Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 31.05.2007, 14:19
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Sonda od 27cm i nema nikakve razlike u odnosu na ovu od 22,5cm, sto se tice sitnijih predmeta...ustvari ima, hvata ih dosta dublje od ove male sonde .Druge sonde mozete vidjeti OVDJE.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 01.06.2007, 17:03
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Sto se sonde tice pravilo je, sto veci predmet to vec sondaVelike sonde su dobre za dublje vece predmete. Za novcice su sonde do 30cm, sve sto je vece od toga nije pouzdana kako na dubini tako i na ciljanju objekta.
Najvaznije od svega je detektor prilagoditi terenu na kojem radimo. Na jako zaprljanim terenima gde su bila naselja i gde se nalazi puno odpada od gvozdja, pozeljno je koristiti sto manju sondu i raditi sa manjim senzitivitetom. Preporucuje se koriscenje koncentricne sonde za zaprljane terene i 2D za ciste terene. Kod zaprljanih terena dolazi do takozvanog maskiranja zbog toga su male sonde pogodnije.

Promijenjeno od kratki (01.06.2007 u 19:08 sati)
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 16.06.2007, 01:01
mario
Gost
 
prilozi: n/a
Bok svima.Kupio sam detektor fisher 1270.Posto sam ga uzeo u americi upustva su na engleskom pa neshvacam bas neke rijeci.Dali mi ko od vas moze reci kako se snjim radi ili jos bolje bi bilo kad bi netko imao upustva na hrvatskom ili njemackom.
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 16.06.2007, 02:56
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Mario, što će ti uputstvo?
Pali pilu i šetaj.
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 16.06.2007, 23:11
mario
Gost
 
prilozi: n/a
Je ali problem je sto koliko ja god setao on stalno pisti i zvizd bez obzira kako da ga nastimam on zvizdi na sve cak i ako nema nista.Sta bi to moglo biti?
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 17.06.2007, 00:43
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Vjerovatno imaš problem s oscilatorom, izgleda da ćeš morati s aparatom u servis.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 17.06.2007, 01:17
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.491
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Citat:
citat od mario Prikažite prilog
Je ali problem je sto koliko ja god setao on stalno pisti i zvizd bez obzira kako da ga nastimam on zvizdi na sve cak i ako nema nista.Sta bi to moglo biti?
Mario,da nemas slucajno metalne dijelove na obuci,ili da nisi sondu za nosac greskom pricvrstio sa metalnim sarafom?
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 17.06.2007, 09:59
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Probaj raditi sa manjim sensom. Mozda u neposrednoj blizini gde izlazis na teren zeleznicka pruga ili neki odasiljac koji smeta rad aparata. Nebi znao sta bi drugo moglo biti.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 17.06.2007, 10:35
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od zeljketa Prikažite prilog
Mario,da nemas slucajno metalne dijelove na obuci,ili da nisi sondu za nosac greskom pricvrstio sa metalnim sarafom?
cak i da je sa metalnim srafom spojio sondu sa stapom ne bi trebalo da mu se desava takav problem, ja na jednom svom aparatu imam metalni sraf i leptir maticu i nema takvih smetnji jer je taj deo fiksan i krece se zajedno sa sondom,
pre da je neko stelovanje poremeceno kod mene se nesto slicno desavalo kad je ground ne nastelovan dobro...

mario,postoji nekoliko nemackih foruma, sto se ne uclanis tamo i zamolis ih da ti daju manual na nemackom, ja sam na netu nasao samo uputstva na engleskom jeziku
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 17.06.2007, 11:03
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Moze biti i aparat divljak danas ima svega.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Alat za kopanje kratki Zanimljivosti 27 19.09.2006 22:48


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!