Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 08.05.2005, 13:42
Korisnička slika od dropsyblood
dropsyblood dropsyblood je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 10.03.2005
mjesto: U bekstvu
prilozi: 106
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Potraga za livnicom zlatnih figura

Poodavno se zna da pecine na Svrljiskim planinama vec decenijama"opsedaju" oni koji bi da se obogate preko noci otkrivanjem sakrivenog blaga.Medjutim,nedov oljno se zna da u poslednje vreme"primat"sve vise preuzima selo Nisevac za koje se tvrdi da je buduci "Svljiski Eldorado".Ovo mesto i njegova okolina bukvalno su preorani u poslednje vreme.Za neke mestane kao i nekog Zajecarca se tvrdi da su se "pozlatili",ali se navode i primeri ljudi kojima su navodno otkopani dukati doneli nesrecu.Dosta se kopalo i na crkvenoj zemlji,mestu u okolini Nisevca gde se nalazi bogomolja Sv.Ilija stara vise od dva veka.Medjutim otkad se proculo da je tragac za dukatima,na dvadesetak metara od temelja crkve,otkopao grob s lesom coveka odrubljene glave,vise se ne istrazuje crkveno dvoriste. -Ima zakopanih dukata u ataru naseg sela.Poznajem dosta tragaca za zlatom,znam kako disu,a uverio sam se da su dukati nekima promenili zivot na bolje, a nekima doneli i goleme nevolje,prica 61-godisnji penzioner Ranko Petrovic-Rasa iz Nisevca.Mada mnogi izbegavaju da pomenu ljude koji su "progledali" zahvaljujuci nadjenom bogastvu,ja se nicega ne bojim i ne libim da kazem da kazem ko su srecnici.Znaju u nasem kraju mnogi da se sreca osmehnula Ziki Radovanovicu.Covek je na mestu Vrli kamen pronasao uz zlato i cetrdeset kilograma srebra.Secam se, mada sam tada imao jedanaest godina,da se "pozlatio"i jedan motorovodja iz Zajecara zajedno sa lozacem na parnoj lokomotivi.Obojica su nasli zlato na mestu zvanom Trojica izmedju Nisevca i sela Varos u ostacima rimskog grada Dervena.Jedna druga prica za mnoge je neverovatna,ali nazalost nekih nesrecnika-istinita.U blizini manastira Sv.Arhangel (Porkovac) svinje koje je cuvao decak,sasvim slucajno su u panju jedne bukve pronasle dukate.Decak nije imao pojma o kakvom je bogastvu rec, ali je uzeo nekoliko zlatnika i odneo kuci.Iste veceri, da ih niko ne primeti,otac i sin su preneli ostatak dukata svojoj kuci.Mesec dana novopecenom bogatasu nije padalo na pamet da nekom ponudi dukat na prodaju.Da bi izbegao nevolje,odlucio je da ode svesteniku s njim se dogovori sta da uradi sa dukatima.Kad je pop cuo pricu,posavetovao je" zlatnog " nesrecnika da zlato donese njemu, jer je to crkveno i pripada crkvi!Dva meseca kasnije pop je okacio mantiju o klin i prihvatio se poziva ucitelja koji je obavljao do penzije.Bivsi svestenik i sada zivi u jednom velikom gradu.Cudne i neverovatne price ispredaju se o jednoj utrini u ataru Nisevca ciji vlasnik zivi u Australiji.Govore ljudi da je na njoj u vreme Rimljana, bila kovacnica zlatnog novca,ali i livnica figura od zlata.Mesto gde se nalazila,znala je jedino jedna vidovita zena iz susednog sela Lalinac.Vidovita starica je umrla pre desetak godina,ali je rekla da je livnica sada pet metara pod zemljom i da je rec o prostoriji metar sa dva. Novembar 2001.god
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 09.05.2005, 22:38
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Hm.

Veoma zanimljiva pricica,koja u sebi sadrzi puno malih sicusnih elemenata,a koji su sdruge strane dovoljan pocetni trag,za jednu veoma lepu avanturicu.
Dropsyblood druze ako imas jos ovakvih pricica ili legendica,slobodno ubacuj jos.
Uzivam u njima citajuci,a sdruge strane dobro i dodju.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 09.05.2005, 23:03
Korisnička slika od dropsyblood
dropsyblood dropsyblood je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 10.03.2005
mjesto: U bekstvu
prilozi: 106
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Kako da ne prijatelju ima toga jos,ali glavna pricica bice slag na tortici,sto bi trebalo da znaci da je mapica validna,a zlato jos TU.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 11.05.2005, 02:16
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Normalno.Ako je zaista postojala onda je tu.I ceka da ugleda svetlost dana.

Vidis u svim tim pricama treba pazljivo pratiti tragove,instink iskusnog tragaca ce ga odvesti tacno do mesta.Ponekada se covek samo treba prepustiti njemu.
Naravno moram napomenuti da potraga za ovakvim stvarima,nije nimalo laka,potrebno je puno vremena truda rada,puno razmisljanja,sklapan ja kockica i mozaika,potrebno je puno pretpostavki i logike-a resenje moze biti samo jedno.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 11.04.2008, 12:54
Antika
Gost
 
prilozi: n/a
Zanimljiva prica

Jako zanimljiva prica...Da li postoje jos neki detalji koje nisi naveo?
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 11.04.2008, 19:56
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Tema je stara samo neke 3 godine
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 11.04.2008, 20:04
Antika
Gost
 
prilozi: n/a
Znam, ali sta da radim kada sam od skora clan...Mozda je u medjuvremenu doslo do novih otkrica
Ne boli da pitam
A i moja omiljena: Ne postoje glupa pitanja, vec samo glupi odgovori
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 11.04.2008, 20:29
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
To stoji....
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 14.07.2008, 18:41
tragac78
Gost
 
prilozi: n/a
Evo sad nešto iz druge ruke:
-...naime moj poznanik,koji je jedno vreme bio vrlo aktivan tragac, mi je ispričao kako je sa još nekoliko pajtosa ,,istraživao" na lokalitetu Kule u potezu pomenutih sela.Kopali su odozgo kao da kopaju bunar (neznam odakle im ideja tu da kopaju ili šta traže) i kad se odjednom otvorilo dno.Čovek koji je bio u rupi se brzo uhvatio za konopac koji je viseo pored njega i dan danas ima ožiljke na dlanovima.Ipak dno nije bilo daleko i dole se otvorio vidik na hodnik koji je vodio na više strana.Istražili su sve hodnike a sve što su pronašli je neko posuđe od nekog čudnog materijala izgleda kao riblja krljušt i ...kalupi za kovanje(ili livenje?) novca.Ništa drugo nije bilo.I,kako to obično biva,društvo se posvađa čak su pale pretnje oružjem i tako se sve završilo.Pomenuta rupa sa kanalima je zatrpana i za dalje neznam.
Puno pozdrava.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 14.07.2008, 21:38
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Još jedna lovačka.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!