao 80 ali ces ti sada mecku da vozis 180.....i na kraju izleti ti srna pred auto ili jednostavno izgubis kontrolu i tras u drvo i nestanes.......

i zakljucak svih ljudi ce biti "ej taj je nasao ono zlato i bilo prokleto pa na kraju poginu za par meseci"
niko nece reci da para kvari coveka.....

ako ne pogines,izgubis primer samo zenu decu i ti potrosis sve na alkohol i zene.....

zakljucak ce biti :"taj sto je nasao para ili ostava,a gledaj ga sad bez zute banke i bez porodice."

naravno.....ovo je izmisljena prica ali je 99% bliska realnosti.......ko ispravno razmislja,shvatice sta sam hteo reci.....tako da dragane imaj jedno na umu i zapamti za sva vremea

"ni jedno zlato sveta nije prokleto,proklet je samo covek i niko vise"
da je zlato prokleto ili ako ima prokletinja u ovome sto radimo......drzavni arheolozi bi do sada svi bili pod zemlju,to ne zaboravi,a pogotovu arheolozi koji su otvarali faraonske grobnice.....

covek treba obratiti paznju na oksidacije (gasove) i otrove......ostalo je samo jedan veliki mit i nista vise.....

pozdrav.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 20.03.2008, 15:31
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.494
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
e sada cu ja tebi "komsija"da objasnim neke stvari malo prostije da shvatis,da ne bude zamrsena ko ona dva teksta....
1:zamisli sebe radnika koji radis u firmi za dvesta evra mesecno sa dvoje dece i sa zenom koja nigde ne radi (a mozes se zamisliti i kontra ako ti je volja),vozis juga i bolja kola nisi ni video,ziveo si skromno,ne izlazeci po kafana i ne prcajuci previse jer i za svalerku treba para,pa makar to bilo za njen rodjenda i osmi mart

e sada pored tog tvog zivota,odjednom "dodje covek" i kaze druze evo ti 100.000 ili 200.000 ili 500.000 evra,tvoje su,radi sta hoces sa njim.....
e onda ti kao jedna sirotinja postajes bogat covek....ali ti i dalje nisi bogat,bez obzira sto imas te pare,ti neznas kako se radi sa velikim parama jer ih nisi ni imao (cek prvo da kazem da se ovo ne odnosi na tebe,da me ne shvatis pogresno....idemo dalje)

da skratim,onda jednog dana kazes ovako....e,sada sam sposoban za pet svalerke i ne samo za rodjendane i osme martvove,vec za svaki dan po jedan poklon,vise ne vozim juga,kupujem mecku,vise ne pijem domacu rakiju vec dzoniju u najboljem klubu ili kafani,vise muzika ne svira drugom vec samo meni......pare se trose i trose i trose.....zatim zena sazna da imas svalerke,**** joj se za tvoje pare ima obraz,pokupi decu i podje....ostajes bez njih,kako bi ubio tugu,svalerke i alkohol i kafane su ti najbolja zamena.....jedna ceceri sedis u kafani pijan mrtav muzika svira samo za tebe,tebe pogadjaju pesme.......fajront u kafani,polazis kuci meckom,pustis cd u mecki muzika tresti,jugo isao 80 ali ces ti sada mecku da vozis 180.....i na kraju izleti ti srna pred auto ili jednostavno izgubis kontrolu i tras u drvo i nestanes.......

i zakljucak svih ljudi ce biti "ej taj je nasao ono zlato i bilo prokleto pa na kraju poginu za par meseci"
niko nece reci da para kvari coveka.....

ako ne pogines,izgubis primer samo zenu decu i ti potrosis sve na alkohol i zene.....

zakljucak ce biti :"taj sto je nasao para ili ostava,a gledaj ga sad bez zute banke i bez porodice."

naravno.....ovo je izmisljena prica ali je 99% bliska realnosti.......ko ispravno razmislja,shvatice sta sam hteo reci.....tako da dragane imaj jedno na umu i zapamti za sva vremea

"ni jedno zlato sveta nije prokleto,proklet je samo covek i niko vise"
da je zlato prokleto ili ako ima prokletinja u ovome sto radimo......drzavni arheolozi bi do sada svi bili pod zemlju,to ne zaboravi,a pogotovu arheolozi koji su otvarali faraonske grobnice.....

covek treba obratiti paznju na oksidacije (gasove) i otrove......ostalo je samo jedan veliki mit i nista vise.....

pozdrav.
he he he,ko da si citao iz moje glave.Imao sam namjeru napisati nesto slicno
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 20.03.2008, 17:21
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
e sada cu ja tebi "komsija"da objasnim neke stvari malo prostije da shvatis,da ne bude zamrsena ko ona dva teksta....
1:zamisli sebe radnika koji radis u firmi za dvesta evra mesecno sa dvoje dece i sa zenom koja nigde ne radi (a mozes se zamisliti i kontra ako ti je volja),vozis juga i bolja kola nisi ni video,ziveo si skromno,ne izlazeci po kafana i ne prcajuci previse jer i za svalerku treba para,pa makar to bilo za njen rodjenda i osmi mart

e sada pored tog tvog zivota,odjednom "dodje covek" i kaze druze evo ti 100.000 ili 200.000 ili 500.000 evra,tvoje su,radi sta hoces sa njim.....
e onda ti kao jedna sirotinja postajes bogat covek....ali ti i dalje nisi bogat,bez obzira sto imas te pare,ti neznas kako se radi sa velikim parama jer ih nisi ni imao (cek prvo da kazem da se ovo ne odnosi na tebe,da me ne shvatis pogresno....idemo dalje)

da skratim,onda jednog dana kazes ovako....e,sada sam sposoban za pet svalerke i ne samo za rodjendane i osme martvove,vec za svaki dan po jedan poklon,vise ne vozim juga,kupujem mecku,vise ne pijem domacu rakiju vec dzoniju u najboljem klubu ili kafani,vise muzika ne svira drugom vec samo meni......pare se trose i trose i trose.....zatim zena sazna da imas svalerke,**** joj se za tvoje pare ima obraz,pokupi decu i podje....ostajes bez njih,kako bi ubio tugu,svalerke i alkohol i kafane su ti najbolja zamena.....jedna ceceri sedis u kafani pijan mrtav muzika svira samo za tebe,tebe pogadjaju pesme.......fajront u kafani,polazis kuci meckom,pustis cd u mecki muzika tresti,jugo isao 80 ali ces ti sada mecku da vozis 180.....i na kraju izleti ti srna pred auto ili jednostavno izgubis kontrolu i tras u drvo i nestanes.......

i zakljucak svih ljudi ce biti "ej taj je nasao ono zlato i bilo prokleto pa na kraju poginu za par meseci"
niko nece reci da para kvari coveka.....

ako ne pogines,izgubis primer samo zenu decu i ti potrosis sve na alkohol i zene.....

zakljucak ce biti :"taj sto je nasao para ili ostava,a gledaj ga sad bez zute banke i bez porodice."

naravno.....ovo je izmisljena prica ali je 99% bliska realnosti.......ko ispravno razmislja,shvatice sta sam hteo reci.....tako da dragane imaj jedno na umu i zapamti za sva vremea

"ni jedno zlato sveta nije prokleto,proklet je samo covek i niko vise"
da je zlato prokleto ili ako ima prokletinja u ovome sto radimo......drzavni arheolozi bi do sada svi bili pod zemlju,to ne zaboravi,a pogotovu arheolozi koji su otvarali faraonske grobnice.....

covek treba obratiti paznju na oksidacije (gasove) i otrove......ostalo je samo jedan veliki mit i nista vise.....

pozdrav.
Nikada nemoj dozvoliti da te materijalna dobra skrenu sa pravog, Božjeg puta. Prokletstvo je u samom pojedincu, sve je stvar izbora i odluke, nikada ne krivi druge za svoje neuspjehe i životne promašaje.
Svatko je kovač svoje sreće.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 21.03.2008, 01:13
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
sada cu samo da vam dam jednu pricu ukratko da bi ste shvatili kako se lepo zivi:

dakle,da skratim da ne idem preko kulina bana...moj bratanac je kupio plac u jednom gradu (nije bitno o kom gradu je rec),kuca je bila stara u placu,mozda i najstarija u tom gradu....bilo kako bilo kuca je kupljena a bivsi vlasnik posao je u australiju gde je inace i ziveo sa celom porodicom.

tri dana kasnije zvoni telefon mom bratancu,zove ga bivsi vlasnik i kaze mu
"zamoleo vas je moj otac (pretpostavljam da se radi o starcu u dubokim godina posto je sam vlasnik imao nekih 50-60 god) ukoliko vam nije problem da ne rusite kucu dok ne dodjem sa njim da je vidi jos jednom jer zeli da je vidi pre nego sto umre"

moj bratanc ga je pitao kad planira da dodju?
on je odgovorio da bi oni dosli u roku od dva tri dana naj kasnije.....
(pazite sada,dali je starac nesto znao ili ne to vam ja stvarno nemogu reci niti sam ikada otkrio,mozda je covek stvarno samo to zeleo i nista vise)

moj burazer mu je rekao da je vec pocelo rusenje kuce i da se vise nemoze cekati sa time jer su majstori trebali doci da pocnu da grade malu prizemnu kucu u nemackom stilu.....

onda je taj vlasnik rekao da ce oni odmah poci na avion u toku dana ako ga ima i da dodju.....
moj bratanca je rekao da toliko moze da saceka.
ali kad ti bog ili djavo neda mira,on je nastavio da rusi kucu.
kad je stigao na otprilike skoro pola kuce odnosno tacnije na stepenice ulaza u kucu
(stepenice su bile kamene ploce,znate veckako je to tipicno bilo u ono doba),on je krenuo da sklanja ta kamenja,kad je stigao na drugi ili treci kamen,kako ga je povukao traktorom,tako se sagledala odmah rupa ispod stepenika,rupa nije bila slucajna vec je bila bila lepo spremljena.
kad je pogledao u rupi imao je i sta da vidi,to je bio ogroman cup pun zlatnika,verovali ili ne(o kojim se zlatnicima radi neznam jer on to i od mene krije kao javnu tajnu,jedino mi je rekao da je nasao cup ali prazan).
bilo kako bilo da ne odugovlacim oni su dosli iz austrije starac pogledao kucu i nista nije komentarisao ali je kao celo vreme gledao oko tih stepenica,da skratim opet...

otisao bratanac za inostranstvo i kao je uradio i sta je uradio zajsta neznam uglavnom taj "prazan cup" je po njegovim recima ponudio nekom muzeju u becu za dzabe samo da na njemu ugraviraju njegovo ime,kako muzej to nije prihvatio da se to "unisti" na taj naci on je na kraju bio isplacen za taj cup ali bez njegovog imena,u to vreme (to pouzdano znam,osim ako mi nije pokazao sasvim druge pare i slagao me) za citavih 100.000 silinga.
5-6 meseci kasnije na mestu male stambene kuce u nemackom stilu pocinje da se gradi visespratnica,sa diskotekom u podnozju (diskoteka je kasnije dostigla sav vrh i postaje glavna diskoteka u tom gradu,mislimn da u kuci ima nekih 30-40 soba par kupatila i opremljena namestajem neverovatne vrednosti).
kako mu to nije dovoljno,kupuje jos jedan plac iza kuce i produzuje diskoteku za jos toliko otprilike....verujem da je 99% najveca kuca u tom gradu.

dalje prebacimo se na njegovo selo,od jedne obicne seoske kuce nastaje velezdanje sa dve kuce (ogromne) i svim pratecim objektima,znaci svega mozda dupolo vise soba nego ona u gradu.
u selu u kuci ima teretana,sala za bilijar,flipere i poker automate,saune,podna grejanja,prepuno mermera i granita,mermerni slavski stolovi od desetak metara duzine....jednom reciju,vise milionska vrednost kuca u selu i u gradu.
(moram dodati da su mu roditelji u inostranstvu ali da se radom tamo nemoze to zaraditi).
od nalaska tog cupa ima 10 god. za tih deset godina umrla je jedna baba u njegovoj kuci u devedeset i kusur god sasvim prirodnom smrcu i prosle godine novembra druga u sezdeset i nekoj,sasvim prirodnom smrcu.tako reci ni dan danas nikom ne fali ni dlaka s glave a uzivaju ja mislim i u pticijem mleku......
da je neko trebao biti proklet i prokunjen onda je to bio on.....ali njemu ne fali nista,niti njegovoj porodici....

zato.....prokletstvo ne postoji,ovo vam je primer neosporeni,ovo sve moze da se vidi,nije ni legenda ni mit ni pretpostavka,vec cista istina i nista vise......

i ovo je isuvise kratko napisanu u odnosu koliko prica traje....
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 07.08.2010, 09:50
ArchNosferatu
Gost
 
prilozi: n/a
Oslobodicu vas tereta. Dajte sve meni na cuvanje. Vase zlato je kod mene sigurno
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Kako to neki rade Beli Zanimljivosti 19 13.02.2007 02:41


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!