Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Antika
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Antika Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 16.06.2009, 04:27
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Sta ce se desiti sa ovim pronalaskom?

Evo pronadjoh jednu interesantnu pricu lutajuci netom. Interesuje me kako ce sve OVO da se zavrsi...pretpostavl jam zatrpavanjem
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 16.06.2009, 07:27
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
I ne samo zatrpavanjem vec ce i sine preko toga...
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 16.06.2009, 22:33
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Koliko su iskopali a samo vest o gradjevinama. Sta je sa nalazima? Mora biti nesto, bar novac, vojna oprema... Meni smrdi da je neko kajmak pokupio. Mozda odneo privatnim kamionima u (ne)poznatom pravcu pa sad razgrce po tovaru zemlje. Toliko mi smrdi da se oseca na 100 kilometara od Beograda. Gde su solidusi, sesteri, denari fibule... nisu valjda samo temelji ostali.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 18.06.2009, 07:58
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Posle njih samo temelji ostaju.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 18.06.2009, 19:52
gasser gasser je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 27.09.2006
mjesto: ,,,,,
Starost: 65
prilozi: 512
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 63 zahvalnice(a/u) za 29 priloga
Pike.sch ne znam zbog čega odmah tolika sumnja. Nije nalazište važno samo zbog pokretnog materijala koji se na njemu može pronaći. Vrijednost nalazišta je ukupnoj dokumentaciji povijesnog prostora u povijesnom razdoblju, uključujući pokretne i nepokretne nalaze. Važno je da su arheolozi locirali nalazište i nadam se da će se upravo oni uspjeti izboriti za njegovu pravu prezentaciju. A što se tiče "kajmaka" pa na tom mjestu (ili u njegovoj blizini) život se odvija stoljećima, i ljudi su kroz ta stoljeća sigurno imali prilike nailaziti na razne nalaze koji su im mogli biti više ili manje vrijedni. Bez ikakvih argumenata optužiti arheologe da su lopovi uistinu nema smisla. Ti ljudi ipak svoj posao odrađuju pošteno. Da li će ovo završiti zatrpavanjem, o tome će odlučiti gradske vlasti (arheolozi i urbanisti bi to znali prezentirati) prema procijenjenim prioritetima. Mnogi bi se sigurno bunili ako bi morali pet stanica više ići do tramvaja. Ako se i zatrpa (naravno na stručni način), ostaje ono što je najbitnije a to je dokumentacija o nalazištu.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 18.06.2009, 23:01
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Sumnja? Pa ovo je Srbija pa jos i Beograd. Prvi smo po korupciji, dva lopova po glavi stanovnika, feudalno tajkunska drzava gde su pare i interesi iznad svih reda i zakona. Nisam arheologe spomenuo . Procitaj komentare na rts skoro svi su da se od toga napravi turisticka atrakcija i uzme nesto para od turizma. Od tih para bi mogli metro da naprave umesto tranvajske linije. I Sremsku Mitrovicu su hteli da premeste na drugu lokaciju ali izgleda neko ne voli strance i turiste.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 19.06.2009, 01:20
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
[quote=pike.sch;36713]Sumnja? Pa ovo je Srbija pa jos i Beograd. Prvi smo po korupciji, dva lopova po glavi stanovnika,
Pike druze! Nevidim sta hoces sa ovim recima da kazes ovo je "SRBIJA" Mislis da korupcije i javasluka nema u zagrebu ili mozda sarajevu? Ili mozda u Madjarskoj?Pa cak i u becu je ima. Za informacuju, na balkanu je bilo lopova jos s,pocetka njegovoga osvajanja preko turaka i do danasnjih dana i bicega jos dugo, dugo. Pratim tvoje priloge i stalno mi zapada za oko ta Srbija i slicno. I nije tacno da smo prvi po korupciji nmoj brate toliko pljuvati po drzavi u kojoj zivis. Jeste da nije stabilna, da je korumpirana i da ima lopova. A to je zasluga Vladara iz 90-etih godina, sade to sve treba urediti i izboriti se sa svim nedacama koje su nanete toj drzavi. Ne se ljutis zbog ovoga mozda sam pogresno shvatio tvoje reci ali mi nije pijatno ovako tvoje oslikavanje svoje maticne drzave.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 05.07.2009, 23:55
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Rade prijatelju, zemljace na tebe ne mogu da se naljutim ni da hocu samo si me pogresno razumeo. Kritikovanje (pljuvanje) po drzavi ili vlasti nekada se islo na streljanje, goli otok i slicna kaznjavanja, danas u vreme demokratije to je sasvim normalno. Pogotovo u ovim nasim ex -yu banana drzavama kada ti uzmu 13 penzija, otpuste sa posla , plate zito 10 dinara itd. Napredak drzave ti je kao narodno kolo jedan korak napred dva nazad i tako u krug. Mrzim nepravdu (kao kalimero). Ipak sam optimista mada celo covecanstvo propada sve vise.
I na kraju ono sto nekad napisemo nemora da znaci da tako i mislimo ili se to misljenje promeni za pet minuta.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 26.01.2010, 12:15
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Kao sto smo i pretpostavili, sledi zatrpavanje. Ko zna mozda za dvesta godina ponovo otkopaju neki novi arheolozi.
http://www.rtv.rs/sr_ci/drustvo/beog...ta_137518.html
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 26.01.2010, 16:59
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
otkriveno kad su skinuli sine......a da li je bilo otkriveno i kad su postavili sine pa ponovo zatrpali???
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
kO Je sa ovim novcima placao pice u kafani. kele 78 Novac 7 17.11.2008 18:46


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!