Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > NOVI VIJEK > Novac
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novac Sav novac koji spada u gore navedeni period...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 12.05.2010, 07:34
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Evo, promjenio sam ime slici u Kralj svinjar.jpg i ima velicinu 62 kb i ne prolazi...
Evo i poruke koju dobijem kada je hocu prikaciti:
Kralj svinjar.jpeg:
Mit diesem Anhang würde der Ihnen maximal zur Verfügung stehende Platz für Anhänge um 31,3 KB überschritten werden. Hier können Sie sich Ihre Anhänge ansehen.
Sad sam je probao smanjiti i ispod tih 31.3 kb sta mi nesto javlja, i neide.Sada javlja opet nekih 24 kb.
Znaci, nije ime u pitanju, nije velicina u pitanju i Pero ne smara svakom porukom bezveze....
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 12.05.2010, 11:38
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ja se izvinjavam, prilikom pravljenja nove korisnicke grupe, jedna sitnica mi je promakla. Pero68, bio si u pravu i mislim da je sada sve opet ok, gresku sam ispravio
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 12.05.2010, 21:23
Korisnička slika od acervonec
acervonec acervonec je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2007
Starost: 55
prilozi: 798
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 120 zahvalnice(a/u) za 82 priloga
Citat:
citat od ssin Prikažite prilog
Baš nedavno sam pročitao članak o ovom novčiću, ako se dobro sećam to je izlio neko u istočnoj Srbiji pred 2.sv.rat sprdnje radi. Zanimljivo je da je medaljica popularna kod lokalnog stanovništva čini mi se da je zovu "kralj s prasci" ili tako nekako i mnogi veruju da se radi o starom novcu. Da naletim na jednu ovakvu svakako bi je zadržao Pozdrav svima.
evo, puno zanimljivih pitanja:
- ko je bio taj čovek?
- zašto je pravio te novce?
- koliko ih je odlio?
- šta znači ikonografija (kralj, svinje)?
- što zna narod o njima i zašto je popularan?

Kad bi u muzeju na izložbi video 50 dobrih rimskih i taj novac, sigurno bi mi privukao pažnju. Rimski novac je svuda isti, a taj je nešto posebno. Jasno da skupljaču rimske numizmatike ne znači ništa, a sa smotrišta muzeologije i lokalne istorije to je zanimljiv komad. Ja bih od njega napravio replike koje bi popračene sa dobrom prićom predstavljale zanimljiv suvenir...

Pozdrav!
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 12.05.2010, 22:10
Cezar Veliki
Gost
 
prilozi: n/a
Jel moze neko da procita sta pise na njemu?
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 12.05.2010, 22:33
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
BASILEAS ELARYKOY ili King Elrukos, a sa druge strane ICA..Na jednom forumu su mi rekli da pise kralj svinjar,
Evo i slike slicnog medaljona/novcica koju sam nasao na internetu...
Jos su i i ovo napisali: Since i know this is a cast coin that was made in Greece around 1900 and it was an attempt
by some crooks to present a new king.
I.Svoronos must has mention about this at Numismatic Chronicles but i don't where.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpeg Kralj svinjar.jpeg (29,4 KB, 23x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 12.05.2010, 23:49
Bucanero Bucanero je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 23.03.2010
prilozi: 190
Zahvaljivao se: 5
Dobio je 78 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Mozda je seminarski rad sa prve godine faxa za falsifikatore ha ha... Salu nastranu, neobican komad.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 14.05.2010, 12:30
ssin
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od acervonec Prikažite prilog
evo, puno zanimljivih pitanja:
- ko je bio taj čovek?
- zašto je pravio te novce?
- koliko ih je odlio?
- šta znači ikonografija (kralj, svinje)?
- što zna narod o njima i zašto je popularan?

Kad bi u muzeju na izložbi video 50 dobrih rimskih i taj novac, sigurno bi mi privukao pažnju. Rimski novac je svuda isti, a taj je nešto posebno. Jasno da skupljaču rimske numizmatike ne znači ništa, a sa smotrišta muzeologije i lokalne istorije to je zanimljiv komad. Ja bih od njega napravio replike koje bi popračene sa dobrom prićom predstavljale zanimljiv suvenir...

Pozdrav!
Sećam se da je članak bio kraći, tipa "zanimljivosti" i siguran sam da nije bilo rečeno ko je autor i koliko primeraka je napravio. Samo još da se setim gde sam to pročitao ... nema ni par sedmica kako sam na to naišao.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 31.05.2010, 12:39
ssin
Gost
 
prilozi: n/a
update: video sam ovaj medaljon u Beogradu na sajmu antikviteta i poznati diler numizmatike ga je prodavao se za 15e A ono nije bio članak nego uzgrednih par informacija u jednom od brojeva numizmatičkog časopisa "Dinar".
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Kralj Aca Comodus Novac 6 26.10.2009 00:20
Blago Satricuma zeljketa Zanimljivosti 1 28.12.2008 03:11
Louis XIV Kralj Francuske 1711 g. Stef74 Novac 4 17.10.2007 22:18
Blago templara gloshky Zanimljivosti 4 07.07.2007 13:27
blago iz Boscoreale zeljketa Zanimljivosti 0 09.06.2007 20:29


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!