Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 09.03.2005, 17:13
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je upravo online
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
@Rammstein
Ako si odlucio da ga kupis onda nemoj da mijenjas misljenje inace neces nikada kupiti detektor

@DINIC Z
Jel ne zelis da nam kazes koliko je bilo ukupno novcica? Ako ti nije problem mogao si poslati sliku od nekog drugog novcica takodje...da li si uspio da pronadjes o kojim se novcicima radi. Nadam se da sam pogodio onaj link na kome je bio ovaj zlatnik koji si nam pokazao ovdje na forumu
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #32  
Staro 09.03.2005, 17:46
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
vumi znas sada koji se problem javlja kod mene.......javlja se taj problem sto se bojim da Garrett 2500 nema toliku moc prodiranja u zemlju kao sto je proizvodjac naveo,a to sdruge strane stvara nesigurnost kod mene,sto cu posle morati da razmisljam o mestima na kojima budem prolazio.......da li je ostalo nesto,da li je to mozda dublje........i jos puno pitanja.......Znas onda kada covek nije siguran,onda ga to dovodi do nekog stanja nesigurnosti i ponovog razmisljanja o svemu.Najbolje je kada je covek siguran u aparat i u samoga sebe........dodjes,p rodjes,nadjes nesto OK,ne nadjes nista opet OK.ali si jednom siguran za sva vremena sto se tice tog mesta...........i ides dalje.....
odgoovorite sa citatom
  #33  
Staro 09.03.2005, 17:48
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od DINIC Z
Slem i zlatnici nisu bili na istom mestu a vec sam rekao da je bilo vise zlatnika,nisu bili svi isti ali su vecinom 85% bili kao sto sam prikazao ovaj jedan primerak.
znaci onda da je minelab reagovao na 1.40cm gde su bili samo zlatnici......
odgoovorite sa citatom
  #34  
Staro 14.01.2006, 13:22
jeka
Gost
 
prilozi: n/a
Gareett! To je mnogo komplikovan aparat,treba mnogo da se radi sa njim da se vezba takoreci da se spava sa njim i onda se tek nauci kako on stvarno radi.Ja ga posedujem vec godinu dana.o dubini od 4,5m nema nista tu samo moze da trazi ogromne predmete(aute,tenkov e). diskriminator mu je dobar,zvukom raspoznaje 90% metal. sto se tice novcica naci ce ih sigurno i prvi put kad ti javi signal znaces da se tu nalazi novcic,ali novcice na vesoj dubini od 40cm zaboravi jako tasko da ce ih registrovati aparat. nevredi koliko kosta ali sto se tice trazenja do 40cm(novcica) po mom misljenju je dobar.pricam o novcicma zato sto su oni jedni od najmanjih predmeta.Ustedece ti vreme i snagu jer sa njim sigurno nema izvadjenih eksera i ostalog ´smeca´. sve u svemu treba ti puno vremena za taj detektor,ako ga kupis obavezno uzmi vecu sondu i ovakvu kao sto je na mojoj korisnickoj slici.
odgoovorite sa citatom
  #35  
Staro 15.01.2006, 01:09
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
pozdrav.Svaki aparat ove klase je dobar aparat,ali kao sto jeka kaze mora sa njim da se radi redovno iz dana u dan moras da slusas sta ti kaze kako on prica pa ti za njim itd.mozes kupiti aparat od 10.000 evra i da ne nadjes ni jedan novcic,znaci rad i samo rad,ako sedis mesec dana u stanu i izadjes na dva sata malo da istegnes noge nema nista od toga.pricam iz iskustva, kad sam kupio minelab explorer isao sam tri nedelje uzastopno svaki dan i svakim danom sam sve bolje i bolje prosao, i svaki aparat je drugacaji , i drugacije reaguje na gvozdje a uglavnom svi reaguju na zlato veoma slabo,moras da ga upoznas dobro i za to ti treba bar godinu dana (zbog razlicitih terena i vremenskih uslova) pozdrav dragan
odgoovorite sa citatom
  #36  
Staro 28.01.2009, 16:29
morsiani morsiani je offline
Novi korisnik
 
Registriran : 20.12.2008
mjesto: Lendava, Slovenia
prilozi: 9
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Citat:
citat od DINIC Z Prikažite prilog
Neznam dali je neko vec radio sa garetom 2500 GTI, Ja sam imao prilike da radim sa tim aparatom kada sam bio u svom rodnom kraju,jedan moj prijatelj poseduje takav aparat.Tacno je to da on ima puno svojih programa i da mozete ga vi sami programirate ali mislim da je sam proizvodjac malo vise naduvao svoju pricu na primer sa sondom imagin on ne moze pronaci jednu paricu preko 25cm, a sa velikom sondom sto je proizvodjac napomenuo da ide do 4-5m to je cista laz,moze on ici do 4-5m ali ako su zakopana neka kola ili neki tenk.Na primer kutiju od 35x30cm ne moze pronaci na dubini od 3m sto znaci da moze samo da trazi zakopane tenkove,a i nisam napomenuo velika sonda samo moze raditi na vunkciju svi metali.
Ja se izvinjavam ako sam nekome ubio malo volju za ovim detektorom ali ipak ne vredi toliko para.i jos nesto malo je vise komlikovan meni je trebalo 10 dana da udjem u stos.
Ja imam taj detektor.Imam sve tri sonde 9.5 inca,12.5 inca, i Eagle Eye dubinsku.Dali si ti radio sa njim, ili šta ? Ovo što pišeš su budalaštine.O testiranju tog detektora ću napisati prilog, kada budem testirao još ovu dubinsku sondu.
odgoovorite sa citatom
  #37  
Staro 28.01.2009, 19:12
Korisnička slika od Stalker
Stalker Stalker je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 14.09.2006
mjesto: Volim normalne ljude, aj malo zastrane, al to je stil života
Starost: 63
prilozi: 1.163
Zahvaljivao se: 720
Dobio je 144 zahvalnice(a/u) za 72 priloga
Poznam skoro sve Garrette, a radio sam i sa nekim drugim detektorima. Što se tiče Garretta 2500 nisam radio sa njim, ali oni koji jesu prodaju ga. Garretti obično imaju istu stabilnu cjenu, ali modelu 2500 pada cjena iz dana u dan. Kao što smo rekli sve je to negdje tu, a metri dubine su san. Ono na što se svi žale kod 2500 je brzo pražnjeneje baterija, skoro da mu je to mana. Nije stvar samo u detektoru nego u iskustvu. Kao što je neko gore rekao, trebaš se ti dobro naznojiti da bi shvatio šta on tebi priča.
Pozdrav svima koliko Vas ima od Stalkera.
odgoovorite sa citatom
  #38  
Staro 28.01.2009, 21:41
morsiani morsiani je offline
Novi korisnik
 
Registriran : 20.12.2008
mjesto: Lendava, Slovenia
prilozi: 9
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Citat:
citat od Stalker Prikažite prilog
Poznam skoro sve Garrette, a radio sam i sa nekim drugim detektorima. Što se tiče Garretta 2500 nisam radio sa njim, ali oni koji jesu prodaju ga. Garretti obično imaju istu stabilnu cjenu, ali modelu 2500 pada cjena iz dana u dan. Kao što smo rekli sve je to negdje tu, a metri dubine su san. Ono na što se svi žale kod 2500 je brzo pražnjeneje baterija, skoro da mu je to mana. Nije stvar samo u detektoru nego u iskustvu. Kao što je neko gore rekao, trebaš se ti dobro naznojiti da bi shvatio šta on tebi priča.
Pozdrav svima koliko Vas ima od Stalkera.
Poštovanje Stalker !
Ne bi htio ići u polemiku sa Vama o tom detektoru,ali moram odgovoriti,da ljudi ne misle da je to slab proizvod.Prvo,to je Garrettov naj bolji proizvod za traženje metalnih novčića i predmeta pod zemljom,po karekteristikama i samim funkcijama koje ima.Ovo sa baterijama,upotreblj ava Alkaline 8x1,5V ca. 20 sati,a sa NiCd akomulatorima ca. 7 sati.Mislim, da to i nije tako kratko. Jako je važno prije bilo kakovog pisanja o njemu,shvatiti 100 % bit njegovog rada.I sam sam bio razočaran u početku,nisam razumio kako on radi.Vremenom i svakodnevnim isprobavanjem ,on sam pokazuje pravu vrijednost.Sada ga nebi mijenjao niti sa jednim.Oni koji ga imaju ga prodaju ? To je stvar svakog pojedinačno,svatko ima neki razlog,financiska situacija,a ja bi prije rekao da ga nisu shvatili.Cijena je različita, gdje se kupuje.Kod nas ovdje u Sloveniji je nov 890 evra,sa dvije godine garancije.U komplet spadaju torba, manja sonda 9.5 inca(2.5cm),veća sonda 12.5 inca,slušalice,8 kom. baterija,CD video,aparat.Dubinsk a sonda Eagle Eye ne spada u taj komplet i košta dodatnih 240 evra.Za sada toliko i bez zamjere.
odgoovorite sa citatom
  #39  
Staro 30.01.2009, 19:13
Korisnička slika od Stalker
Stalker Stalker je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 14.09.2006
mjesto: Volim normalne ljude, aj malo zastrane, al to je stil života
Starost: 63
prilozi: 1.163
Zahvaljivao se: 720
Dobio je 144 zahvalnice(a/u) za 72 priloga
Poštovani kolega Morsiani, nema ljutnje ovo je forum, zato smo se i našli, da svatko kaže što misli. Drago mi je da si se saživio sa strojem, inače to zahtijeva dosta vremena. Inače dobro je uzeti duple baterije i prilikom montaže dobro omotati vod sonde oko cijevi. Dešava se da usljed udaraca u tlo, travu ili grmlje daje lažne signale. Pogotovo kad je teren mokar ili ima je zrak naelektriziran, prije kiše. Zanima me Eagle eye, da li si radio sa tim dodatkom i ako jesi kakva su tvoja iskustva?
odgoovorite sa citatom
  #40  
Staro 30.01.2009, 22:49
morsiani morsiani je offline
Novi korisnik
 
Registriran : 20.12.2008
mjesto: Lendava, Slovenia
prilozi: 9
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Citat:
citat od Stalker Prikažite prilog
Poštovani kolega Morsiani, nema ljutnje ovo je forum, zato smo se i našli, da svatko kaže što misli. Drago mi je da si se saživio sa strojem, inače to zahtijeva dosta vremena. Inače dobro je uzeti duple baterije i prilikom montaže dobro omotati vod sonde oko cijevi. Dešava se da usljed udaraca u tlo, travu ili grmlje daje lažne signale. Pogotovo kad je teren mokar ili ima je zrak naelektriziran, prije kiše. Zanima me Eagle eye, da li si radio sa tim dodatkom i ako jesi kakva su tvoja iskustva?
Poštovani kolega Stalker,hvala za savjet ovo u vezi baterija i omotavanja voda sonde.Lijepo je kada ti netko koji ima iskustva savjetuje.Eagle eye sondu sam nabavio prije odprilike dva tjedna.Dugo sam je čekao,skoro dva mjeseca.Nisam još bio na terenu sa njom,čim ju testiram napisati ću to na forumu.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!