Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 06.07.2008, 21:45
Angelarij
Gost
 
prilozi: n/a
Long Range Detectors

Zdravo svima

Jas sam novi korisnig ovog foruma i vidim da se mogu naci dosta korisne informacije. Nameravam da kupim neki 'Long Range' detecor i u mom izboru su ostali 'Mineoro 2008 DC' i 'Fitzgerald Milenium 2000'. Vec sam procitao na ovog foruma da mnogo od vas nemaju bas dobro mislejne za 'Mineora' ali jer neko od vas imao nekakvo iskustvo bas sa ovog modela '2008 DC'? Isto, jer neko imao iskustvo sa 'Fitzgeralad'? Jer vrede ove aparate za pare posto vidim da i nisu tako evtine. Ako imate i neka druga preporuka za ovih Long Range detectori, bila bi dragocena.

Pozdrav svima
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 07.07.2008, 00:24
Korisnička slika od vedran
vedran vedran je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 05.01.2008
mjesto: Tokyo, Japan
prilozi: 238
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 9 zahvalnice(a/u) za 5 priloga
Dobro Nam došao!!!!!!!!!
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 07.07.2008, 16:36
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Dobro došao i zaboravi na tu vrstu aparata jer ćeš se debelo razočarati.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 07.07.2008, 20:09
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
dobrodosao,kad budes kupio neki "lr",obogatices se veoma brzo i isto toliko kao i ostali sto su kupovali te naprave.......
a zlato ces naci iz fotelje....
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 07.07.2008, 20:35
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Angelarij,
kao prvo
dobrodosao,
kao drugo
aparati koji u svom imenu imaju prefikse kao sto su "daljinski" ili "dubinski" a odma iza toga stoje bilo kakvi znaci metrickih jedinica vecih od cm./5-100 centimetara/ recimo metara ili kilometara su jednostavno napravljeni da od kupaca naplate porez na glupost,
moj savet ti je da pare koje si unapred odlucio da potrosis na nekakav LRL potrosis na nov auto,nov motor,gliser, krstarenje oko sveta, pijanke sa drugarima po kafanama, poklone zgodnim curama ili bilo sta drugo sto ti padne na pamet, veruj mi da ces sve te trenutke pamtiti za celi zivot , naspram momenta kupovine LRL koji ces se celi zivot truditi da zaboravis ali neces moci jer ce te stalno na to podsecati svi oko tebe...
dobar izbor ti zelim, pozzzzzzz
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 07.07.2008, 21:39
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Dobro nam doso Angelarij

Ja sam isto dosta nov na ovom forumu, i isto kao ti trazio cudo od naparava, pretrazivao internet 24h i nakraju nisam vise znao sta da kupim, ali kada sam malo procitao i pisao sa ovim ljudima ovde na forumu uvideo sam da to sto sam ja hteo da kupim opste nefunkcionise.
Ali da neduzim:
Jedan moj dobar prijatelj je dobio taj svemocni aparat 'Mineoro 2008 DC od nekog njegovog prijatelja posto je onaj iskopao 200 rupa i nista nije naso, dao je ovom mom prijatelju da ga on proba, (da on malo napravi zuljeve), ovaj prijatelj ga ima jedno dve nedelje, svaki dan kopa po 3 do 5 rupa ali nazalost nista jos nije naso, ustvari to opste nefunkcionise.
Reko sam mu da ga testira u vazduhu na bilo koji metal ili na srebro, to je i uradio ali opste nereguje kaze mora samo na nesto sto je dugo u zemlji hihihi.
Pre nego sto bacis pare uzalud ako ti nije daleko svrati do Svilajnca pa ces se uveriti, mozes ga i probati ovaj prijatelj ce ti to sigurno dozvoliti. A ako bas hoces da kupis taj aparat mislim da ces ga dobiti dosta jeftinije od njegovog prijatelja.

Veliki pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 07.07.2008, 23:05
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Za Angelarija

Kao sto vidis ovde misljenja o lon range lokatorima i ja ti preporucujem da bolje kupis neki za pocetak solidan detektor i pocnes sa traganjima.ranije sam na forumu i ja pored ostalih pisao o tome i imam losa iskustva i ubedjenja o tome.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 07.07.2008, 23:18
Angelarij
Gost
 
prilozi: n/a
Hvala svima za komentare

Kad vec kazete da ovih LRL nevaljaju, jer mozete mi reci koi ce onda detektori bti dobri za onog sto ja nameravam da pretrazim. Radi se za mesto ne vishe od oko 600 m2, a ono sta trazim trebalu bi da bude na dubini negde oko 3 do 4 metra i spored moeg saznajna trebalo bih da bude nekih blagorodni metal. Iskreno, nemam mnogu iskustva, nisam proveo dosta vreme na terenu tako da verujem da mnogo od vas su iskusnije nego sta sam ja i mogli bih mi dosta pomoci sa vasem kometare i savete.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 07.07.2008, 23:45
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Pozdrav Angelarij.Zavisi koliki su predmeti u pitanju ali moj predlog je za tu dubinu Pul Star 2 sa sondom 2x2 .Nemoj da napravis gresku postoji i Puls ar 2 koji je mnogo los.Vidi sta ce reci ostali clanovi foruma pa sam odluci.Imas jos jednu soluciju ako je za tako jednokratnu upotrebu to jest dve solucije.Zamoli nekog clana sa foruma ko poseduje dobar dubinac da ti odradi to sto zelis ili iznajmi Pul Star 2 sa velikom sondom 2x2m stim sto teren mora biti cist bez rastinja.Imas uvek negde na oglasima pa potrazi.Ne smem da pisem koji su oglasi u pitanju jer me je Vumi kaznjavao radi reklamiranja.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 08.07.2008, 14:35
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Moj favrit je Lorenz Deepmax X3 sa sondom 1m x 1m, malo je sigurno konplikovaniji za rad i najskuplji u toj klasi, polovan moze da se nadje oko 3.000 Evra
Netreba zaboraviti i dubinu na kojoj ti hoces da trazis od 3 do 4 metara, to je ipak velika dubina.
Posto I.Dzon je dao predlog, evo dacu ti i ja jedan: Ako je tvoje mesto de to trazis i ako je malo strmo uzmi buldozer izravnjaj to i videces dali ce nesto da se pojavi, naravno uzmi nekog coveka od poverenja. Ipak za bilo koji Detektor je to dosta duboko a Georadari su mnogo skupi.

Pozdrav
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!