Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #621  
Staro 07.11.2014, 18:26
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Nije sada niti toliko važno da li je ovo piramida ili obično brdo, već ovo drugo, da se otopio led. Sada slijede priče kako smo MI (stanovnici Zemlje) jedini krivci ako se sav led pretvori u vodu i potopi moju Panoniju... Ma baš me briga i za London i Njujork, San Francisko, Hong Kong, Zagreb, Beograd... Niko me ne može spriječit da napravim vikendicu pri vrhu planine Psunj, pa da s visoka gledam kako odlazi Mjesec...

http://www.strogopovjerljivo.com/13/...ture-1097.html
odgoovorite sa citatom
  #622  
Staro 13.11.2014, 18:04
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Ma vidi naslova?! Čude se, a od Amera nema većih ''štovatelja'' Boga. Ruku stavljaju na Bibliju kada nekoga trebaju uvalit na električnu stolicu, a djecu uče da smo produkt evolucije i da su dinosi nestali prije 65 milijuna godina. Što je u ovome otkriću toliko čudno? To je samo istina opisana u mnogim starim knjigama kojima se mora vjerovati. Ne treba tu biti previše pametan. Samo čitati, vjerovati i tako se ponašati...

http://www.dnevno.hr/vjera/vjera-i-k...eme-video.html

Biblija?
''Prispodobi sa sobom behemota - što sam ga stvorio! Hrani se biljem kao goveče. U bedrima njegovim, gledaj, koja snaga, koja sila u mišicama tijela njegova! Kao cedar nateže rep svoj; žile bedara njegovih gusto su isprepletene. Kosti su mu kao cijevi mjedene, zglobovi kao motke gvozdene. On remek djelo stvaranja Božjega; stvoritelj njegov dade mu mač''...
Behemot se negdje u prijevodu Biblije spominje kao vodeni konj, drugdje kao slon, pa čak i zmaj Svetoga Jurja. Niti jedan prijedlog ne odgovara opisu ove životinje.

Biblija:
''Usko je jedan uz drugoga: među njih ne prodire vjetrić. Jedan čvrsto prianja uz drugi: ne rastavljaju se. Dahtanje njegovo daje sjajnu svjetlost, kao trepavice zorine oči su njegove. Iz ralja njegovih zublja, iskaču iskre ognjene. Dim suklja iz nozdrva njegovih kao iz vrela kotla i zapaljene trske. Dah njegov raspaljuje ugljevlje, plamen mu suklja iz ralja. U njegovoj šiji stoji snaga, pred njim igra užas. Udovi mesa njegova spojeni su čvrsto, kao saliveni, ne razmiču se. Kao kamen, tako je tvrdo srce njegovo, tako tvrdo kao donji žrvanj. Kad se digne, zadršću i junaci, ne znaju što da čine od straha. Zgrabi li koga, ne koristi mač, ni koplje, ni strijela. Gvožđe je njemu slama, a mjed drvo puno crvotočine. Strijela ga ne može natjerati u bijeg, kamenje u praćki njemu je kao pljeva. Kao slamka njemu je toljaga, on se smije zviždanju koplja. Ispod njega su oštri crepovi; drljaču zabija u glib. Čini, te se dubina puši kao lonac; učini, te se more zapjeni kao stupa. Za sobom ostavlja svijetlu vodenu brazdu: rekao bi da more ima srebrne kose Ništa mu na zemlji nije jednako: stvorenje bez straha! Na najjače gleda prezirno, i on je kralj najponosnijima'' (Job 40 i 41).

Dakle, kakvu to životinju opisuje Job? Vodeni konj i slon nemaju ljuske niti repove debele kao cedrovo stablo i ne rigaju vatru. Behemot riga vatru ali ne leti zrakom kao zmaj kojeg je ubio sveti Juraj, već živi na kopnu, spava u močvari i pliva u vodi. Job očito opisuje dinosaura, a kako su i zašto nestali postoji nekoliko teorija...
odgoovorite sa citatom
  #623  
Staro 13.11.2014, 18:31
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
A da nije krokodil u pitanju ?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #624  
Staro 22.11.2014, 20:31
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Najprije pročitajmo ovo:

http://www.index.hr/black/clanak/ame...su/785728.aspx

Ma ako je on i fizičar neka ne uvjerava svijet u nebuloze i priče za malu djecu.
Pazi izjavu:
Neki nepoznati ''svemirci'' atomskim su bombama napali i poubijali Marsovce ...
Pa otišli nekuda...
Zemlju i Zemljane poštedili, jer su im bili simpatični!
Zašto bi neko putovao godinama, uništio jedan nastanjiv planet, a drugi poštedio? Nasilno osvajanje i ratovi svode se na kolonizaciju, koliko me pamet i razum služe, a ne na totalno uništenje i vraćanje kući u euforiji kako su poubijali par milijardi ljudi. Jedan planet zauvijek onesposobili za život!? Nikako se ne mogu složiti s ovim fizičarom i ''znanstvenikom''. Prije mi se dopada ideja da se dogodilo ovo:
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg a.jpg (49,2 KB, 18x prikazano)
Tip dokumenta: jpg b.jpg (50,7 KB, 20x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #625  
Staro 22.11.2014, 22:16
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Taj sto je to napisao jos u ranoj mladosti je gledao crtane filmove o Paji patku i Miki mausu pa ne cudi da je jos u toj dobi razmisljanja iako je u poznim godinama.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #626  
Staro 26.11.2014, 23:40
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
http://www.novilist.hr/Kultura/Ostal...uropska-jezika

Lijeno mi se tražiti već davno ovdje objavljeni materijal pa stoga evo kopija tih triju stranica koje odgovaraju vijestima na linku...
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg c.jpg (48,8 KB, 7x prikazano)
Tip dokumenta: jpg d.jpg (49,3 KB, 5x prikazano)
Tip dokumenta: jpg e.jpg (51,4 KB, 3x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #627  
Staro 28.11.2014, 16:06
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
http://piramidasunca.ba/bs/aktuelnos...e-mjeseca.html

...gornji link je na ovoj stranici foruma...

http://www.vumidet.net/forum/showthr...t=3921&page=55

...a usko je vezan s novim dokumentarcem o bosanskim piramidama...

http://www.dailymotion.com/video/x2a...iramida_travel

...osim što nemaju pojma zbog čega ''zraka energije'' odlazi u zrak...

Osim što je sve više dokaza da ne lupetam bez veze i ne sramotim se pred cijelim svijetom.
odgoovorite sa citatom
  #628  
Staro 30.11.2014, 19:33
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Ovaj dokumentarac neka obavezno pogledaju samo vjernici u Tvorca, ma bio on Bog, Jahve, Alah, Buda, Manitu... Vjernika u svoga tvorca na svijetu je više od 6 milijardi. Ostatak su ateisti, darvinisti, daltonisti...

https://www.youtube.com/watch?v=4K3i0NEPMY0#t=4358
odgoovorite sa citatom
  #629  
Staro 12.01.2015, 18:40
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Opet robot.

Malo već odavno objavljenog teksta iz mojih zabilješki...

Neki svjetski muzeji posjeduju male pozlaćene artefakte među kojima je i kipić egipatskog boga Ozirisa iz otprilike 400.godine prije naše ere. Napravljen je od srebra i prevučen slojem zlata koji je previše tanak i gladak da bi bio nanesen tučenjem ili ljepljenjem. Ovako fina pozlata može se napraviti jedino pomoću struje. Jesu li za pozlaćivanje bile primjenjene bagdadske baterije?
Izgleda da jesu!
Potapanjem srebrena kipića u rastopinu zlata i cijanida i dovođenjem električne struje iz bagdadske baterije znanstvenici su uspjeli dobiti fini sloj pozlate. Eksperiment je izveden više puta s istim rezultatom.

''Pogosti se, mila ženo – reče Hefest Tetidi – dok ja pospremim ovaj nered. Onda hramajući digne se čađavi bog od nakovnja, njišući se mučno makne mjehove od vatre, zatvori sve drugo oruđe u srebrni kovčeg, spužvom opere lice, ruke, vrat i prsa, ogrnut u košulju i podupiran od svojih sluškinja ponovo othramlje iz sobe. Te sluškinje ne bijehu žive, ali slične živima, pune mladalačke dražesti, a Hefest ih je skovao od zlata, obdario ih snagom, razumom, glasom i umjetničkim nagonom. One hitrim koracima odjuriše od svoga gospodara''...

http://zimo.dnevnik.hr/tehnologija/t...6#.VLP3oNKG_Ss
odgoovorite sa citatom
  #630  
Staro 24.01.2015, 14:20
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Naslovnica moje knjige

Pitali su me pojedinci kako izgleda moja prva knjiga, objavljena davne 1995 godine. Evo ovako...

moja knjiga.JPG
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Koga postaviti z amoderatora u forumu "Mjesto za razmjenu"? Vumi Kako? 10 14.12.2007 19:17
"Tamo preko Vrbasa"-Tomo Maric x_lav Zanimljivosti 1 13.11.2005 20:40
"Garrett GTI-2500 "Supreme Pro 4" DINIC Vrste i namjena 12 06.02.2005 03:30
Ako moze jos jedna mala pomoc"Quattro MP" DINIC Vrste i namjena 1 03.12.2004 20:54


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!