Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 11.01.2007, 00:56
pufka
Gost
 
prilozi: n/a
Pinpoint kako radi?

Molio bih ako netko zna da mi odgovori kako radi pinpoint sta mu je namena dali nenkako pomaze u trazenju ...........Hvala unapred!
Pozdrav Svima!
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 11.01.2007, 14:08
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pinpoint radi po principu konstantnoga elektromagnetnoga polja i u tome modusu nema potrebe da se sonda pokreće lijevo desno da bi čuo signal od pronašenoga predmeta.
Zavisno od proizvođača, postoje šalteri koji uključuju u taj modus i sve dok se šalter ne isključi ti tako radiš dok kod nekih drugih imaju senzorski tasteri i njih moraš konstantno držati. Princip je taj da u tome modusu odrediš mjesto najjačega signala i npr kod spider sondi, predmet se obično nalazi u centru sonde- mislim da se i kod koncentrične sonde isto tu nalazi. Ako nešto nije jasno ti pitaj opet , jer ja imam poteškoća oko objašnjavanja
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 11.01.2007, 14:11
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
pritisnes na dugme pinpointa , ,vozis, sondu po mestu gde si imao signal koji zelis kopati i dobices opticki i / ili najaci zvucni signal kada je predmet bas ili odprilike u centru tj. ispod centra sonde
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 11.01.2007, 14:13
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
ufff vumi al si brz ...
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 11.01.2007, 21:21
pufka
Gost
 
prilozi: n/a
Evo i slike pa pomoc!

Ukljuceno je non stop pinpoint na non-motion i kad dodze do mete on bipne kad se pomeris sa mete nestane tamo ima reset i motin gde i kako totreba tacno da bude a i kako tacno podesiti za da da sve od sebe pojma nemam!Da kazem i ja nesto ono on radi na all metal i to primer zelezo od 1 santimetar ekser na dubini od 60 sm i to bez problema iznakopao sam se rupa i zeleza za ceo zivot pun k....ako jos malo pokopam tako bicu ko svarce neger ! ali neznam nista za njega sta sve moze i kako podesiti ono sve sto se vide dugmad na slici da ne objasnjavam pojedinacno.Sad sa slikom mozda neko sa vise iskustva kad vidi sta ima moze da mi kaze i ima sonda 15 DD ! Hvala svima na odgovorima!
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg relicboxgr 1.jpg (17,1 KB, 41x prikazano)
Tip dokumenta: jpg 30195406_o.jpg (25,4 KB, 35x prikazano)
Tip dokumenta: jpg relichaw.jpg (24,4 KB, 27x prikazano)

Promijenjeno od pufka (11.01.2007 u 21:43 sati) Razlog: non stop zaboravim ponesto!
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 11.01.2007, 22:01
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav pufka.zasto ne nabavis jednu manju sondu za njega ako postoji bice ti mnogo lakse za rad.a da nebi kopao ek**** jednostavno ukljucis diskriminator to ti je ono dugme “discriminacion”.ja imam explorer II od minelaba I radi u motion modu znaci ne mora da pomeram sondu levo desno da bi nasao metu jedino na pinpoint mora da se zamahne da bi odredio tacno metu,ako ti je sonda DD onda ti je meta tacno iznad sredine sonde ,onda isto to uradis ali od gore na dole kao neki krst I meta bi trebalo da je na mestu gde se seku te dve linije,ako ti na pinpointu ne hvata metu ili veoma slabo onda je meta duboka I moras malo ocistiti zemlju I ponovo predjes sondom.ako nije tajna koliko si platio aparat.pozdrav dragan
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 11.01.2007, 23:55
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ovo pišem iz nekoga moga iskustva sa detektorima i nadam se da će bar malo pomoći oko tvoga rada sa tim detektorom
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg relichawk.jpg (70,4 KB, 39x prikazano)
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 12.01.2007, 08:03
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pufka
Ukljuceno je non stop pinpoint na non-motion i kad dodze do mete on bipne kad se pomeris sa mete nestane ...
a zasto ti je pinpoint nonstop ukljucen ???
pinpoint bi trebao sluziti samo za tacno lokalizovanje objekata a inace ukljuci najmanje prvu opciju gde ces imati diskriminaciju zeljeza pa ces i manje exera vaditi !
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 12.01.2007, 08:23
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
ovaj prekidac na Modusu imam i ja ne bas isti ali kod mene kada stoji na S(alt) trazi se u slanim vodama ili morskoj obali (ako sa S modusom trazis na normalnom zemljistu imaces mnogo smetnji i laznih signala) inace bi trebao stajati (kod mene) na Normal medjutim kod tebe pise S i L pa po mom misljenju S kod tebe je oznaka za slanu vodu ili obalu a L za normalno zemljiste .
ps. kako se inace snalazis sa reglerom Sensitiviteta ?


fotografija mog prekidaca koji je slican tvom --
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg DSC03759_edited.JPG (71,9 KB, 11x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 12.01.2007, 13:36
pufka
Gost
 
prilozi: n/a
Po ovoj slici sto sam je nasao po netu tako sam setirao senzitiviti na max.balansiranje rucno za zemlju dok se neizgubi zvuk,na all metal,OP.mode na M ili L,pinpoint na non-Motion.Dosta je dibok sto i mi treba ali eksera koliko hoces.A to L,M,S, tacno sto znaci neznam i pinpoint kako treba i to neznam.Mozda sve ovo sto stavljam nekome i posluziti.Pozdrav Svima!!!!
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg 30195402_o.jpg (85,2 KB, 27x prikazano)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Avarski pojas rammstein Antika 36 23.11.2023 09:56
Arheologija Zanimljivosti rammstein Zanimljivosti 19 11.03.2007 14:49
Mislim da se radi o prvom zlatu... Vumi Nakit 12 02.01.2007 17:41
Ostava rimskog srebrnog novca iz Donjeg Crniljeva rammstein Antika 0 15.10.2005 21:59


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!