Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > NOVI VIJEK > Novac
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novac Sav novac koji spada u gore navedeni period...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 30.01.2005, 19:54
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Rammstein, ne znam kako da razumijem sad ovo tvoje pitanje, ja sam mislio da sam pronasao jedan zlatnik sto se tice slicnosti (trazio sam po katalozima), na zalost ja jos uvijek cekam da pronadjem svoj prvi zlatnik...

Ups.Moja greska pobrkao sam pojmove.Vumi ako zelis da pronadjes svoj prvi zlatnik ili zlatnike.Pokusaj da radis po mom receptu.Uspeces veruj mi.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 30.01.2005, 20:02
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Dinic zanimljivo je kako si uspeo da pronadjes samo tih par komada zlatnika,a ne vise.Normalno bi trebalo biti vise.Znas kako se kaze"Gde ima dima ima i vatre"Jesi li siguran da nisi napravio propusta u trazenju...........
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 30.01.2005, 20:20
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od rammstein
Vumi ako zelis da pronadjes svoj prvi zlatnik ili zlatnike.Pokusaj da radis po mom receptu.Uspeces veruj mi.
Koliko sam ja razumio ti jos uvijek nemas detektor i jos uvijek nisi trazio - ili sam se negdje prevario kod citanja tvojih dosadasnjih postova ? Ako si nabavio detektor i ako imas sta da pokazes samo naprijed, volim da razgledam novcice a o zlatu da i ne pricam. U svemu ovome je bitno da covjek vjeruje da ce pronaci zlatnik ili njih vise- ja vjerujem
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 30.01.2005, 20:55
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Koliko sam ja razumio ti jos uvijek nemas detektor i jos uvijek nisi trazio - ili sam se negdje prevario kod citanja tvojih dosadasnjih postova ? Ako si nabavio detektor i ako imas sta da pokazes samo naprijed, volim da razgledam novcice a o zlatu da i ne pricam. U svemu ovome je bitno da covjek vjeruje da ce pronaci zlatnik ili njih vise- ja vjerujem
Ma druze moj u pravu si ti.Nemam jos uvek detektor,iz razloga toga sto odugovlacim sa kupovinom,jer se nemogu odluciti koji da kupim.Kao sto sam vec napisao potreban mi je detektor koji je na neki nacin (manje-vise) savrsen,za ono sto zelim da trazim.Ali kao sto sam napisao:Skupljanjem podataka sa terena,kojim se ja bavim vec oho ho vec duze vreme,dosao sam i locirao sam par mesta za koje sam siguran 70% da je ono sto trazim i zelim da pronadjem TUUUUUUUUU ispod mojih nogu u nekom uzem ili sirem krugu,ali je ipak tu.Samo mi je potreban detektor da da svoju zadnju rec odnosno signal.Jos jedna stvar koja me koci.Nisam vec 6 godina posetio svoje rodno mesto.Iz nekih drugih razloga,koji nisu ni bitni za ovaj forum.Ali ako bog da srece i zdravlja ove godine eto mene dole.Zato sam ti i rekao"da probas moj recept"odnosi se na onaj moj komentar od sinoc u vezi "Prepoznavanja mesta".Znaci da objasnim jos jednom.Analizirajuci po kozna koji put moje informacije i beleske To se nalazi tu,i mislim da nece biti promasaja.Na kraju svih krajeva ovo leto ce mi (nadam se) i potvrditi sav moj dugogodisnji rad. Zlatnik ili zlatnici su tu.................. .....cekaju da svojim sjajem obasjaju moje lice.

Promijenjeno od rammstein (30.01.2005 u 21:00 sati)
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 30.01.2005, 22:17
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pircao si da trazis detektor, samo jedno da znas- ne postoji savrsen. Ja imam trenutno 3 detektora. Jedan mi je u rodnome kraju i on se vec "debelo" isplatio a radi se o Minelabovom Advantageu. Oni koji su mi ovdje su Fisherov CZ 7 Quicksilver i neki dan sam nabavio novi od XP-a GoldMAXX kojega jos nisam stigao isprobati. Svaki od njih ima svojih prednosti i mana- kao i sve drugo na svijetu . Sto se tice planiranja i pravljenja planova tu smo isti. Imao sam u rukama kompletnu dokumentaciju gdje se sta nalazilo od bronzanoga doba pa sve do kasnoga srednjega vijeka (govorim o podrucju BiH). Jos uvijek nisam stigao da odem na ta mjesta ali eto slucaj je htio da sam skoro pred kucnim pragom nasao nesto sto se mozda (nadam se da nece biti tako) nalazi samo jednom u zivotu- vec sam spomenuo ostavu rimskih denara koje sam pronasao kada sam zadnji put isao u rodni kraj . Iz ovoga se moze izvuci da se nikada ne moze sa sigurnoscu znati gdje se sta moze pronaci.
U svakom slucaju zelim ti da ovaj forum preplavis sa svojim pronalascima i da ti se sve to isplati na kraju (mislim kupovina detektora i svo utroseno vrijeme oko planiranja)
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 31.01.2005, 22:43
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Ma ne trazim detektor.Detektora ima koliko hoces,problem je u tome sto ne mogu da se odlucim koji da kupim.Nego rekao si da si nasao nesto dole kod tebe.Ako nije tajna o cemu se radi.............

Promijenjeno od rammstein (31.01.2005 u 22:49 sati)
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 01.02.2005, 02:24
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Nasao sam ostavu sa rimskim novcem (za sada su samo denari u pitanju), trenutno ih imam oko 90 ali sada idem dolje na 7 dana i nema veze sto je dubok snijeg ima da prekopam citavo brdo i da povadim sve i jedan komad iz zemlje. Unio sam par primjeraka u forum o antickom novcu- to su oni novcici koji su slikani na crnoj podlozi....
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 01.02.2005, 20:11
DINIC
Gost
 
prilozi: n/a
Milane zelim ti puno srece u trazenju,kod mene u mom rodnom kraju se kaze dabogda nasao jos 100000000 komada.
Javi se kada se budes vratio.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 01.02.2005, 20:16
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Dinicu, hvala na zeljama...... ne mora bas toliko . Idem tek u petak dolje a javicu se obavezno da vam saopstim da li je trazenje (naravno ako vrijeme dozvoli) bilo uspjesno ili ne a za vas imam sliku kako izgledaju pronadjeni denari na jednoj gomili....
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg alle.jpg (41,5 KB, 49x prikazano)
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 02.02.2005, 00:02
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Srecno......

e pa nek je sa srecom Prijatelju ....
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!