Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 01.01.2009, 03:45
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.491
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Citat:
citat od agrippa Prikažite prilog
mala ispravka XP deterktori
1. GoldMax power
2.GMaxx 2
To su ti aktuelni modeli, a Vumi ima pretecu GoldMax powera tj Goldmax (za njega sam rekao da se tesko nalazi jer se ne proizvodi vise), nemas dve vrste GMaxx-a
Imaju dva modela G-maxx-a:G-Maxx i G-Maxx-2
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 01.01.2009, 04:10
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pa imaju dva modela, stari i novi . Gmaxx je prvi, stari model, a Gmaxx II je drugi tj trenutno najnoviji Gmaxx model, isto je tako i sa Goldmaxxom. Ja imam prvi tj stari model Goldmaxxa (sa digitalnim voltmetrom ). Ne znam tacno, ali sam prije par mjeseci vidio negdje da se jos uvijek prodavao stari tj prvi model Goldmaxxa. Treba iskoristiti pretrazivac i mozda se i pronadje.
Citat:
citat od laki Prikažite prilog
ajde vumi, kazi nam koja je razlika (otprilike )u dubini kad je sester u pitanju, izmedju goldmaksa i gmaksa(u procentima )...
Ne mogu ti reci jer jos nikada nisam pronasao sester sa svojim Goldmaxxom. Novi Goldmaxx sam koristio samo nekih 2 sata kada sam bio ljetos na godisnjem i mogu ti reci da me je ubio, posto sam nekoliko puta kopao konzerve na pozamasnoj dubini a zemlja je bila takva da kada skaces po lopati, samo se prasina dize a ona odskace od zemlje . Kazu da je Power dublji od staroga Goldmaxxa, ja ti to ne mogu potvrditi. Pitaj kratkoga, on je koristio oba, mozda ce ti on moci vise reci.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 01.01.2009, 04:21
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ja pogrijesih, ti me laki upita za razliku izmedju Goldmaxxa i Gmaxxa . U svakom slucaju odgovor je umalo pa isti. Gmaxx sam takodje koristio samo nekoliko sati u oktobru, kada sam bio u rodnom kraju i tada sam pronasao samo nekoliko novcica i par drugih stvarcica (postavljene su na forumu). Tacan procenat ti za dubinu ne mogu reci ali ti mogu reci da se Gmaxx odlicno moze nastelati, tako da ti bez problema pokazuje strelice od samostrela visokim tonom (tonom za obojene metale) cak i na 30 pa i vise cm (koristio sam 27cm DD sondu). Sa Gmaxxom sam pronasao samo onaj jedan vizantijski folis, sto se tice vecih novcica, a i on je bio ispod samo jednog bukovog lista tj na samoj povrsini. Ipak, kada uporedim starog goldmaxxa i novog Gmaxxa II, osjecaj mi govori da je Gmaxx II mnogo jaci od Goldmaxxa kada su dubine na vece predmete u pitanju a mislim da je Gmaxx II takodje bolji kada se traze zeljezni predmeti tipa strelice i sl. Goldmaxx, bilo stari ili novi tip, ipak je napravljen za sitnije predmete i predmete od plemenitih metala (zlato, srebro), tako da Gmaxx II (noviji model), ne moze sa starim modelom Goldmaxxa kada je dubina u pitanju. Provjereno na terenu sa "kratkim" kod jednog srednjovjekovnog srebrnjaka (otprilike 1cm velicine), gdje je on na moj dobiveni signal rekao da se radi o zeljezu a bio je ipak taj novcic. Ok, imao sam dosta nejak signal ali je ipak bio za kopanje, sto se na kraju i isplatilo
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 01.01.2009, 14:01
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
U pravu si Vumi ,lupio sam veliku glupost (cemu oznaka G-Maxx2 ako nema G-MAX 1)
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 01.01.2009, 14:28
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
@agrippa
ma XP je napravio veliko zamesateljstvo sa svojim proizvodima,
imena aparata su bespotrebno slicni,
a i modeli se razlikuju po imenima i izgledom u zavisnosti od drzave za cije trziste su predvidjeni /recimo britanija, italija/...
tako da nije nista novo kad neko napravi gresku u prepoznavanju XP aparata.
pozzzz
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 01.01.2009, 16:51
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od agrippa Prikažite prilog
U pravu si Vumi ,lupio sam veliku glupost (cemu oznaka G-Maxx2 ako nema G-MAX 1)
ako me pamcenje dobro sluzi, bio je g-max (bez jedinice),a sad je g-max2
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 01.01.2009, 16:57
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
U pravu si laki, ali svi prvi proizvodi se ne oznacavaju sa 1. Tek kada izadje novi model onda se onaj stari naziva jedinicom , cisto da se ne pobrkaju loncici
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 23.02.2009, 00:57
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
test dubine

Nesto mi bas nije najjasnije kod ovoga ingo-testa za XP detektore.Po njihovom testu izlazi da je XP goldmax osetljiviji odnosno ide dublje sa sondom od 22,5" nego sa sondom od 27" ili su im rezultati isti.Voleo bih da mi neko upuceniji otkrije u cemu je tajna? http://www.detectortest.info/
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 23.02.2009, 01:08
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od tragac Prikažite prilog
Nesto mi bas nije najjasnije kod ovoga ingo-testa za XP detektore.Po njihovom testu izlazi da je XP goldmax osetljiviji odnosno ide dublje sa sondom od 22,5" nego sa sondom od 27" ili su im rezultati isti.Voleo bih da mi neko upuceniji otkrije u cemu je tajna? http://www.detectortest.info/
Vjeruj mi da je tajna u vozaču, isti bolid, dva različita vozača, a rezultati neusporedivi.
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 23.02.2009, 01:34
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
pilot i kopilot

Enigma,verujem ja da si ti u pravu ali ne mogu da verujem da ljudi koji se bave ili bar pokusavaju da se bave uporedjivanjem rada detektora dozvoljavaju sebi takve propuste.U stvari nije mi jasno kako se ne oglasi neko ko je zaduzen za pracenje ovakvih stvari-proizvodjac.Jer,zast o bi oni meni prodali malu sondu sa detektorom (a veliku davali u prodaju kao dodatni-bolji deo)kada meni odnosno nikom pametnom nece pasti na pamet da menja konja za magare?:36_1_1 2[1
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Test Vumi Pitanja koja se tiču korišćenja foruma!!! 0 24.02.2007 23:55
test test1 Izgubljene stvari 8 05.02.2007 23:09
Test G-Maxx-a II Vumi Testiranje detektora 3 28.08.2006 20:57


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!