Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 25.12.2009, 22:02
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.176
Zahvaljivao se: 144
Dobio je 570 zahvalnice(a/u) za 242 priloga
Spomenici Srbije

Trazio sam na forumu i nenadjoh. Ako postoji slucajno moderatori izbrisite. Sajt je odlican. http://spomenicisrbije.com/
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 28.12.2009, 19:01
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.321
Zahvaljivao se: 603
Dobio je 1.536 zahvalnice(a/u) za 402 priloga
Spomenicko nasledje Srbije

Sajt je lepo zamisljen, sa plemenitim namerama da se u svakom od nas pobudi zelja da se sacuva kulturno-materijalno nasledje. Ne kao prvenstveno nacionalno, vec spomenicko nasledje uopste na tim prostorima. Ove lepe slike i tekstovi trebali bi da pobude u nama interesovanje za te cudom prezivele svedoke vremena pred kojima ostajemo nemi, a duh neznanih predaka odvede nas na trenutke u neka davna ishodista koja tada prepoznajemo u sebi. Padaju mi na pamet dvojica istinskih zaljubljenika u to kamenje prepuno oziljaka i posvecenu tisinu manastirskih riznica, Aleksandar Deroko i Rastko Petrovic koji prokrstarise i najudaljenije kutke ovih prostora ( cesto stopirajuci volovske zaprege), skicirajuci i notirajuci sve vidjeno i dozivljeno i sve to, na srecu, pretvorise u rec i uoblicise u knjige (koje bi trebalo citati).
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 28.12.2009, 22:09
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
prilog sam obrisao tako da mozete nastaviti sa temom u pravcu u kome treba teci.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif

Promijenjeno od eclipse4 (29.12.2009 u 13:58 sati)
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 29.12.2009, 11:28
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.321
Zahvaljivao se: 603
Dobio je 1.536 zahvalnice(a/u) za 402 priloga
Sajt

Mladi kolega, ocito da u tebi tece uzavrela i neobuzdana krv divljeg ratnika. Jos uvek mislim da na ovom sajtu mozemo videti onu lepsu stranu nasih interesovanja, sto sam pokusao da potaknem pazljivijim izborom reci, ali tebe je to asociralo na jedno drustvo bolesno do srzi u svakom svom segmentu.
Pomenuti A.Deroko i R.Petrovic sigurno nisu bili nikakvi pljackasi vec istinski ljubitelji kulturnog nasledja nasih krajeva kojima mozemo zahvaliti sto neke, u medjuvremenu unistene spomenike, poznajemo jos samo preko njihovih crteza i zapisa. Citanje njihovih knjiga i knjiga napisanih o njima je neponovljivo zadovoljstvo, a zato nije potrebna uzavrela krv, vec suptilni osecaj za umetnost i neodoljiva unutrasnja potreba.
Kontekst u kojem si pomenuo moje ime, ja cu da shvatim kao kompliment i zahvalim se, ali te moram i razocarati, jer sebe, ako si mislio izmedju ostalog i na arheologiju, na vlastitu zalost ne vidim kao znalca(!!!). Iako mi svaki susret sa tim carobnim kamencicima i starim paricama sto nas sve opcinjavaju, prouzrokuje drage vibracije, cak i kada ne umam da im prepoznam poreklo ili starost, kako to nepogresivo radi nas Velemajstor Enigma na nasu radost (verujem da se slazete da se celokupna aktivnost ovog forume vrti oko njega !!!).
Jos jednom da se vratim na ovaj sajt. Pokusavam samo da zamislim kako bi bilo interesantno i poucno da smo ovu temu nastavili kao sto sam pokusao da to iniciram pa da su se tu ukljucili, recimo, nas genijalni numizmaticar, inace Derokov kolega po struci, pa nasi dalmatinski profesori i umetnici, pa onaj gospo`n od struke iz Slovenije, o nasem sveznajucem Japodu da i ne pricam i mnogi drugi koje ne pomenuh (izvinjavam se, kao i zbog redosleda pomenutih). Steta, mogli smo svi da naucimo mnogo toga. Karlajl je kazao da je sveopšta istorija sveta knjiga koju svi ljudi pišu i čitaju i nastoje razumeti i u koju su, takođe i sami upisani.
Ovako ce oni sto citaju i znaju, ostati sa svojim knjigama i sebi slicnima, a uveren sam da bi to rado i bezrezervno podelili sa svima, da je samo malo dobre volje i vise razuma sa druge strane.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 29.12.2009, 14:16
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
apostata,ne zelim ovu temu pretvoriti u cistu politiku,naravno,sve sto sam gore napisao,a uspeo si procitati,i sada mislim,do slovca i branim tu svoju teoriju,na osnovu hiljadu dokaza.

samo da dam neke odgovore

1.ali tebe je to asociralo na jedno drustvo bolesno do srzi u svakom svom segmentu:

nisam mislio na celokupno drustvo,nadam se i verujem da jos ima dobrih ljudi,jugoslavja se nije raspala zbog nas,nego zbog par budala,najkrace.

2:Pomenuti A.Deroko i R.Petrovic sigurno nisu bili nikakvi pljackasi vec istinski ljubitelji kulturnog nasledja nasih krajeva kojima mozemo zahvaliti sto neke, u medjuvremenu unistene spomenike, poznajemo jos samo preko njihovih crteza i zapisa:

kao sto rekoh kanica za primer,i uz njegovu knjigu mozemo prepoznati neke stvari,a pored toga je ujedno od naroda i po terenu sakupljao i odneo sta je mogao.

3.Kontekst u kojem si pomenuo moje ime, ja cu da shvatim kao kompliment i zahvalim se, ali te moram i razocarati, jer sebe, ako si mislio izmedju ostalog i na arheologiju, na vlastitu zalost ne vidim kao znalca(!!!). Iako mi svaki susret sa tim carobnim kamencicima i starim paricama sto nas sve opcinjavaju, prouzrokuje drage vibracije, cak i kada ne umam da im prepoznam poreklo ili starost, kako to nepogresivo radi nas Velemajstor Enigma na nasu radost (verujem da se slazete da se celokupna aktivnost ovog forume vrti oko njega !!!).

svaka cast kako enigmi tako i tebi,numusu,acerovec u.....i svakom pojedincu ovde na forumu.
neki od nas imaju celokupno znanje (naravno numizmatiku je tesko znati bez literature,ali ima ko zna da se snadje za tili cas u toj literaturi jer zna pojam i osnovu,primera ako na aversu prepozna vladara i zna da je iz 4-og veka,nece listati katalog od 10 veka pre hrista nego ce otvoriti stranicu gde se tacno taj vek nalazi......da ne duzim)
a neki od znas znaju ponesto,ponesto.ali rakete ne prave "raketrari" vec skup znalaca,sto bi se reklo od automehanicara do krojaca (dao sam primer),a njihov celokupni ishod kad ukrste znanje je ta raketa.
nadam se da je poenta shvacena.

najkrace sta sam mogao.
nastavite onako kako ste osmislili ovu temu,rado cu je citati,ali ostacu pri svojim stavovima....
i tesko da ce me neko ubediti u suprotno.

s postovanjem i izvinjenjem apostata.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif

Promijenjeno od eclipse4 (29.12.2009 u 14:22 sati)
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 29.12.2009, 14:26
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.321
Zahvaljivao se: 603
Dobio je 1.536 zahvalnice(a/u) za 402 priloga
Tema

Eclipse, verovatno je odve u pitanju mali nesporazum jer sam ja hteo da se tema razvije bas o onim stvarima koje su postavljene na sajtu, a da se izbegnu te negativne drustvene refleksije na koje si ti s pravom ogorcen.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 29.12.2009, 21:21
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.321
Zahvaljivao se: 603
Dobio je 1.536 zahvalnice(a/u) za 402 priloga
Pomenicko nasledje

Sam sajt je uradjen lose, jednostavno preneta na sajt knjiga izasla povodom 50-te godisnjice Republicko zavoda za zastitu spomenika kulture i na tome se stalo. Jos je dodano 4-5 stidljivih komentara u po jednoj kratkoj recenici. Najbolje odslikava stanje u drustvu koje nam je poznato. Knjiga je mogla da bude polazna osnova za nesto mnogo vece i lepse, jer postoji dovoljno materijala i razloga za to, nesto poput Projekta Rastko, ali njega su radili izuzetni entuzijasti. Na zalost, ovaj ce sajt verovatno ostati na ovom nivou dok se ne ugasi. Ostaje na nama da individualno, prema svojim interesovanjima, potrazimo i pronadjemo nesto vise.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
generalstabna karta srbije 1893 Nigrianvs Priče...legende...itd 18 21.06.2008 01:22
Kulture gvozdenog doba na tlu Srbije rammstein Praistorija 0 08.10.2005 23:27
Grb Srbije sa krunom Antique Novi vijek 16 18.04.2005 15:36


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!