Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 16.02.2005, 00:21
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Nego zaboravih da pitam.Sta je to "sodum"
  #22  
Staro 16.02.2005, 00:27
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Sta je "sodum"? Ne znam da li ti je poznato ali to se radi o urusavanju zemlje bez odredjenih razloga (meni poznatih). To ti je ono ako si negdje na njivi vidio rupu koja se nikada ne moze zatrpati, obicno su ljudi bacali u nju smece i sl da bi je zatrpali ali nisu uspjevali jer je ona sve to "gutala". Ne znam da li sam dobro objasnio ali bolje ne znam. Odakle potice to ime i to ti ne mogu reci ali me podsjeca jako na Sodomu i Gomoru....
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #23  
Staro 16.02.2005, 00:48
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
e sada mi je jasnije...u stvari to je povezano sa nekim tektonskim poremecajima u zemlji i slicno tome.Znam u stvari nasta mislis imao sam prilike da to vidim kuci kod mene na par mesta.Ali onda ako je bacano nesto vredno,dolazim ja do zakljucka da se to nemoze nikako i nikada izvaditi iz tog mesta.........
  #24  
Staro 16.02.2005, 00:58
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Mislim da si u pravu, jedina mogucnost da se to sazna je da se kopa, ko zna, mozda se ispod "soduma" nalazi neka pecina koja je puna blaga
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #25  
Staro 16.02.2005, 01:10
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
licno da ti kazem.Ja da sam siguran u tako nesto ili da znam da je tako,da tu na pr ima blaga.He he bager veliki i kopaj.A sdruge strane ako tu mozda ispod postoji pecina,onda ta pecina mora imati ulaz negde.A najednostavnije je uzeti ono o cemu smo sinoc pricali one "geodetske instrumente"kako ih ti zoves,a ja ih zovem drugacuje isto je to nema veze,pogledati skenirati i onda znas tacno o cemu se radi.Eh muko moja da je ova legenda jedina o kojoj se prica.Ima toga znas koliko Uf puno.Samo u mom kraju koje ja znam i o kojima sam cuo ima 20.A licno sam nekih 5 do sada analizirao detaljno.Samo se treba poceti sa radom.Pecine su po meni isto tako zanimljive i do sada jos uvek ne toliko otkrivene.Cuvaju one svoju tajnu jos uvek......
  #26  
Staro 16.02.2005, 01:20
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Ne nazivam ja te instrumente "geodetskim" nego ih nazivam georadarima jer ne znam kako drugacije da prevedem sa njemackog na nas jezik . Sto se tice pecina one su uvijek zanimljive, jedino sto ja ne bi smio da se usudim sam ulaziti u njih, posebno u one koje su jos uvijek ne ispitane.
Da li si cuo da je skoro pronadjena pecina u Boru i da je tamo sad najezda "istrazivaca" sa detektorima za metal tako da su je morali zatvoriti za pristup?
Sto se tice soduma i moje misljenje je da se ispod njih nalazi neka veca rupa ili slicno, jer gdje bi se mogla "osipati" sva ta zemlja nego u neku vecu prazninu. Mozda postoji mogucnost da se ispod toga nalazi i neka veca grobnica, nikad se ne zna dok se ne ispita
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #27  
Staro 16.02.2005, 01:52
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
nemacki je sranje......jao ma sto se tice tih pecina u juznoj srbiji pa toga ima znas koliko,Uf.koliko ih samo ima gde jos uvek ljudska noga nije krocila za sada,postoje neke gde su i pronadjeni neki predmeti od zlata i srebra.Sta mislis da je to sve.....Juzna srbija je po istoriji bas poznata sto se tice ove druge strane o kojo mi pricamo.Ali naravno bas zbog te procedure oko ulaska i samog rada u pecinama one su nedovoljno istrazene i kao sto sam vec rekao "cuvaju svoju tajnu".Imam ja i to u planu da radim ali nazalost nemogu sve odjedanput moram po redu.Treba mi vremena za sve to.....A sto se tice ulaska ma to je prosto nemas se cega bojati.U tome i jeste car istrazivanja uci tamo u nepoznato gde niko do sada nije ulazio.A neznas sta te ocekuje u njoj i koju tajnu ona skriva.To je osecaj i uzivanje.Za jedno istrazivanje pecine koliko sam ja izracunao za dvoje potreban je ulog oko 3000e naravno uracunao sam modernu tehnikuA za Bor sam cuo i znam o cemu se sumnja da ima u njoj.A sto se tice "soduma"ne zaboravi da je i ovo moguce da ispod moze biti i podzemna reka.......
  #28  
Staro 16.02.2005, 02:07
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Ko ce ga znati sta se moze ispod nalaziti. Sto se tice ulaska u neistrazene pecine znam da je interesantno biti na nekom mjestu "prvi" ali sam ja mislio da ja nikada nebih usao sam na takvo mjesto i bez dobre opreme za samoodbranu od nepoznatoga (navedimo medvjede i zmije)...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*

Promijenjeno od Vumi (16.02.2005 u 12:32 sati)
  #29  
Staro 21.02.2005, 14:57
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Da vas obavijestim da je licenca produzena do 2006 godine...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
Tema je zatvorena


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!